HyundaiKlub.pl
Auta i problemy => Santa Fe SM => Wątek zaczęty przez: czeien w 26 Luty 2012, 18:11:27
-
Objawy-zapala na pół sekundy i stop.Na desce pali się ikona z kluczykiem,elektryk powiedział,że na95%to immobilizer i gdyby to było autko niemieckie to bez problemu ale ,że to robiły żółte rączki to on nie jest w temacie i ma się zorientować czy ktoś z jego kolegów coś pomoże.Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie ,nie chce mi się go ciągnąć do serwisu.
[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2012-03-09, 11:46 ]
Tagowanie tematu.
-
próbowałeś z odpięciem akumulatora??
Mógł się immo zawiesić, znajomy miał podobnie w Pandzie, w serwisie krzyknęli mu 600zeta za "naprawę" ale wpadł na w/w pomysł i się naprawiło :-)
-
Niestety odłączenie akumulatora na dłuższą chwilę nic nie dało :-(
-
Wg mnie to nie to. Jeśli jest problem z immo to kontrolka się nie świeci.
-
Objawy-zapala na pół sekundy i stop.
próbowałeś procedury awaryjnego uruchomienia?
-
Objawy-zapala na pół sekundy i stop.Na desce pali się ikona z kluczykiem,elektryk powiedział,że na95%to immobilizer ..
- w tym przypadku kod błędu musi wystąpić
-musi go zinterpretować ktoś ,kto ma pojęcie,komputer i program, a nie zwykły elektryk
Przebadaj pod kątem uszkodzenia czujnika położenia wału korbowego.
-
Podpinam się pod temat.
Hyundai SantaFe 2.0Crdi 2003 r. 135000 przebiegu 2WD.
Mój kłopot objawia się tym że samochód nie chce wogóle zapalić. Byłem sprawdzić wtryski lecz są w porządku. Panowie z Boscha z Piekar Śl. zdiagnozowali problem z immobiliserem lecz nie dali sobie rady.
Wygląda to tak że raz na kilka zapaleń kontrolka imobilisera (samochodzik po prawej) po przekręceniu kluczyka miga a potem gaśnie - wtedy autko nie zapali. Po kilku/kilkunastu próbach wkładania , wyjmowania kluczyka kontrolka się zapala , autko też zapala od razu i kontrolka gaśnie. Jest to problem niezależny od warunków pogodowych , temperatury silnika itp.
Czy możecie coś doradzić , ewentualnie polecić jakiegoś dobrego elektronika na śląsku co by sobie z tym dał radę. Czy D. Misiek robi takie rzeczy ?