Autor Wątek: [i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z  (Przeczytany 16519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Witam  wszystkich jestem tu nowy i może ktoś mi odpowie na pytanie. Najprawdopodobiej rozciągnoł sie łańcuch rozrządu w mojej i40 lub napinacz już pada. Przy odpalaniu słychać głośny rzegot z okolic rozrzadu. Zastanawiam sie czy naprawa rozrządu jest objęta gwarancja. Może ktoś coś wie. Dzieki.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Mam inny samochód, ale ostatnio też miałem podobne dźwięki w okolicach rozrządu i myślałem, że rolka czy coś.
Zdjąłem pasek wielorowkowy(klima,alternator, wspomaganie) i uruchomiłem silnik i co??? cisza.
Okazało się, że to rolka(sprzęgło jednokierunkowe) na alternatorze.

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
Przemek, naprawa/wymiana rozrządu jest objęta gwarancją. A na pewno masz bezpłatną diagnostykę w ASO. Na Twoim miejscu nie czekałbym i nie brał ryzyka odpalania auta na siebie... Jedź do ASO! ;)

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2017, 19:17:40 »
A jak się skończyła historia? Silniczek to crdi? Ja zauważyłem
na razie 3 krotnie taka przypadłość, trwa może 2 s.. potem cisza. Co dzień nie po nocy kiedy całkiem zimny, ale gdzieś po 2-3 godzinach. Odpłaca, chwile słyszę, potem cisza. Ciężko wylapac

[ Dodano: 2017-06-16, 19:33 ]
Dodam, ze to jakby trzaski a nie stuki. Może rozrusznik się kończy..

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2017, 21:14:22 »
Przyjrzyj się temu sprzęgłu jednokierunkowemu na altku,bo to są właśnie takie dźwięki- stuki,trzaski itp.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2017, 21:33:35 »
Oki, muszę zlokalizować najpierw gdzie się znajduje. A czy jakoś można sprawdzic bez odpalania? I czemu na ciepłym nic nie słychać.. jutro z rana odpalę i poslucham

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2017, 21:48:14 »
Sprzęgło jednokierunkowe to jest ta rolka alternatora po której chodzi pasek wielorowkowy.
Na początku też nie byłem pewny czy to to, ale jak zdjąłem pasek i odpaliłem auto bez paska to miałem już pewność.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2017, 21:57:07 »


Od 2013 stosowano sprzęgło 37322-2A120.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Czerwiec 2017, 04:25:51 »
Drogie to nie jest, pytanie czy przez to może się coś rozlecieć. Chce poprostu byc pewien ze to o to chodziło. Rozumiem, ze objawy z czasem się nasila
Nadal nie mogę sobie wyobrazić co ma temperatura silnika do tego hałasu i czemu po chwili ustaje...

Offline Przemek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Czerwiec 2017, 09:14:47 »
Myślę że sprzęgiełko hałasowałoby po każdorazowym odpalaniu samochodu, a te dźwięki są tylko przy pierwszym odpaleniu silnika albo kiedy postoi z godzinkę po jeździe. Dźwięk jest taki jak by ktoś włożył blachę w szprychy roweru. Moim zdaniem albo coś jest nie tak z którymś z napinaczy w rozrządzie jest ich tam trzy sztuki albo łańcuch się już rozciągnął. Póki jest ciśnienie w napinaczu to jest wszystko oki a jak postoi chwile i olej spłynie z napinacza to wtedy hałasuje.
 Patent ze zdjęciem paska żeby sprawdzić sprzęgiełko alternatora też jest fajny tylko trzeba trochę podłubać w autku a tam jest mało miejca  :-x

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Czerwiec 2017, 09:22:36 »
W moim przypadku hałasowało co któres odpalenie i tylko na wolnych obrotach.
Na początku też miałem panikę że to coś w rozrządzie,ale jak zdjąłem pasek wielorowkowy to diagnoza praktycznie postawiła się sama.
Nie twierdzę że to na 100% jest to sprzęgło ale zaczął bym od najprostszych rzeczy.

Offline Przemek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Czerwiec 2017, 10:34:38 »
Piotrek a ten hałas ustawał po paru sekundach od odpaleniu czy utrzymywał się na wolnych obrotach cały czas?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Czerwiec 2017, 11:20:28 »
Na początku ustawał ale czym dłużej jeździłem to raz był raz nie było i praktycznie zawsze tylko na wolnych obrotach.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Sierpień 2017, 19:43:35 »
Przemek, jak się skończyła ta historia?

Offline Przemek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[i40 VF] Metaliczny dżwiek przy odpalaniu zimnego silnika z okolic rozrządu.
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Listopad 2017, 15:16:38 »
Wymieniony rozrząd, problem z hałasem przy odpalaniu rozwiązany. Winny był rozciągnięty dolny łańcuch.