Autor Wątek: [i40 VF] Wibracje podczas jazdy  (Przeczytany 4751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alhazar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« dnia: 25 Maj 2017, 23:21:51 »
Panowie,

Może znajdę tutaj kogoś z podobnym problemem / zjawiskiem.

Od jakiegoś czasu zwróciłem uwagę na występowanie pewnych drgań podczas jazdy.
Mianowicie w przedziale prędkości 70-80 km/h i obrotach 1500/1700 (automat) pojawiają się wyraźne wibracje. Czuć to na całej budzie a najlepiej widać jak się trzęsie fotel pasażera lub lusterko wsteczne  :lol:
Nadmienię, że felgi są proste, opony ok, ostatnio dwukrotnie wszystko wyważałem w dwóch wulkanizacjach przy czym w ostatniej to wzrok wlepiłem w felgę i oponę podczas wyważania szukając minimalnych odkształceń, bicia itp.

Jest to bardzo denerwujące, do tego stopnia, że czasami nie mam ochoty nawet jeździć tym samochodem. Dodatkowo zwróciłem uwagę, że przy w/w prędkościach, przy lekkim lub gwałtownym dodaniu gazu samochód jakby przerywał. Tutaj obstawiam, że jest jakiś problem ze skrzynią, ponieważ auto reaguje na gaz, ale coś przeszkadza w płynnej jeździe (skrzynia miesza??).

Zwróciłem też uwagę na brak płynności w zmianie biegów, czasami przy dojeżdżaniu do skrzyżowania skrzynia redukuje biegi bardzo gwałtownie z mocnym szarpnięciem.
W/w objawy są na zimnym i ciepłym silniku. Czasami ich nie ma,ale jest to rzadkość.
Skrzynia nie jest nadmiernie eksploatowana ponieważ jeżdżę spokojnie.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Autem zrobiłem o koło 20 tys km i wcześniej nie było tego zjawiska.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj 2017, 09:10:24 »
albo jakiś luz na układzie napędowym (przegub wewnętrzny półosi, układ różnicowy) albo coś rzeczywiście ze skrzynią. podjedź do fachmanów od skrzyń niech zrobią jazdę testową z diagnostyką

Offline Alhazar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maj 2017, 11:11:04 »
Auto ma 82 tys przebiegu i jest na gwarancji. Za niedługo mam przegląd, więc niech chłopaki na serwisie się tym zajmą (plus kilka innych rzeczy  :mrgreen: )

Zwróciłem też uwagę, że dość mocno telepie silnikiem jak go gaszę, więc może to wina poduszek pod silnikiem lub skrzynią.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maj 2017, 12:14:15 »
poduchy bardzo możliwe skoro buja przy gaszeniu

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj 2017, 12:45:28 »
Też mi to podchodzi pod poduszki.
Wstaw im auto i niech sprawdzają.
Daj znać co i jak.

[ Dodano: 2017-05-26, 12:46 ]
Czasem jak strzeli poducha a jest olejowa to widać ślady wycieku.

Offline gajosm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2017, 18:19:49 »
Dzień dobry! Mam ten sam problem, sprawdzone przeguby więc pewnie coś ze skrzynią będzie. Lepiej żeby nie bo pewnie drogo. Jakby ktoś u Pana sprawdził to prosiłbym o info.

[ Dodano: 2017-06-14, 18:27 ]
Może wystarczy coś wyregulować a nie wymieniać?

muzyk9999

  • Gość
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwiec 2017, 16:13:17 »
Odwołując się do pierwszego posta autora tego tematu, chciałbym napisać, że choć mam o wiele, wiele starsze auto, bo to też Hyundai, tyle że Sonata z 1995 r., to tego typu objawy występowały też u mnie (skrzynia automatyczna). Część z nich dała się wyeliminować prawie całkowicie, a inne mają - co zauważyłem - pewną zależność.
Wiem, że mam mniej biegów od Was, bo tylko 4. Ale zastanawiam się, czy ciut powyżej przedziału 70-80 km/h nie przełącza się Wam bieg?
W każdym razie u mnie na 4 przełącza najszybciej (przy spokojnym rozpędzaniu auta) przy prędkości około 60 km/h. Jak bym jechał 55 km/h to auto wyraźnie zacznie się trząść, dopóki albo nie zwolnię, albo nie przyspieszę (tak aby przełączył z 3 biegu na 4).

