Autor Wątek: Lantra J1 1,5 93 - CHECK ENGINE -dlaczego się zapala ?  (Przeczytany 1937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gleda

  • Gość
Lantra J1 1,5 93 - CHECK ENGINE -dlaczego się zapala ?
« dnia: 05 Listopad 2008, 12:58:51 »
Witam.
Kilka dni temu postanowiłem w końcu wymienić przepaloną żarówkę na desce rozdz. od rezerwy.Rozbebeszyłem wszystko żeby się tam dostać i jak już miałem deskę na zewn. to skusiłem się i wstawiłem też żarówkę w wolne miejsce tj.tam gdzie "check engine" (koreańce standardowo nie wstawiali tam żarówki-miejsce to było zaślepione).Po złożeniu wszystkiego przekręciłem kluczyk do pozycji zapłonu.CE zapalił się i po ok.2-3 sek. zgasł.Odpaliłem auto i pojechałem w miasto.Po 10 min CE zapaliło się i tak już do zgaszenia silnika.Po zgaszeniu i zapaleniu ponownym sytuacja się powtarza (CE gaśnie i po 10 min.się zapala).I tak w koło.
Nie wiem czy dobrze myślę ale CE to samodiagnostyka silnika (czyli jak się pali to coś nie jest w porządku).
Autko chodzi tak samo jak przed wsadzeniem tej żarówki.Przy CE nie ma żadnego spadku mocy.
Zaznaczyć muszę,że mam instalkę II gen.(komp.+emulator).Pomyślałem,że to może przez instalkę ale to właśnie emulator ma oszukiwać kompa (no chyba,że padnięty).Nie mam też katalizatora ale lambda jest przed nim tzn.w kolektorze wylotowym więc chyba to nie to.
Przymierzam się do rozgrzebania tablicy i wyciągnięcia z powrotem tej żarówki :) ale zanim się do tego wezmę to proszę o jakieś sugestie.
Pzdr

Grzesik1

  • Gość
Lantra J1 1,5 93 - CHECK ENGINE -dlaczego się zapala ?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2008, 19:17:29 »
to przez lpg, masz zle dobrany emulator (kiedys o tym czytalem). a na LPG ci świeci CE czy tylko na PB (u mnie na PB tylko)

gleda

  • Gość
Lantra J1 1,5 93 - CHECK ENGINE -dlaczego się zapala ?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2008, 20:36:07 »
to znaczy,że co...? .....mogę tak dalej jeździć (tzn.czy nie ma to jakiś negatywnych skutków dla silnika lub jego osprzętu) czy mam się rozglądać za nowym emulatorem ( tą instalkę mam od 5 lat - przeglądy robię co rok i raczej wszystko jest w normie).
...a co do tego na jakim paliwie zapala się CE to narazie na LPG ale faktycznie sprawdzę jadąc od startu na PB.
Chyba jednak wydłubię tą żarówkę.Chciałem mieć oryginalną landrynę z kontrolką CE a tu ZONK - chytry 2 X traci <glupek2>

Grzesik1

  • Gość
Lantra J1 1,5 93 - CHECK ENGINE -dlaczego się zapala ?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2008, 21:03:38 »
możesz kupić diode na 12V i sam wybłyskać to, co chce ci powiedzieć komputer. Tabela kodów jest na forum mitsubishi.

Ja jeżdzę i nic sie nie dzieje, ale u mnie CE świeci tylko na benzynie. Nie miałeś strzałów gazu?

gleda

  • Gość
Lantra J1 1,5 93 - CHECK ENGINE -dlaczego się zapala ?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2008, 21:45:49 »
dzisiaj sprawdziłem....i świeci tylko na LPG (na PB tylko ciemność,ciemność ....i ciemność ;] )

Grzesik1

  • Gość
Lantra J1 1,5 93 - CHECK ENGINE -dlaczego się zapala ?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad 2008, 22:52:03 »
czyli masz odwrotnie niż ja ;p Musiałbyś wybłyskać kody błędów wtedy czegoś się dowiemy dopiero.

gleda

  • Gość
Lantra J1 1,5 93 - CHECK ENGINE -dlaczego się zapala ?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad 2008, 00:25:26 »
a mógłbyś mi pokrótce napisać o co chodzi z tą diodą ?
Nie jestem pewien (gdzieś chyba o tym czytałem...a może mi się przyśniło <co?> ) ..czy to chodzi o podpięcie do kompa (złącze diagnost. w skrzynce bezpieczników w kabinie) i patrzenie ile razy mignie i na tej podst.odczytanie kodu i porównanie z tabelą ?
I czy trzeba masować tą kostkę ADJ co jest pod maską w okolicy kopułki rozdzielacza?

Grzesik1

  • Gość
Lantra J1 1,5 93 - CHECK ENGINE -dlaczego się zapala ?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopad 2008, 14:16:40 »
Cytat: "gleda"
.czy to chodzi o podpięcie do kompa (złącze diagnost. w skrzynce bezpieczników w kabinie) i patrzenie ile razy mignie i na tej podst.odczytanie kodu i porównanie z tabelą ?
o to wlasnie chodzi