HyundaiKlub.pl

Portal => Portal => Wątek zaczęty przez: Brt w 24 Czerwiec 2020, 19:32:29

Tytuł: Hyundai wspierał uczestników VI Festiwalu Biegu Rzeźnika
Wiadomość wysłana przez: Brt w 24 Czerwiec 2020, 19:32:29
(http://hyundaiklub.pl/logo-bieg-rzeznika.png)

W nowej, zmienionej formule Festiwal Biegu Rzeźnika w Cisnej trwał aż 9 dni. Zmagania zawodników na trasach rozpoczęły się 6 czerwca i trwały, tradycyjnie już dla Biegu Rzeźnika, do końca długiego weekendu obejmującego święto Bożego Ciała, czyli niedzieli 14 czerwca. Nowa formuła zawodów została specjalnie przygotowana, aby zachować najwyższe standardy sanitarne w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników. Zawodnicy mogli indywidualnie pokonać trasę wybranego biegu, nie rywalizując ze sobą bezpośrednio. Przy rejestracji w wirtualnym biurze Festiwalu, każdy uczestnik wybierał dzień i godzinę rozpoczęcia zmagań, aby ograniczyć liczbę jednocześnie przebywających osób w punkcie startu. W punkcie odbioru pakietów startowych kontakt z obsługą odbywał się na dystans, a zawodnicy i wolontariusze byli zobowiązani do noszenia maseczek.
Trasy zostały znakomicie oznakowane, aby były dobrze widoczne również w warunkach nocnych, co wielokrotnie doceniali na mecie uczestnicy. Przez cały okres trwania Festiwalu zapewniony był pomiar czasu na starcie i mecie w Cisnej oraz profesjonalna opieka medyczna. W Imprezie wzięło udział ponad 2 i pół tysiąca osób. Dziennie na trasy 5 biegów festiwalowych wyruszało średnio 280 osób, co przy łącznej długości tras wynoszącej 270 km daje około jednej osoby na kilometr. To najlepiej świadczy o tym, jak organizatorom udało się rozproszyć biegaczy po Bieszczadach i zachować sanitarne wymogi bezpieczeństwa.

(https://www.hyundai.news/fileadmin/pl/user_upload/FBRZ_2020__3_-1610.jpg)

Z opinii wygłaszanych na mecie wynika, że nietypowa formuła i bieg nie masowy, a w samotności, ewentualnie w towarzystwie zaledwie kilku osób, bardzo podobały się wielu uczestnikom. Pojawiały się głosy, że to kwintesencja biegania w górach, gdy samotnie walczysz ze swoimi słabościami i masz czas na refleksje i przemyślenia.

(https://www.hyundai.news/fileadmin/pl/user_upload/FBRZ_2020__4_-1610.jpg)

Organizator – Fundacja Biegu Rzeźnika - postanowił wykorzystać potencjał imprezy także do promocji Bieszczad i ratowania lokalnej branży turystycznej. Znakomicie wpisało się to w główną ideę Biegu Rzeźnika, ponieważ impreza od początku stawia na promocję turystyki, Bieszczad i zdrowego stylu życia. Dzięki nowej formule biegacze mogli przeżyć z jednej strony namiastkę atmosfery Festiwalu, a jednocześnie podjąć walkę z własnymi słabościami na trudnych bieszczadzkich szlakach.

Jako Sponsor Techniczny Fundacji Biegu Rzeźnika oraz Sponsor Tytularny ultraMaratonu Bieszczadzkiego od 2016 roku, Hyundai udostępnia Fundacji Biegu Rzeźnika samochody. W tym roku do fundacji trafiły 4 modele Hyundai Tucson i 2 modele Hyundai Kona. Te eleganckie i komfortowe modele na co dzień świetnie sprawdzają się w warunkach miejskich, a w weekendy świetnie nadają się do ucieczki od miejskiego zgiełku, na przykład w Bieszczady. Te popularne SUV-y marki Hyundai mogą bez problemu pokonywać trudne trasy czy bezdroża, dzięki dużemu prześwitowi oraz wykorzystaniu napędu na wszystkie koła.

(https://www.hyundai.news/fileadmin/pl/user_upload/FBRZ_2020__37_-1610.jpg)

Udostępnione samochody wykorzystywane są do zapewnienia obsługi logistycznej (przewozu osób i zaplecza technicznego) podczas Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego, oraz podczas pozostałych biegów organizowanych w czasie roku przez Fundację. Wszystkie udostępniane pojazdy można rozpoznać po charakterystycznym oklejeniu, które w tym roku jest w pomarańczowych, złotych i srebrnych barwach. Tradycyjnie obecne już kolory pomarańczowy i złoty nawiązują do jesiennej kolorystyki bieszczadzkiej przyrody. To właśnie na jesieni organizowany jest Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki.

(https://www.hyundai.news/fileadmin/pl/user_upload/FBRZ_2020__2_-1610.jpg)

Dla zawodników spragnionych zmagań biegowych na malowniczych trasach pośród bieszczadzkich szczytów czeka VIII Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki, który odbędzie się w dniach 9-10 października. Biegaczy będą mieli do wyboru cztery trasy o długości 14, 26, 52 oraz 90 kilometrów, które mogą dobrać w zależności od swoich możliwości i potrzeb.

Źródło: www.hyundai.pl , www.biegrzeznika.pl