Autor Wątek: Regulacja hamulca ręcznego I30 GD  (Przeczytany 14519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arek103

  • Gość
Regulacja hamulca ręcznego I30 GD
« dnia: 16 Maj 2017, 20:40:33 »
Witam, ostatnio zauważyłem, że ręczny podczas zaciągnięcia łapie mi coraz wyżej, ponadto gdy dźwignia ręcznego jest na dole wyczuwalny jest luz, tak jakby linka była słabo naciągnięta.
Czy można to wyregulować? będę wdzięczny za pomoc.

Adrian

  • Gość
Regulacja hamulca ręcznego I30 GD
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2017, 16:58:14 »
Jeśli się nie mylę to po zdjęciu tunelu środkowego jest dostęp do regulacji linki, ale lepiej, żeby ktoś bardziej obeznany Ci to potwierdził, przed niepotrzebnym demontażem ;)

Arek103

  • Gość
Regulacja hamulca ręcznego I30 GD
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2017, 17:53:22 »
Rzeczywiście po podniesieniu dna tylnego schowka jest dostęp do regulacji naciągu linek, ale niestety okazało się, że linka od prawego koła jest zdecydowanie dłuższa, podniosłem tył i rzeczywiście prawe koło łapie dopiero na piątym ząbku a lewe już na trzecim. Nie wiem czy w bębnach jest jakaś samoregulacja czy taką regulację robi się ręcznie?


Offline robson87_30

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Hamulec reczny
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec 2017, 15:34:26 »
Witam wszystkich.
Od pewnego czasu mam problem z hamulcem recznym ktory mi nie trzyma i powoli dzwignia hamulca recznego coraz wyzej lapie i zaraz skonczy sie miejsce dla drazka. Podciagnalem go juz raz ta sruba pod schowkiem w panelu srodkowym i bylo ok. ale im dluzej operuje tym recznym tym dalej lapie. Nie chce znowu podciagac linki bo za niedlugo linka sie tak wyciagnie ze bedzie trzeba ja wymieniac.  Co sie dzieje i czy jest inny sposob na regulacje recznego???? A bym zapomnial. Rok temu wymienialem klocki  na tylnj osi i wszystko bylo ok. Dopiero jakis czas temu zaczal swirowac mi reczny. pozdrawiam

Offline robson87_30

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Regulacja hamulca ręcznego I30 GD
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2017, 15:27:48 »
witam.
pisalem wczesniej o problemach z moim recznym (post wyzej) i dalej nie dostalem odpowiedzi. Zamieszczam zdjecie tylniej osi i niech mi ktos powie jak wyregulowac reczny. Przypomne ze nie mam zadnego otworu spustowego w tarczy do regulacji hamulca. pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Regulacja hamulca ręcznego I30 GD
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2017, 16:06:59 »

Arek103

  • Gość
Regulacja hamulca ręcznego I30 GD
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień 2017, 18:44:56 »
Dzisiaj mając trochę wolnego czasu postanowiłem dokładniej przyjrzeć się zaciskowi, z którym cały czas mam problem, okazało się, że przyczyną jest dźwignia hamulca ręcznego na zacisku, która po zwolnieniu ręcznego nie powraca do pozycji początkowej. Po ściągnięciu i rozebraniu zacisku okazało się, że uszczelniacz (A) ośki samoregulatora ręcznego (B) jest uszkodzony i do gniazda uszczelniacza w zacisku (C) dostała się woda powodując korozję i zacieranie mechanizmu. Może ktoś wie jak namierzyć ten uszczelniacz? i czy w ogóle można go dostać?



Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Arek103

  • Gość
Regulacja hamulca ręcznego I30 GD
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Wrzesień 2017, 21:01:54 »
Wygląda na to, że to będzie to. Kolejny raz wielkie dzięki kosmos2011, :)
Pozdrawiam

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Regulacja hamulca ręcznego I30 GD
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrzesień 2017, 22:53:42 »
Mi też padł zacisk i aso w ramach gwarancji nowy zamontowali.

Arek103

  • Gość
Regulacja hamulca ręcznego I30 GD
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik 2017, 09:04:37 »
Po  wymianie uszczelniacza, wyczyszczeniu i nasmarowaniu ośki samoregulatora zacisk śmiga jak nowy. Hamulec ręczny trzyma już na 3 ząbku na sporym pochyleniu.