HyundaiKlub.pl
Auta i problemy => Accent => Wątek zaczęty przez: adams502 w 09 Listopad 2009, 09:34:49
-
Witam. Zastanawiam się nad zrobieniem i zamontowaniem rozpórki, czy ktoś ma może takie rozwiązanie w swoim aucie? Słyszałem, że dość znacznie usztywnia karoserię. Accent sztywnością niestety nie grzeszy, więc chcąc ją poprawić chcę założyć rozpórkę. Zastanawiam się jeszcze jak się za to za to zabrać?
-
adams502, ja kiedyś to miałem w samochodzie, który był naprawde wiotki (felicja) i uważam, ze jest to świetna sprawa. Montaz był banalny ale ja kupowałem gotowy produkt do samochodu i polecam taką opcję. Jeżeli nie ma gotowych to pozostaje kwestia robienie na zamówienie ale to powoduje znaczne koszty i cała sprawa robi się bez sensu.
-
Spróbuję coś takiego sam wykonać jak tylko znajdę troszkę czasu
-
Spróbuję coś takiego sam wykonać jak tylko znajdę troszkę czasu
TEORETYCZNIE to zaden kłopot, praktycznie moze być różnie. Daj znać jak Ci to wyszło :)
-
Znalazlem coś takiego na
http://www.intercars.com.pl
(http://img697.imageshack.us/img697/79/rzpurkakielichow.th.png) (http://img697.imageshack.us/i/rzpurkakielichow.png/)
-
horvat, fajnie że uniwersalna ale skąd wiadomo, że nie jest rozkręcona zbyt mocno? Ja tam wole wykonaną na stałe przez kogoś kto wie ile ona powinna pracować (w jakim zakresie).
-
polecam: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269945
co do sensowności montażu to mam mieszane uczucia. To jak próba usztywnienia budyniu poprzez sklejenie go taśmą. Jak masz zmienione zawieszenie to może... na seryjnym i tak się auto drogi nie trzyma.
Jeśli jednak chcesz montować, to pomyśl może bardziej o dolnej?
-
pjj, dzieki za link, grafiki są bardzo fajne. Nie mniej jednak załozenie wszystkiego co tam jest pokazane IMO przesztywni budę co tez nie jest dobre. Każdy (no może poza felicją :) ) samochód jest projektowany z pewną dozą elastyczności i takie samowolne utwardzenie budy niekoniecznie musi być dobre.
Jezeli ktoś mysli o rozporze do accenta 2 to proszę dać znać, jeżeli zebrałoby sie kilka osób to może warto by porozmawiać z elteciem w sprawie lepszej ceny, ale plany na wiosnę raczej :)
-
Jasne, link wrzuciłem, bo bardzo ładnie obrazuje jakie siły działają na auto i jakie rozpory pomagają je okiełznać.
Jeśli chodzi o elastyczność, to konstruktorzy accenta (I na pewno, nie wiem jak wyższe modele) zapewnili jej b.duży margines projektując zawieszenie :). Dlatego przed zamontowaniem czegolowiek, zastowiłbym się nad jego sensem. Bo tak czy siak nawet po wstawieniu klatki i wszelkich dobroci z zamieszczonej strony auto będzie się bujać i kłaść w zakrętach.