Autor Wątek: Hyundai i30 DCT wątpliwości kilka  (Przeczytany 1096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline novy1985

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Hyundai i30 DCT wątpliwości kilka
« dnia: 21 Styczeń 2020, 20:03:31 »
Cześć,

jestem posiadaczem Hyundai i30, 1.6 CRDI, 136KM, 2015, DCT.
Pierwszy raz jeżdżę zarówno Hyundaiem jak i autem z dwusprzęgłowym "automatem". Auto mam około 2 miesiące

Wcześniej poruszałem się autem innej marki i zauważyłem kilka objawów, które mnie trochę niepokoją:

- czy to normalne, że typowo dieslowskie wibracje są większe po rozgrzaniu silnika niż na zimnym? Odczuwalne są również na pedale hamulca. W moim poprzednim aucie było dokładnie odwrotnie. - w ASO twierdzą, że to normalne zjawisko bo spadają obroty

- zdarzyło mi się kilka razy, iż przy zjeżdżaniu z górki nagle wzrastały obroty silnika, ale wg wskazań komputera bieg był cały czas załączony

- przy podjeżdżaniu pod górkę skrzynia ma silną tendencję do trzymania niskich biegów - jedynki lub dwójki (częściej dwójki)

- podczas uruchamiania silnika i przy wyłączaniu auto lekko drga..nie jest to zbyt silne, ale odczuwalne i w poprzednim aucie tego nie było (też diesel)

- występują też lekkie wahania obrotów..tzn. minimalne milimetr lub dwa góra, dół i widzę je tylko jak jest załączona klimatyzacja.. - w ASO twierdzą, że to nic czym warto się przejmować

Auto miało w ramach gwarancji wymieniane przed miesiącem: dwumasę, zestaw sprzęgła, element sterujący zmianą biegów oraz olej w skrzyni biegów.

Będę wdzięczny za informację czy u Was też występują takie objawy i czy ten typ tak po prostu ma czy też męczyć Hyundaia skoro auto jeszcze na gwarancji ;)

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
Hyundai i30 DCT wątpliwości kilka
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2020, 11:01:45 »
z ciekawości jaki masz przebieg skoro sprzęgła i dwumas wymieniany byl??
Ja też mam obecnie auto z dwusprzegłowową skrzynią ale innej marki (w hyundaiu nie mógłbym dpf kontrolować) i wiem że nigdy więcej auta z taką skrzynią nie chce.. po 5miesiącach nosze się z zamiarem sprzedania auta..

Offline novy1985

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Hyundai i30 DCT wątpliwości kilka
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2020, 11:20:09 »
Przebieg przy wymianie był 110 tys. Tak naprawdę poza hałasem z silnika nie było innych objawów tj. szarpania, drgań przy przyspieszaniu itp.
Pomijając wątpliwości które powyżej opisałem autem jezdzi sie super.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
Hyundai i30 DCT wątpliwości kilka
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2020, 11:26:08 »
Ja bardzo chciałem kupić i40 - moim zdaniem najładniejsze kombi na rynku.. obejrzałem 3 szt poliftowe ze skrzynią dct.. i ta skrzynia to tak samo zrąbana jest jak dsg.. Brak trybu pełzania i zawsze delikatny lag naciskając pedał gazu... moim poprzednim automatem ze zwykłą skrzynią hydrokinetyczną jeździło się duużo lepiej.. poza tym dct cierpi na problemy ze sprzęgłem..