Autor Wątek: [Santa Fe CM] Problemy z ogrzewaniem -inna strona znanego pr  (Przeczytany 1679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pompa1964

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Santa Fe CM] Problemy z ogrzewaniem -inna strona znanego pr
« dnia: 29 Kwiecień 2017, 21:14:04 »
Witam.
Mam problem z ogrzewaniem/klimatyzacja w moim SantaFe 2.2CRDi 155koni 2008r.(klimatyzacja automatyczna, panel elektroniczny) Przeczytałem wszystkie posty na ten temat na forum i żaden nie odpowiada mojemu przypadkowi, objawy owszem takie same ale... Problemem u mnie jest zapowietrzający się układ, jeden wąż jest gorący a drugi zimny. (Węże między silnikiem a kabina)
Pierwszy etap awarii ogrzewania objawił się jego brakiem z prawej strony, lewa grzała pierwsza klasa. Następnie siadło też ogrzewanie z lewej strony. Co bym nie zrobił na panelu (zmiana pozycji nawiewu czy temperatury) zawsze wieje zimne powietrze.
Ubywał również płyn chłodniczy, brak jego śladów pod maską czy pod samochodem. Wymieniona została nagrzewnica, termostat, głowica była ściągana i oddana do naprawy (zdiagnozowano przedmuch na głowicy).
Nic to nie pomogło. Cały czas się zapowietrza. Jeden wąż gorący że się go utrzymać w rękach nie da a drugi zimny i brak ogrzewania. Temperatura silnika w normie.
Macie jakieś pomysły?

Offline SHAQU

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: [Santa Fe CM] Problemy z ogrzewaniem -inna strona znanego pr
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Luty 2021, 15:17:12 »
Kolego. Mam to samo. Czy w koncu udalo sie to zdiagnozowac i naprawic bo juz mechaniki chca mi glowice sciagac ale ten uklad sie na chwile odpowietrza jak ciskam tym wezem od nagrzewnicy na powrocie. Wtedy wieje goracym i jak doda sie gazu to po jakims czasie znowu sie zapowietrza. Nagrzewnica juz wymieniona i termostat pomimo,ze byl z ubieglego roku. Oleju nie ubywa i nie przybywa, plynu nie ubywa i nie przybywa. Jakby zasysal powietrze i tworzyla sie gdzies poduszka powietrzna. Juz mam pomysl wstawic pompke elektryczna wymuszajaca obieg przy wlocie do nagrzewnicy na wezu... Silniczek klap sprawny. Test wychodzi 00. W plynie tester obecnosci spalin nic nie wykazuje. Po odkreceniu na chlodnicy korka nie czuc spalin.
Nigdzie nie widac wycieku. Mam tez pomysl wlac uszczelniacza...