Autor Wątek: Brakujące elementy??? Prośba o zrobienie zdjęć Hyundai Tucso  (Przeczytany 2632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Witam.
Panowie prośba o zrobienie zdjęć brakujących elementów/mocowań-przewodu olejowego od pompy wspomagania(zaznaczone mocowanie na czerwono)jak to powinno być zamocowane i mocowanie górnej osłony silnika(lewe dolne) zaznaczone miejsce gdzie to powinno być taka długa nakrętka z uchwytem.





[ Dodano: 2017-05-02, 11:10 ]
Mój samochód to 2004r 113km,ale wydaje mi się,że nowsze mają podobnie mocowane osłonę i przewód.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Nikt, nic nie poratuje????
Tyle Tucsonow na forum.
To jest pięć minut roboty :( a trochę rozjaśni mi temat.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Panowie chęci trochę i pomocy dla posiadacza Tucsona :)
Nikt nic???

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Pierwszy bym pomógł, ale niestety nie mam diesla.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Dzięki.
A niby diesli tle na forum... :(

eryk_oz

  • Gość
Ja też kiedyś pytałem o głupią osłonę do Sonaty i też na forum nikomu nie chciało się zajrzeć pod kierownicę. Dopiero jak wysłałem prywatną wiadomość do jednego użytkownika (Grzesiek19) dowiedziałem się co i jak. Tak więc wyszukaj kogoś z takim autkiem i takim samym silnikiem i pisz p.w. może będzie szybciej.

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
wez pod uwage ze większość użytkowników diesla w tym ja również musi ściągnąć obudowę silnika zeby sprawdzić Ci co tam brakuje. Odpowiedz jest prosta , nic nie brakuje poprostu blaszka ktora trzyma ten przewód ma byc przykręcona  ta sama śrubka ktora jest przykręcona obudowa rozrządu :) i po problemie na priv wysylam ci zdjęcie.

[ Dodano: 2017-05-07, 12:51 ]
daj adres email to wysle ci zdjecie bo tu nie umiem wstawiac

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Wiem, że trzeba osłonę zdjąć, ale to są tylko 4 śrubki i cała operacja zajmuje 5 minut tylko nie proszę o zdjemowanie głowicy ;)
Mejl poszedł na priw.
Z góry dziękuję .

[ Dodano: 2017-05-07, 14:18 ]
Chodzi mi jeszcze o ten lewy dolny uchwyt tej górnej osłony silnika.
A ten uchwyt przewodu wspomagania to ni jak nie chce być do żadnej śrubki od obudowy rozrządu no chyba, że coś źle robię ;)

[ Dodano: 2017-05-07, 16:16 ]
U mnie to wygląda tak i szczerze mówiąc nie ma jak i gdzie tego dokręcić


A tu zdjęcie nadesłane od kolegi myślę, że pozwoli wstawić do tematu

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Ponawiam prośbę o fotki :)


Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Brakujące elementy??? Prośba o zrobienie zdjęć Hyundai Tucson 2.0 crdi 113km2004
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Czerwiec 2017, 06:53:12 »
Dzięki za info .chociaż ten uchwyt od przewodu wspomagania słabo widoczny.Ten od osłony górnej silnika jak na dłoni :)
Mała informacja z mojej strony to uchwyt do przewodu wspomagania założyłem od Hondy Prelude pasuje prawie jak oryginał a tego do osłony silnika szukam:)

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Brakujące elementy??? Prośba o zrobienie zdjęć Hyundai Tucson 2.0 crdi 113km2004
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwiec 2017, 15:02:15 »
Szczerze powiedziawszy trochę to przykre, że na forum pomimo tylu Tucsonów nikt nie pokwapił się, aby cokolwiek podpowiedzieć. Złapałem dziś na mieście Tucsona z Twoim silnikiem, właściciel bez problemu użyczył silnika do pozowania  :-D   Z tego co zauważyłem, nie ma tam żadnego mocowania, Tucson z 2005r 113KM










Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Brakujące elementy??? Prośba o zrobienie zdjęć Hyundai Tucson 2.0 crdi 113km2004
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Czerwiec 2017, 16:41:28 »
Dokładnie.
Parę takich samochodów jest a jakoś nikt nie chce pomóc :(
Dzięki za akcje z łapaniem Tucsona :)
Pięknie widać ten uchwyt do osłony silnika :) i pewnie coś sam wymyśle opieajac się na Twoich zdjęciach :)
Faktycznie nie widać uchwyt na tym przewodzie,Ale wydaje mi się, że w 2.0 crdi 113km było to inaczej rozwiązane a tu chyba jest mocniejsza wersja silnika i stąd to inaczej wygląda.
Dzięki wielkie za pomoc :)

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
Brakujące elementy??? Prośba o zrobienie zdjęć Hyundai Tucson 2.0 crdi 113km2004
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Czerwiec 2017, 18:02:45 »
Być może wersja na wyspy się nieco różni jak na stary kontynent. Przewertowałem trochę neta i znalazłem na Chorwackiej stronie identyczne rozwiązanie jak Twoje i wydaje się, że ta blaszka powinna iść w drugą stronę. Na łapie jest wolny otwór, być może tam ma być to mocowanie przytwierdzone




PS

Jednak chyba czegoś Ci brakuje, zobacz fote w poniższym linku.

http://bazarek.gallery/323967/17149/3000111/9516574104f1861b6ee937.jpg

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Brakujące elementy??? Prośba o zrobienie zdjęć Hyundai Tucson 2.0 crdi 113km2004
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Czerwiec 2017, 20:48:03 »
Tak widziałem ten otwór w łapie, ale jak odwrócisz ten uchwyt na przewodzie wspomagania to nie za bardzo to pasuje(otwór w łapie do otworu w uchwycie)
Najlepiej to pasuje jak uchwyt jest w stronę rozrządu i wychodzi tak jak by do śrubki osłony rozrządu powinien być przykrecony jeszcze jakiś uchwyt i do tego dopiero uchwyt ze wspomagania.
Zobaczymy może wpadnie mi w oko jaki 2.0crdi 😀