Autor Wątek: Błąd P1185 - za wysokie ciśnienie paliwa  (Przeczytany 3557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cosmos

  • Gość
Błąd P1185 - za wysokie ciśnienie paliwa
« dnia: 05 Maj 2017, 11:46:17 »
Panie, Panowie,
mam problem z moim Kredensem 2.0 CRDI 140KM 4x4, 2006r.

Otóż od dłuższego czasu auto nie jedzie pełną mocą. Jak powoli, systematycznie wciskam pedał gazu to jeszcze przyśpiesza, natomiast przy gazowaniu do oporu jedzie gorzej - wolniej przyśpiesza, "przydusza się" (i zaczyna wyrywać do przodu dopiero jak odpuszczam pedał gazu!).
Dodatkowo, przy max wciśniętym pedale gazu, przy powiedzmy 3 tys obr, kiedy wciskam sprzęgło w celu zmiany biegu, obroty idą do góry (o ok 400-500 obr)!
Jakiś czas temu doszło jeszcze charakterystyczne "cykanie" silnika, słyszalne szczególnie na zimnym silniku i przy hamowaniu silnikiem (przy przyśpieszaniu również trochę słychać). Cykanie czasami się pojawia, a czasami go nie ma...

Po dłuższym czasie w końcu wyskoczył tryb awaryjny, check engine i ograniczenie mocy (całkowity brak mocy, jak wcisnąłem minimalnie mocniej pedał gazu to auto dławiło się i jechało ze stałą prędkością zamiast przyśpieszać).
Komp wywalił błąd P1185 - ciśnienie w rampie paliwa/systemowe - za wysokie, błąd stały.
Byłem u mechanika, wyjął zawór regulacji ciśnienia paliwa, przeczyścił (był trochę zasyfiony). Nie ma już błędu i trybu awaryjnego, przez chwilę było trochę lepiej, ale nadal są powyższe objawy (tylko że bez błędu check engine i trybu awaryjnego, nadal słabo jedzie pełną mocą i przy max wciśniętym pedale gazu).

I teraz, czy na poniższym zdjęciu dobrze zaznaczyłem zawór, który odpowiada za regulację ciśnienia paliwa?
U mnie ma nr Bosch 0 281 002 507. Czy to jest dobry zawór do tego silnika (bo może poprzedni właściciel wymieniał i włożył nie ten co trzeba)?
Planuję kupno używki, chcę zobaczyć, czy jego wymiana w ogóle pomoże...

Pozdro!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Błąd P1185 - za wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2017, 18:39:50 »
31402-2A400=0281002507

cosmos

  • Gość
Błąd P1185 - za wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2017, 10:26:28 »
ok, wielkie dzięki za info, pozdrawiam!

Offline talib323f

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Błąd P1185 - za wysokie ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2017, 08:58:21 »
u mnie było podobnie objawy jak u Ciebie, ale dodatkowo wyskakiwał błąd p0088 i po dodaniu gazu gasł w trakcie jazdy. Po miesiącu szukania przyczyny przez mechanika, nic się nie zmieniło, a ja straciłem 500zł.
w końcu kupiłem filtr paliwa, wymieniłem go w godzinę i mój żuczek lata jak nowy. Proponuję podobny zabieg, na pewno nie zaszkodzi a, pomóc może  :-P