Autor Wątek: Przepał  (Przeczytany 5114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BartBartez

  • Gość
Przepał
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Wrzesień 2008, 09:47:34 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Zaczynam się chyba cieszyć, że nie mam seqent BRC 24
Cytat: "IgoReCzeK"
Za to podjechałem do niego po montażu 4 razy i na tym się skończyło


No ja mam BRC i jeszcze nie byłem na pierwszym przeglądzie i regulacji(po 1000 km),
a zrobiłem już 16000km. Auto pali normalnie. Wracając ze zlotu udało mi sięzejść poniżej 10 litrów/100km

Jgnatz, Moim zdaniem trafiłeś na wyjątkowych partaczy. Niestety naprawdę dobry gazownik, którego znam urzęduje w Szczecinie.
Podaję Ci numer telefonu - może doradzi Ci coś telefonicznie, ewentualnie poda Ci namiary na jakiegoś DOBREGO gazownika w Twojej okolicy

AGADAMPOL
091 4523076

IgoReCzeK

  • Gość
Przepał
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Wrzesień 2008, 10:24:14 »
U mnie był problem z mapowaniem wtrysku na wolnych obrotach w związku z automatem i przesprzęglaniem z R na D i odwrotnie, cała reszta była ok. Okazało się przy okazji, że kupowałem kiepski gaz. ;/ Ale to inna bajka, kolega Jgnatz ma poważniejszy problem.

Zbinek

  • Gość
Przepał
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Październik 2008, 20:39:06 »
No i stało się. Po tym jak byłem w serwisie Hyundaia i dowiedziałem się ze spalanie w mieście 12 do 13 litrów gazu to norma(pisałem o tym wyżej) postanowiłem "sam" coś z tym zrobić, W międzyczasie dowiedziałem się, że identyczne instalacje BRC w moim mieście zakłada również OPEL, a na dodatek i tu niespodzianka mój dobry kolega. Dogadałem się z kierownikiem salonu OPLA(notabene dotąd jestem ich klientem mojej 13 letniej Astry) i postanowiłem właśnie u nich zrobić regulację (w hyndaiu byłem 3 razy i nic). Regulacja trwała max 30 min. Kolega sporządził nowe mapy wtrysku no i niespodzianka samochód pali 9.03 litra gazu w cyklu jazdy 70% miasto 30% poza, więc jednak można. Dodam, że sposób regulacji przez mechanika w Oplu różnił się diametralnie od Hyundaia. Prosi się teraz wizyta wHyndaiu i pokazanie że można ale odpuszczę sobie... ;-) ;-)

todo

  • Gość
Przepał
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Październik 2008, 20:21:46 »
>Na razie pomysł mam taki. Pojadę do kompletnie innego warsztatu i poproszę o zrobienie pełnej diagnostyki instalacji. Zobaczymy co powiedzą. Mam nadzieję, że problem ze spalaniem nie wynika z jakiegoś "grubszego" błędu związanego z instalacją gazu w samochodzie.<

Weź 50zł. i udaj się do F.H.U. CZAKRAM ul. Traktorowa 148/158, 91-204 Łódz
tel./fax (0-42) 611-07-90.
Powinni ci wszystko za tą kwotę poustawiać