Autor Wątek: [ix20] Numery silnika Hyundai ix20 oraz przywieszka do klucz  (Przeczytany 13188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jack55

  • Gość
Czy ktoś z Was orientuje się gdzie w ix20 są nabite numery silnika benzynowego bo za diabła nie mogę znalezć.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] Numery silnika Hyundai ix20 oraz przywieszka do kluczy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty 2012, 18:11:05 »
Aż specjalnie zszedłem do autka i sprawdziłem. Jest dokładnie tak jak przedstawia to instrukcja , rozdział 8, strona 8 . Świecąc latarką raczej trudno odczytać, za bardzo się tam wszystko jeszcze błyszczy.
 Przy tej okazji inna zagadka przypomniała mi się.
 Mianowicie; instrukcja obsługi , rozdział 4, strona 2, czy dostaliście przywieszkę z numerem kluczyka  :?:

jack55

  • Gość
[ix20] Numery silnika Hyundai ix20 oraz przywieszka do kluczy
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty 2012, 18:43:39 »
Ja postępując zgodnie z instrukcją nie mogłem nic dojrzeć.Na zdjęciu wygląda to wszystko ładnie i pięknie.Gorzej w praktyce.Jutro spróbuję jeszcze raz.Dodatkowo na środku głowicy przy pokrywie zaworów jest wybity jeszcze jakiś inny numer,dlatego się totalnie zamotałem w tym temacie :-D
Co do zawieszki ja dostałem przyczepioną do drugiego kluczyka plastikową przywieszkę  z numerem.Ale nie taką jaka jest na zdjęciu w instrukcji obsługi z kodem kreskowym.Dealer twierdził że tak ma być .Instrukcja jest wydrukowana w 2010r także może coś ulepszyli w tej kwestii :-)
 Irekmiecz dzięki za fatygę.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] Numery silnika Hyundai ix20 oraz przywieszka do kluczy
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty 2012, 20:17:08 »
Numer silnika jest kilkanaście cm. poniżej kolektora i nie łatwo go dostrzec.
 A ja nie dostałem żadnej przywieszki z kluczykami :!: . A jak inni ?

jack55

  • Gość
[ix20] Numery silnika Hyundai ix20 oraz przywieszka do kluczy
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty 2012, 20:23:15 »
Widzę po zdjęciu z Twojego profilu że odbieraliśmy nasze ix20 u tego samego dealera.Także coś jest nie tak i powinieneś dostać do drugiego kluczyka przywieszkę z czterocyfrowym numerem w razie zgubienia kluczy.Ja coś takiego otrzymałem przy odbiorze auta.Chociaż byłem zdziwiony, że w instrukcji pokazana jest zupełnie inna z kodem kreskowym.Dokładnie coś takiego dostałem jak odbierałem 7 lat temu Skodę Octavię.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] Numery silnika Hyundai ix20 oraz przywieszka do kluczy
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Luty 2012, 20:34:34 »
Nie jestem teraz pewien ale chyba usłyszałem że niezbędne kody czy w numery w razie potrzeby mają być ustalone na podstawie numeru VIN . Podkreślam że to już blisko rok i nie jestem pewien jak to było.
 Czekam na wypowiedź innych posiadaczy czy otrzymali jakąś przywieszkę.

jack55

  • Gość
[ix20] Numery silnika Hyundai ix20 oraz przywieszka do kluczy
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Luty 2012, 20:40:56 »
Wsadziłem  zdjęcie jak to wygląda u mnie.Numer (dwie litery i cztery cyfry) jest na odwrocie przywieszki.
Skopiuj sobie tą fotkę i wal do dealera.

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] Numery silnika Hyundai ix20 oraz przywieszka do kluczy
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Luty 2012, 23:09:30 »
Ja też dostałem taką przywieszkę jak na zdjęciu kolegi jack55.

j-23

  • Gość
[ix20] Numery silnika Hyundai ix20 oraz przywieszka do kluczy
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Marzec 2012, 20:36:48 »
Ja taką zawieszkę do kluczyka  z numerem otrzymałem, należy chronić tego gadżetu bo w razie utraty kluczyków będzie problem.