Co do szarpnięć przy redukcji biegu, bardzo mocno to odczuwałem przy zmianie z 4 na 3. Czy też gdy - przy rozgrzanym silniku - przełączał na wyższy bieg, z 3 na 4.
Przed wymianą oleju, kupiłem najdroższy i najlepszy do mojej skrzyni automatycznej. Po wymianie i dopełnieniu oleju do właściwego poziomu, po każdorazowej jeździe czułem, że redukcja czy też wrzucanie biegów stawało się coraz bardziej komfortowe. Tak po mies. czy dwóch, było już coraz lepiej. Wiadomo, autko ma już swój wiek. Ale wszystko w nim działa pomimo tylu lat.
Co tam - skrzynia ma tylko... 22 lata.  :)

Offline gajosm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwiec 2017, 22:22:23 »
No właśnie jestem w trakcie wymiany olei może rzeczywiście pomoże jak coś dam znać. 8-)

Offline gajosm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lipiec 2017, 17:18:10 »
Wymieniłem wszystkie oleje i drgania jak były tak są przy 70-90 km/h. Do tego zaczęła drżeć co jakiś czas kierownica i stukać strasznie, drgania i stukot kierownicy nie są jakoby stałe tylko co jakiś czas są potem prowadzi się elegancko potem znowu są. Nie wiem o co chodzi z tym autem mechanicy twierdzą że układ jezdny jest ok więc skąd te problemy???

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lipiec 2017, 18:46:18 »
Stukot kierownicy tez u mnie występuje, mechanik u którego robię wszelkie wymiany ma w swojej flocie (wynajem) i40 z 2014 roku (2 szt), w każdej to samo. Nie wiedzą o co c'mon :)
Może to jakiś luz w układzie kierowniczym, jakaś śruba którą trzeba dokręcić... najbardziej odczuwalne na jakiś poprzecznych uskokach.

DamekST

  • Gość
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lipiec 2017, 22:56:40 »
Cytat: "gajosm"
Wymieniłem wszystkie oleje i drgania jak były tak są przy 70-90 km/h. Do tego zaczęła drżeć co jakiś czas kierownica i stukać strasznie, drgania i stukot kierownicy nie są jakoby stałe tylko co jakiś czas są potem prowadzi się elegancko potem znowu są. Nie wiem o co chodzi z tym autem mechanicy twierdzą że układ jezdny jest ok więc skąd te problemy???


U mnie dokładnie w tej samej prędkości był problem związany z półosią..

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lipiec 2017, 04:56:39 »
A jak to dokładnie zdiagnozować?

Offline Alhazar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] Wibracje podczas jazdy
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Lipiec 2017, 07:43:15 »
Panowie,

Byłem na serwisie w przeciągu miesiąca dwa razy.

Pierwszy raz: jazda próbna przez serwisanta po okolicznych dróżkach. Sympatyczny Pan nie czuł drgań podczas, gdy ja na fotelu pasażera miałem darmowy masaż czterech liter. Ale uparłem się, i tyle. Auto na serwis, wymiana oprogramowania skrzyni i jak były drgania tak są. Po całej "naprawie" i przejechaniu kilkuset metrów nie chciało mi się już zawracać do serwisu.

Drugi raz robiąc przegląd 90 000 km. Zgłoszenie drgań podczas jazdy + spora lista innych rzeczy.
Wziąłem na przejażdżkę innego serwisanta na autostradę, ale tym razem ja prowadziłem. Jazda powolna + cegła. Sam serwisant przyznał, że czuje drgania. Niestety nie udało mi się złapać momentu w który silnik dodatkowo jeszcze przerywa. Oczywiście czyszczenie siatki przy pompie w zbiorniku (zatkana totalnie), inspekcja zawieszenia i skrzyni. Dalej nic nie znaleźli. Myślałem, że drgania są spowodowane tym zatkanym sitkiem, ale niestety nie. Jak było tak jest, no i czasami silnik dalej przerywa. W przyszłym miesiącu kolejna wizyta związana z drganiami + demontaż deski rozdzielczej i środkowej konsoli, bo trzeszczenie mnie dobija. I tu taka ciekawostka, a zarazem rada. Jak ktoś mówi w serwisie, że dana rzecz nie podlega gwarancji to popytajcie się starszych stażem pracowników. U mnie drugi serwisant (bardziej doświadczony) powiedział, że wyciszą mi te trzaski w ramach gwarancji (dzień, dwa roboty).

Też zwróciłem uwagę, że pojawiły się drgania kierownicy.