Autor Wątek: I30 czy to normalne zachowanie szyb?  (Przeczytany 3016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dante41k

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« dnia: 06 Lipiec 2017, 22:53:26 »
Witam, chciałbym porównać a nie znam żadnego innego użytkownika i30. Czy to normalne zachowanie szyb? Są dość luźne. Te z tyłu latają na boki po obu stronach. Z przodu jakby lepiej trzymało. Ponadto podczas mocniejszego zamykania drzwi szyby lubią się zatrząść. Po rozebraniu boczków widziałem z przodu szyba jest skręcona na dwie śruby, z tyłu na jedną więc niby taki luz z tyłu jest jakoś usprawiedliwiony. Któraś z szyb, może wszystkie wpadają w rezonans podczas jazdy i ciekawi mnie czy u innych też tak wygląda sprawa z tymi luzami.


Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2017, 08:56:35 »
Co prawda mam FD, ale u mnie jest to samo. Też mam taki minimalny luz. Z tyłu szyby mam na korbkę.

Offline Dante41k

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec 2017, 17:24:19 »
A zauważyłeś może żeby szyby wpadały w rezonans? U mnie słychać ich drżenie podczas jazdy po wybojach i podczas słuchania głośnej muzyki z głębokim basem.

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec 2017, 17:56:18 »
Nie, takie coś nie występuje.

Offline Dante41k

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec 2017, 20:12:57 »
Dzięki za odpowiedź. Ja już pół auta rozmontowałem wewnątrz, zrzucałem boczki, osłony słupków, siedzenia odkręcałem w celu zlokalizowania tego rezonansu. Muszą to być szyby. Może jeszcze jakiś właściciel I30 się wypowie na temat tych szyb? Dodam, że w mercedesie W211 szyby są o wiele sztywniej osadzone.

Offline AlfaQuarto

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec 2017, 23:31:20 »
A może to jednak nie szyby? U mnie w aucie jak mam głośno ustawioną muzykę to na postoju lub w czasie wolnej jazdy widać jak drży lusterko wsteczne :D

Offline Dante41k

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipiec 2017, 19:23:35 »
Lusterko drży, owszem, nawet w czasie jazdy na wybojach, ale to nie ono wpada w rezonans. Dzisiaj jechałem po kocich łbach z tylnymi szybami opuszczonymi gdzieś 1/3 i hałas był straszny. Stukanie, pukanie. Czeka mnie najprawdopodobniej ich wyjęcie i ponowne osadzenie.

Adrian

  • Gość
Re: I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lipiec 2017, 18:50:17 »
Cytat: "Dante41k"
Czy to normalne zachowanie szyb? Są dość luźne. Te z tyłu latają na boki po obu stronach. Z przodu jakby lepiej trzymało.


U mnie nic takiego się nie dzieje. Przy głośnej muzyce, słychać tylko jak blach dudni z powodu braku wyciszenia. Jak długo masz to auto? Jeśli jesteś 2'gim kolejnym właścicielem sprawdzałeś lakier? Może szyby były demontowane do lakierowania drzwi i ktoś je włożył, tak żeby tylko były.

Offline Dante41k

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Re: I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec 2017, 20:20:38 »
Jestem 2-gim właścicielem. Lakieru nie sprawdzałem, kupowałem auto w dość dużym salonie, papiery były w miarę ok, na oko i ucho stwierdziłem, że jet ok. Jazda próbna po autostradzie ale też po wybojach sobie pojeździłem i nasłuchiwałem wszelakich stuków, nic nie było. Kiedy ostatnio zdjąłem boczki z drzwi to widziałem, że szyby są mocno skręcone, śruby nawet nie poruszyłem tak mocno siedziała. Mam to auto od półtorej roku ale problem zaczął mocniej występować dopiero teraz. Gdzieś po pół roku zauważyłem, że coś tam wpada w rezonans, brzęczy, ale wtedy jeszcze mnie to tak nie irytowało. Czekam do wolnego to porozkręcam drzwi i po prostu wyjmę i ponownie włożę szyby.

Adrian

  • Gość
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lipiec 2017, 19:01:22 »
Mam nadzieję, że tylko jakaś głupota. Daj znać, jak rozwiążesz ten problem.

Offline Dante41k

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lipiec 2017, 15:17:16 »
No niestety, wyjęcie i włożenie szyb na nowo nic nie dało. One z resztą już przed wyjęciem siedziały mocno, pomimo tego gibania się na boki. Owszem, kiedy szyby są opuszczone i jadę po wybojach to stukają ale kiedy są zamknięte są sztywne, sprawdziłem, nie poruszają się w ogóle a hałas nadal występuje. Ciężko jest opisać ten dźwięk, ciężko go w ogóle nagrać, usiłowałem 3 różnymi telefonami i w aucie po prostu jest na tyle głośno, że ten rezonans zlewa się z innymi odgłosami. Dla telefonu nie do wychwycenia, dla mojego ucha koszmar. Coś będę jeszcze myślał, co może powodować ten nieprzyjemny dźwięk, jeśli nic nie wymyślę to wstawię auto do jakiegoś warsztatu, może mechanicy coś znajdą.

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lipiec 2017, 15:21:21 »
Może jakieś plastiki? Niech ktoś jedzie, a ty wtedy podczas jazdy szukaj w którym miejscu jest ten dźwięk.

Offline Dante41k

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
I30 czy to normalne zachowanie szyb?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lipiec 2017, 20:57:53 »
Problem z tym jest taki, że nie mam po prostu kogo posadzić za kierownicą. Kobieta robi prawo jazdy dopiero i niby mogę ją posadzić za kierownicą ale pod warunkiem, że będę siedział obok, z resztą jeszcze dużo wody w rzece upłynie zanim ją posadzę za kółkiem bez strachu. Ludzie wiecznie zajęci, każdy ma w tyłku, że mam problem, inaczej to wygląda jak oni mają problem ale to chyba każdy zna z autopsji. :P

Offline Andreas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
szyby
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Lipiec 2017, 12:28:43 »
tez mialem straszny halas jadac po wybojach.
okazalo sie ze powodem byla urwana plastykowa oslona silnika z prawej strony.
Po wymianie cisza

Offline Dante41k

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Re: szyby
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lipiec 2017, 20:50:47 »
Plastikowa osłona? Mógłbyś uściślić co to, gdzie to? Jestem totalnym laikiem. Jakieś zdjęcie?

Kupiłem nowe opony przy okazji i w ciągu tygodnia, dwóch powinienem być po wymianie, ustawię zbieżność i poproszę o sprawdzenie zawieszenia w warsztacie. Przypomniało mi się w sumie, że raz wpadłem w dość dużą dziurę lewym przednim kołem i raz też lewe koło zaliczyło krawężnik. Nie wiem czy to ma jakiś związek. Kiedy siedzę za kierownicą dźwięk słyszę jakby po lewej, lewo tył. Kiedy siedzę w fotelu pasażera, dźwięk dochodzi do mnie jakby bardziej z prawej więc niczego już w sumie nie jestem pewny teraz.