Autor Wątek: Dodatek do benzyny dla samochodów z LPG - K2  (Przeczytany 5826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline powell

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Dodatek do benzyny dla samochodów z LPG - K2
« dnia: 06 Maj 2017, 08:44:30 »
Stosował ktoś dodatek do benzyny firmy K2 "Antyrecesyjny dodatek do aut zasilanych LPG"? Specyfik dodaje się do benzyny, ma chronić zawory i gniazda zaworowe, w dodatku zmniejsza zużycie paliwa i wydłuża żywotność katalizatora  :roll:

Jedno opakowanie kosztuje ok. 7zł i starcza na 1500km. Cena niewielka, może warto ?

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Dodatek do benzyny dla samochodów z LPG - K2
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2017, 08:55:14 »
Ja nie mam zaufania do K2 czy podobnych tanich środków. To już lepiej kup podobny środek z valvoline lub liqui moly.

Bratu przerywała benzyna, wymienił świece, była duża poprawa (już nie gasł) ale dalej szarpało. Po zastosowaniu liqui moly na wtryski wszystkie objawy minęły.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Dodatek do benzyny dla samochodów z LPG - K2
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2017, 10:03:13 »
srbastek,  to najczęściej jest to samo, tylko droższe/tańsze bo płacisz za markę lub za nią nie płacisz :)

Te środki ponoć niewiele dają, kiedyś też się interesowałem tym i opinie w necie mnie zniechęciły. Ludzie sugerują aby skupić się lepiej na dobrym oleju, odpowiednich świecach i częstych wymianach. Częstszej jeździe na benzynie aby wtryskiwacze benzyny się nie zapiekły etc.

Ja muszę się obeznać w temacie usunięcia mazutu z instalacji LPG, ostatnio przy wymianie filtrów gazu znalazłem sporo mazutu pod filtrem fazy ciekłej. Ponoć są jakieś środki do usuwania takich zabrudzeń, które się wtryskuje prosto w zawór LPG. Póki co nie wiem jeszcze czy jest to coś warte.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Dodatek do benzyny dla samochodów z LPG - K2
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2017, 21:56:36 »
Akurat co ciekawe tankuję raczej tylko na orlenie. W filtrze jest tylko niewiele mazutu. A po rozebraniu parownika brc wszędzie na necie straszą, że ciężko wyczyścić tam ten mazut. A okazłao się, że parownik był nawet niezbyt zabrudzony i mało było czyszczenia. Więc najważniejsze tankować w dobrych stacjach wtedy i filtry są czyste.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Dodatek do benzyny dla samochodów z LPG - K2
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2017, 22:08:55 »
Wspaniale, ale tak się składa, że też najczęściej na Orlenie, rzadziej Statoil :)

Offline karino13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 108
Dodatek do benzyny dla samochodów z LPG - K2
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marzec 2018, 23:19:17 »
sa tez dodatki do gazu ,czyszca uklad gazu ,aplikuje sie je do zbiornika gazu jak jest pusty

Offline RaQu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Re: Dodatek do benzyny dla samochodów z LPG - K2
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Marzec 2018, 10:15:51 »
Cytat: "powell"
Stosował ktoś dodatek do benzyny firmy K2 "Antyrecesyjny dodatek do aut zasilanych LPG"? Specyfik dodaje się do benzyny, ma chronić zawory i gniazda zaworowe, w dodatku zmniejsza zużycie paliwa i wydłuża żywotność katalizatora  :roll:

Jedno opakowanie kosztuje ok. 7zł i starcza na 1500km. Cena niewielka, może warto ?


Dobrze wystrojona instalacja LPG nie powinna uszkadzać silnika w żaden sposób. Objawy wypalania zaworów i zniszczenie kata to wina zbyt ubogiej mieszanki = duża temperatura co przekłada się na ww. uszkodzenia. Magiczny środek za 7zł i zmniejszenie zużycia paliwa, śmiem wątpić ;). Przy instalacji LPG trzeba dbać przede wszystkim o dobrą kondycję (Kabli WN i świec a także sprawdzać stan luzów zaworowych) montować tylko osprzęt dobrych firmy żadnych podróbek i nie ma problemu z jazdą jak i z większym niszczeniem się silnika.