Autor Wątek: [Getz TB] Długo kręci przy odpalaniu  (Przeczytany 1315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomek-geki

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Długo kręci przy odpalaniu
« dnia: 25 Kwiecień 2017, 22:23:13 »
Mam taki problem (teraz może nie przeszkadza, ale zimą może to obciążać dość mocno akumulator). Otóż odpalanie (zarówno na zimnym jak i rozgrzanym silniku trwa dość długo. Nie liczyłem w sekundach, ale jest to około 3 sek. W związku z tym wymieniłem świece i przewody (NGK), ale nie pomogło. Podejrzewam pompę paliwa (może daje za słabe ciśnienie?). Co sądzicie? Czy to pompa, czy coś innego? Auto mam od niecałego miesiąca, ale patrząc na dokumentacje wydaje mi się że auto było regularnie serwisowane. Auto posiada LPG. Podczas jazdy wszystko jest w porządku i na PB i na LPG.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 20:44:32 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Długo kręci przy odpalaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2017, 23:31:18 »
A jaki masz gaz? Fabryczny seqent 24 ja ja? Bo miałem podobny problem. Wymieniłem cewkę na zapasowa nawet podmieniałem wtryski od gazu. A winny okazał się parownik brc w którym pękła membrana i przewodem idącym do kolektora szedł gaz. I był właśnie problem z zapalaniem.
Popatrz pod maską czy nie śmierdzi gazem.

Offline tomek-geki

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Długo kręci przy odpalaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwiecień 2017, 05:45:48 »
Gaz BRC założony w 2010 roku. Pod maską nie czuję gazu. Mechanik na szybko powiedział że raczej będzie to pompa i żebym przed odpaleniem kilka razy włączył na zapłon, żeby pompa wytworzyła odpowiednie ciśnienie. Ale szczerze mówiąc nie widzę dużej różnicy. A trochę żal mi wydawać kupę kasy na nową żeby stwierdzić czy to faktycznie pompa. Dziś dokładnie "obwacham" autko

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Długo kręci przy odpalaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień 2017, 09:03:01 »
Zamknij pokrętło przy butli tak by tylko benzyna działała. Jeśli zapalać będzie nadal kiepsko to wtedy gaz odpada.

Offline tomek-geki

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Długo kręci przy odpalaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień 2017, 09:31:09 »
ok, spróbuję i zobaczę jak będzie. Dziś jeszcze raz próbowałem odpalić od razu i z "podpompowaniem" paliwa kilkukrotnie kluczykiem. Jakby lepiej odpalał, ale nadal moim zdaniem za długo. Po południu spróbuję z tym gazem