Autor Wątek: [Getz] Montaż klimatyzacji (Getz)  (Przeczytany 5150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pol246

  • Gość
Montaż klimatyzacji (Getz)
« dnia: 01 Czerwiec 2008, 16:04:33 »
Witam. Ja właśnie montuję klimatyzację do mojego getza. Czy ktoś dokładał klimatyzacjię? Mam pytanie do tych któży mają fabryczną klimę czy ktoś mógł by przesłałać kilka zdjęć takiej instalacjii? Całą instalację elektryczną mam już fabryczną tylko brakuje kostki do czujnika cisnienia. Nie wiem czy tego fragmentu instalacji nie ma, czy jest gdzieś schowana?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 17:55:13 przez Brt »

klodek

  • Gość
Montaż klimatyzacji (Getz)
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2008, 22:57:29 »
Ja chciałem zamontować klimę... Widziałem ze byleś na starym forum...
Ja obleciałem cały Wrocławski rynek. Nikt nie chciał sie podjąć montażu. Jedynie ASO powiedziało ze da rade. Cena jest straszna, no ale i klimatyzacja musi być porządnie zmontowana... 2-3 Dni roboty, powiedzieli ze będą ściągać całą deskę rozdzielczą, bo jest jakiś problem z nagrzewnicą. Myślałem o Angliku (rozbitki z Anglii są za grosze) ale tam jest inaczej, bo wszystko lewe i nie opłaca sie poza chłodnicą. Klima jak sie rozszczelni to te gazy są bardzo szkodliwe, wiec po długim czasie rozważań, stwierdziłem ze to wszystko nie ma sensu... No a jeśli to montaż w ASO to 40% wartości auta... a uszkodzenia jakie mogą powstać w wyniku montażu to... lepiej nie mówić. No i ASO daje 6 m-c Gwarancji

e-gen

  • Gość
Montaż klimatyzacji (Getz)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2008, 12:23:27 »
W tym wątku poruszony był analogiczny temat - polecam.

Pol246

  • Gość
Co to za kostka?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2008, 14:22:27 »
Czy ktoś się orientuje czy biała kostka nad bezpiecznikami ma coś wspulnego z klimatyzacją? U mnie jest ona wolna. Chciał bym się dowiedzieć, kto ma klimatyzację czy jest coś w nią podłączone?

klodek

  • Gość
Montaż klimatyzacji (Getz)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipiec 2008, 09:37:27 »
Pol246, i jak tam postępy w montażu ...??

Pol246

  • Gość
Montaż klimatyzacji (Getz)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lipiec 2008, 11:59:41 »
Już jakis czas temu skończyłem tylko nie miałem kiety napisać. Montaż nie był zbyt skomplikowany ale nie obyło się bez jakich trudności. drugi raz poszło by o wiele szybciej i bez trudności. Ładnie chłodzi. Jeśli ktoś potrzebuje szczegóły niech pisze do mnie.

klodek

  • Gość
Montaż klimatyzacji (Getz)
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Lipiec 2008, 21:27:54 »
To może zacznijmy od początku... :-D

Czy jesteś w stanie załatwić klimatyzacje (komplet) ??
Jeśli nie to lepiej kupić oryginał, zamiennik czy może używkę ??

Pol246

  • Gość
Montaż klimatyzacji (Getz)
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2008, 07:32:39 »
Nie jestem w stanie załotwić. Ja kupiłem używaną klimatyzację z rozbitego samochodu. Jeślii kogoś interesuje mogę podać numer do kogoś kto ma sporo części do Getza, używane klimatyzacje i części do nich gdzieś z okolic Śląska.

Pol246

  • Gość
Montaż klimatyzacji (Getz)
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Wrzesień 2008, 11:42:52 »
U mnie chłodzi w miarę dobrze. Na wyjściu z nawiewu jest 6 stopni poniżej nie zejdzie bo terostat wyłańcza sprężarkę na chwilę koło 8-9 stopni włącza sie ponownie. W samochodzie nie schładza sie tak dobrze. Zimne powietrze nie rozchodzi się tak dobrze. W upalne dni tęmperatura w środku samochodu jest zaledwie kilka stopni mniejsza niż na zewnątrz.