Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Podświetlenie zegarów i radia  (Przeczytany 3880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemyslav

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[i20 PB] Podświetlenie zegarów i radia
« dnia: 10 Kwiecień 2017, 17:05:15 »
Witam serdecznie wszystkich. Zwracam się do Was z gorącą prośbą o ewentualnie jakieś porady. Sprawa dotyczy się podświetlenia zegarów oraz samego radia. Według mojej oceny dziwnie się zachowują :)

W moim przypadku podświetlenie zegarów i radia działa na odwrót, tzn. obojętnie, czy kluczyk jest w pozycji zapłonu, rozruchu itd... jak tylko włączę światła to gaśnie podświetlenie zegarów, a podświetlenie radia jest przyciemnione. Jest to bardzo denerwujące w nocy.

Sytuacja na filmie:

Prawdopodobnie może mieć do związek z moim ostatnim problemem z zapłonem samochodu, kiedy to rozrusznik chodził a nie odpalał. Problemem był zestaw odcięcia zapłonu, którego się pozbyłem. Jednak w międzyczasie sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki od zapłonu. Może któryś wyjąłem i coś się popsuło. Jednak dla mnie to dziwne, że działa na odwrót. Dodatkowo nie widzę pokrętła to przyciemniania jak w wersji angielskiej (na filmie). Funkcja DARk na radio to nie to samo.

Czy jesteście w stanie mi podpowiedzieć jak wrócić do stanu normalnego ;) U mnie stan normalny to był taki, że radio było zawsze podświetlone na maxa, a podświetlenie zegarów uzależnione było od włączenia świateł.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:23:42 przez Brt »

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Podświetlenie zegarów i radia
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2017, 21:31:18 »
Hmm... generalnie przyciemnianie zegarów i radia po włączeniu świateł to jest raczej normalny objaw - bo to funkcja na noc i dlatego jest sprzężona ze światłami. Natomiast dziwne, że u Ciebie nie ma pokrętła do ustawienia jasności i dla mnie wygląda to tak jakby "pokrętło" było ustawione po prostu na minimum.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] Podświetlenie zegarów i radia
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień 2017, 21:38:32 »
Był modele bez.

Jak będzie miejsce to można dołożyć 94950-1J1009P lub 94950-1J000TA w zależności od koloru deski.

Offline Przemyslav

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[i20 PB] Podświetlenie zegarów i radia
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień 2017, 22:03:11 »
Dla mnie to nie jest normalne, że w nocy nic nie widać 😊 A w ciągu dnia jak zapalam LEDy do jazdy dziennej to świeci na maxa. Pokrętła patrzyłem - pomyślę. Pytanie, czy da się ustawić bez pokrętła, aby przy włączonych światłach było maksymalne podświetlenie.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Podświetlenie zegarów i radia
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwiecień 2017, 08:23:16 »
Cytat: "Przemyslav"
Dla mnie to nie jest normalne, że w nocy nic nie widać 😊 A w ciągu dnia jak zapalam LEDy do jazdy dziennej to świeci na maxa.

Myślałem, że wszystkie modele miały ten regulator, ale jak widać nie. Teraz trochę "gdybania", możliwe, że odpowiednie układy są w każdym tylko brakuje fizycznego pokrętła i może u Ciebie coś przeskoczyło, że z domyślnego maksimum teraz świeci na minimum. Może to jest jakaś funkcja programowa w komputerze i po tych Twoim działaniach coś tam się poprzestawiało.

Offline Przemyslav

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[i20 PB] Podświetlenie zegarów i radia
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwiecień 2017, 11:19:48 »
Dziękuję serdecznie za wyjaśnienie sprawy, że teraz mam normalnie ;) Życie zaskakuje :)
Natomiast mam pytanie odnośnie tego pokrętła co go nie mam. Teoretycznie go zakupuje i chciałbym go podłączyć. I teraz w co go wpiąć. Na moim filmie (pod koniec) widać jakąś luźną białą kostkę, czy było by to? :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] Podświetlenie zegarów i radia
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwiecień 2017, 18:27:06 »
Musisz sprawdzić czy za przełącznikami z lewej strony kierownicy jest ta wolna wtyczka wtedy możesz zamontować reostat.

Offline Przemyslav

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[i20 PB] Podświetlenie zegarów i radia
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwiecień 2017, 18:45:43 »
Mam taką jak pod koniec filmu. Przycisk zamówiłem :)

Offline Przemyslav

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[i20 PB] Podświetlenie zegarów i radia
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Maj 2017, 22:23:05 »
Chciałem serdecznie podziękować za pomoc wszystkim, przycisk zainstalowany i wszystko śmiga jak ta lala :)