Mały SUV Hyundaia najpierw w Indiach


15-08-09

Nowy SUV koreańskiej marki – czyli Hyundai Creta – na początku zadebiutuje w sprzedaży na rynku w Indiach. To auto o zasięgu globalnym.

Hyundai Creta to auto pozycjonowane na pograniczu segmentu B oraz C. Mierzy 4270 mm na długośći, 1780 mm na szerokośći oraz 1630 mm na wysokośći. Rozstaw osi zaprojektowano na 2590 mm. Od strony stylistycznej Creta powstała w duchu nowej estetyki marki, którą Hyundai określa jako "Fluidic Sculpture 2.0".

Nowy SUV wyróżnia się zwartą sylwetką nadwozia, któremu jednocześnie starano się nadać wrażenie masywności i pewnego trzymania się drogi.

Stylistycznie Creta nawiązuje do Hyundaia Santa Fe, a zarazem i do innego, kompaktowego SUV-a, który już niedługo zadebiutuje w europejskich salonach (premiera w Polsce – wrzesień 2015). Mowa oczywiście o nowym Hyundaiu Tucson, przygotowanym jako następca dla ix35.

źródło: www.samar.pl






Hyundai Tucson na start


15-06-27

Zupe??nie nowy Hyundai Tucson – czyli następca rynkowy dla modelu Hyundai ix35 – już w produkcji. Premiera na polskim rynku szykuje się po wakacjach.

W ubiegłym tygodniu w czeskich zakładach Hyundai Motor wystartowała produkcja seryjna nowego modelu Tucson. Pod względem stylistycznym ten kompaktowy SUV przypomina formą pozycjonowanego wyżej Hyundaia Santa Fe. W oczu rzuca się m.in. wydłużona maska oraz przetłoczenia z boku, które nadają sylwetce crossovera smukłości i dynamiki.

Nowy Hyundai Tucson mierzy 4475 mm długości, 1850 mm szerokości (bez lusterek bocznych) oraz 1645 mm wysokości. Rozstaw osi – 2670 mm. W konstrukcji samochodu zdecydowano się nawet zastosować zupełnie inną niż u poprzednika platformę konstrukcyjną.

Silniki o mocy od 115 do 184 koni
W gamie jednostek napędowych doczekamy się dwóch silników benzynowych (1.6 GDI 135 KM oraz doładowany 1.6 T-GDI 176 KM), jak również wersji wysokoprężnych: 1.7 115 KM oraz 2.0 w wersji 136- i 184-konnej.

 

Na rynku europejskim nowy Hyundai Tucson sprzedawany będzie standardowo z 6-biegową skrzynią manualną. Jednostką 1.6 T-GDI będzie można opcjonalnie zestawić z dwusprzęgłową przekładnię 7DCT, natomiast 2-litrowego diesla – albo ze skrzynię ręczną, albo z "automatem" o 6 przełożeniach.

Według naszych ustaleń, sprzedał Tucsona na polskim rynku rozpocznie się na początku września.

źródło : www.samar.pl

 






Hyundai Genesis zauroczy?? Playboya


15-06-27


Flagowa limuzyna marki – czyli Hyundai Genesis – został wyrózniony tytułem Samochód Roku Playboya według polskiej edycji magazynu.

Genesis w konkursie Samochód Roku Playboya 2015 zwyciężył w kategorii Znak Czasów. Jury złożone z dziennikarzy oraz profesjonalistów branży motoryzacyjnej, podkreśliło wyjątkowość tego modelu, zwracając uwagę nie tylko na osiągi, ale i perfekcyjne dopracowanie najdrobniejszych detali samochodu.   

"Hyundai Genesis ma ponad 300 koni, napęd na wszystkie koła i jest sprzedawany w jednej, a za to kompletnie wyposażonej wersji. Koreańczycy zadbali o każdy szczegół i użyli do wykończenia najdroższych materiałów. To jest właśnie znak czasów, naszych czasów - napisano w uzasadnieniu.

Hyundai Genesis drugiej generacji został wprowadzony do sprzedaży w listopadzie 2013 roku. W ciągu 18 miesięcy swojej obecności na rynku "koreańczyk" trafił do ponad 100 000 klientów na świecie.

Genesis oferuje silnik 3.8 V6 GDI o mocy 315 KM z 8-biegową skrzynię automatyczną. To pierwszy sedan Hyundaia, który posiada napęd na wszystkie koła HTRAC.

źródło: www.samar.pl






0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 31 następna ->
Linki

Zaprzyjaźnione Portale
Copyright 2012, HYUNDAI KLUB POLSKA Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie elementów zawartych na stronie zabronione.
Designed by Shadow.