Autor Wątek: [Grandeur] Regulacja zaworów  (Przeczytany 5979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ober89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[Grandeur] Regulacja zaworów
« dnia: 21 Kwiecień 2017, 07:34:16 »
Jak dowiedziałem się w warsztacie regulacja luzów zaworowych odbywa się poprzez wymianę popychaczy. Niestety do tego silnika (G6DB) w Polsce są one niedostepne.  W sieci faktycznie też niczego nie znalazłem. Może ktoś z forumowiczów pomoże lub wypowie się w sprawie tej regulacji ew. Wszakże gdzie mam tego szukać.

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
[Grandeur] Regulacja zaworów
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwiecień 2017, 07:37:14 »
Pewnie tylko ASO Ci sprowadzi.

Offline powell

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[Grandeur] Regulacja zaworów
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień 2017, 08:36:07 »
W Koraps patrzyłeś ?
Tylko tam trzeba czekać, ale to chyba bez znaczenia, tak czy inaczej operację trzeba podzielić na dwa etapy. Ja też jestem przed sprawdzaniem luzów, mam taki plan:

1. Zamówienie uszczelek pod pokrywę zaworów w Koraps (zrobione)
2. Zlecenie SPRAWDZENIA luzów albo samodzielne sprawdzenie
3. Jeśli luzy ok, zamknięcie pokrywy z wymianą uszczelek na nowe
4. Jeśli luzy do regulacji, zamknięcie pokrywy ze starymi uszczelkami i zamówienie szklanko-popychaczy
5. Regulacja luzów

http://www.koraps.com

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
[Grandeur] Regulacja zaworów
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień 2017, 08:48:51 »
Cytat: "powell"
4. Jeśli luzy do regulacji, zamknięcie pokrywy ze starymi uszczelkami i zamówienie szklanko-popychaczy


Tylko żeby zamówić nową szklankę trzeba znać grubość starej?

Offline powell

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[Grandeur] Regulacja zaworów
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwiecień 2017, 09:13:32 »
Trzeba ?

Offline ober89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[Grandeur] Regulacja zaworów
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień 2017, 11:01:16 »
Mój mechanik też tak powiedział. A myślałem że mnie czaruje bo w 3miescie na kilkanaście warsztatów usłyszałem że nie zajmą się autem. Tylko on się podejmie, ale nie wiedziałem czy robi to z grzecznosci, czy faktycznie się zna. Wychodzi ze się zna. Chociaż powiedział też aby się nie czepiać auta bo bardzo ładnie pracuje.
Dzięki za info i myślę że tam przydatny.

Offline powell

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[Grandeur] Regulacja zaworów
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień 2017, 11:47:30 »
No ja kilkunastu warsztatów jeszcze nie odwiedziłem, ale faktycznie w dwóch usłyszałem odmowę.

Ale co dokładnie Ci mechanik powiedział? Że trzeba wymontować szklankę (a więc pewnie i wałek rozrządu), zmierzyć ją i dopiero zamówić nową ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Grandeur] Regulacja zaworów
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień 2017, 22:09:27 »
Jak wykonać pomiar i wymianę http://service.hyundai-motor.com/euro5/index.tiles (zdjęcie poniżej)

Do obliczenia nowego popychacza trzeba zdjąć wałki więc cała operacja potrwa gdzieś trzy dni.

Popychacze po określeniu wysokości dobiera się wg numeru. Należy na rysunku kliknąć na numer 22226C i z tabeli podświetlonej na niebiesko odczytać numer OEM np. dla rozmiaru 3,015 (klikamy na kółko zębate z prawej strony tam będzie najnowszy zamiennik) 22226-3CAA1.

http://epc.japancars.ru/hyundai/#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

Jak znamy numery OEM (najczęściej wymiany wymagają popychacze wydechu i to nie wszystkie) to kontaktujemy się z https://www.sklep-kia.pl/

.

Offline ober89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[Grandeur] Regulacja zaworów
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Kwiecień 2017, 00:21:48 »
To co powiedział, to mało ważne w świetle tematu, który zapewne był wielką zagadką dla wielu z nas, a został tak rzeczowo wyjaśniony  :-D Pozostaje tylko podziękować

Wielkiebary

  • Gość
[Grandeur] Regulacja zaworów
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Kwiecień 2017, 01:18:38 »
Witam. Także posiadam Sonatę  z silnikiem V6 3.3. W instrukcji piszę tylko żeby sprawdzać luz co 96tyś. kilometrów.  Jako że do końca nie jest mi znany oryginalny przebieg chciałem się dowiedzieć w jakich okolicznościach przeprowadzał Pan tą operacje. Czy były jakieś niepokojące objawy pracy silnika czy po prostu profilaktycznie.

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] Regulacja zaworów
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Czerwiec 2017, 12:02:07 »
Po proszę szanownych kolegów o  napisanie numerów katalogowych do uszczelek pokrywy zaworów / głowicy silnika do Grandeura 3,3L 2006r.