Autor Wątek: Problemy z AEB  (Przeczytany 11682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Problemy z AEB
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Kwiecień 2018, 21:44:35 »
Byłem po czujniki ciśnienia w ASO dnia 7 kwietnia i też mi zrobili update przy okazji. U mnie problem występował podczas jazdy pod zachodzące słońce. Od czasu aktualizacji miałem już dwie takie wieczorne trasy i chyba jest poprawa, bo ani razu nie pojawiło się ostrzeżenie :)
W deszczu też jest OK.

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Problemy z AEB
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Sierpień 2018, 16:50:52 »
Też jadę na aktualizację softu.
W deszczu, pod słońce, nawet czasami w nocy potrafi się system zdezaktywować.
Edit: po aktualizacji softu problem ustąpił.

Offline DrAdi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Problemy z AEB
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Wrzesień 2018, 17:10:56 »
Hej.

Czy ktoś może się wypowiedzieć, czy trudno wywołać działanie systemu FCWS? Chodzi o monit ostrzeżenia o możliwej kolizji - mi ani razu się nie udało go załączyć, ale żadna kontrolka mi się nie świeci. Wszystko w menu ustawione na wcześniejsze reagowanie - sprawdzane na trasie oraz w mieście, trasa bardziej ekspresowa, niż autostrada. Serwis twierdzi, że powinien się pojawić monit (jechał ze mną serwisant), natomiast inny salon, u którego samochód nabyłem, twierdzi, że tą funkcję bardzo trudno wywołać i na pewno wszystko jest ok.

Ktoś może się wypowiedzieć, jeżeli komuś się to pojawiło, to możecie powiedzieć w jakich warunkach się to wyświetliło, przy jakiej prędkości oraz w jakich warunkach atmosferycznych?

Będę wdzięczny za pomoc.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Problemy z AEB
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Wrzesień 2018, 17:45:15 »
To temat na osobny wątek, więc może warto go wydzielić (moderacjo?).

U mnie ten system włączył ostrzeżenie podczas wyprzedzania, przy około 95 km/h w ciągu dnia, doskonałe warunki drogowe, ponieważ za bardzo zbliżyłem się do pojazdu przede mną. To była ciężarówka, więc obiekt łatwo wykrywalny dla kamerki i systemu. Coś zaczęło pikać, coś pojawiło się na ekranie, ale byłem skupiony na wyprzedzaniu, więc nie zdążyłem przeczytać.
Innym razem ostrzeganie przed kolizją włączyło mi się na zakręcie - pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka jechał częściowo moim pasem, a ja umyślnie nie odsunąłem się bliżej prawej, tylko trzymałem się środka mojego pasa. Minęliśmy się bez kolizji, ale było dość blisko. System zaczął pikać około sekundę przed wyminięciem. Prędkość około 60 km/h w ciągu dnia, bardzo dobre warunki drogowe, ostry zakręt.
Od marca tego roku, a więc przez niecałe 7 miesięcy, miałem tylko te dwa przypadki zadziałania FCWS.

Offline ryli1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Problemy z AEB
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Wrzesień 2018, 16:58:48 »
U mnie zdarza się , że zadziała przy wyprzedzaniu. Generalnie najczęściej w korku przy zbyt szybkim zbliżaniu się do poprzedzającego pojazdu. Myślę, że działa ok. Nie wiem tylko czy w przypadku braku mojej reakcji sam będzie hamował, wole tego nie sprawdzać.

Offline fracz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Problemy z AEB
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Październik 2018, 19:00:26 »
Ja sobie chwalę ten system. W ustawieniach autka można zmienić czułość, są 3 poziomy, domyslnie włączony drugi i na takim właśnie jeżdżę.

Ostrzega najczęściej w korku jak pojazd przed nami się zatrzyma a ja od razu nie zareaguje - wtedy się wyświetla tekst "uważaj przed Tobą" czy coś takiego, choć faktycznie wtedy zazwyczaj jest nienajlepszy moment na czytanie co tam jest ;-)

Raz nawet - wydaje mi się - chciał mi pomóc przy hamowaniu. Też sytuacja w korku. Cały czas widziałem co się dzieje ale auto zaczęło pikac, oceniłem ze spokojnie wyhamuje więc wcisnąłem lekko pedał hamulca a wtedy auto chyba na maksa bo aż nas pasy przytrzymaly. Dobrze że za mną nic nie jechało... Do pojazdu z przodu miałem jeszcze ok 1m.

2-3 razy zaczęło pikac na auto z naprzeciwka. Zawsze na duże/dostawcze na wąskiej drodze. Dobrze że tylko pika a nie hamuje wtedy ;-) z żoną się śmiejemy że tak wąsko było że nawet auto się balo...

Offline Leszek64_64

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Problemy z AEB
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Październik 2018, 21:07:33 »
Witam.
Reakcja AEB raczej dziwna.
Po pierwsze piszesz, że 1 m od auta w korku. Podejrzewam, że raczej z prędkością około 60 km/h nie podjeżdżasz do auta poprzedzającego w korku, a przy (około) takiej prędkości reaguje hamowaniem AEB. Po drugie nie ma prawa (właściwie ustawione AEB) reagować na auta nadjeżdżające (no chyba że na czołowe :shock: )
Przejechałem już ponad 20 tyś. i dwukrotnie byłem w serwisie w sprawie AEB.  Ale o takich reakcjach AEB chyba w ASO jeszcze nie słyszeli.Proponuję, w wolnej chwili podjechać do ASO. Bo takie nagłe i nieprzewidziane hamowanie może się źle skończyć. Pozdrawiam.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Problemy z AEB
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Październik 2018, 16:56:22 »
Cytat: "Leszek64_64"
20 tyś
tyśęcy?

Poprawnie: 20 tys.

Co do tematu, ja również dziwiłem się czytając o reakcji AEB w korku. Od jakiej prędkości uruchamia się ten system? Leszek, piszesz o około 60 km/h - skąd taka informacja?

Offline ryli1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Problemy z AEB
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Październik 2018, 08:56:45 »
Wg mnie AEB działa tak, że im większa prędkość tym przy większej odległości od pojazdu poprzedzającego się uruchamia. Ale uruchamia się nawet przy bardzo małej prędkości w korku. Limitu nie sprawdzałem - może być rzędu 20 km/h.

Offline Leszek64_64

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Problemy z AEB
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Październik 2018, 19:46:27 »
:cry: Witam.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.Te 60km/h dotyczy systemu LKAS.
Do aktywacji AEB (zgodnie z instrukcją) konieczna jest prędkość minimum 10km/h.
Jeszcze raz przepraszam.

Offline olsen99

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Problemy z AEB
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Wrzesień 2019, 10:52:11 »
Koledzy,

Czy ktos wie jak konkretnie dziala system AEB? czy ktos mial juz okazje zobaczyc jak dziala w praktyce?
Co konkretnie oznacza 'w ruchu miejskim', przy jakiej predkosci dziala?

Dzieki