HyundaiKlub.pl
Auta i problemy => Pony / Excel => Wątek zaczęty przez: Maciek w 05 Wrzesień 2012, 03:06:35
-
Mam problem z wymontowaniem "hand holdera" (tego koszyczka w drzwiach, za który łapie się przy zamykaniu drzwi siedząc już w pojeździe). Otóż całe wnętrze wyżej rzeczonego, łącznie z samą główką śruby było zasyfione jakimiś paprochami - wyczyściłem to sprężonym powietrzem.
Ale pojawia się problem z odkręceniem śruby i mimo użycia wielu śrubokrętów, wciąż nie mogę sobie z nią poradzić - główka niby nie jest wyrobiona, ale mimo to każdy śrubokręt przy próbie odkręcenia przeskakuje. Jak się do tego dobrać, macie jakieś pomysły? Próbowałem spryskać ją odrdzewiaczem (niby mogło się zapiec) - nie pomogło. Siłowanie się - nie pomogło.
Interesują mnie głównie typowo domowe, "harcerskie" patenty, ponieważ nie jestem teraz zbytnio przy kasie, żeby kupić jakieś specjalistyczne specyfiki : ).
-
Próbowałeś BARDZO MOCNO dociskać śrubokręt w czasie odkręcania? Wrzuć fotę tego miejsca :)
-
Jeśli jest to śruba na śrubokręt krzyżakowy, to spróbuj odkręcić śrubokrętem ze spiłowanym czubkiem. Przy ostrym czubku śrubokręt będzie przeskakiwał. Przekonałem się o tym przy odkręcaniu lusterek wstecznych.
-
Tak to wygląda. Oczywiście syf został już usunięty, pozostałą tylko oporna śruba.
(http://i.imgur.com/7c9nj.jpg)
Próbowałem mocno dociskać przy odkręcaniu do tego stopnia, że ograniczyła mnie już tylko wytrzymałość samych drzwi. Co do sposobu alberta to postaram się go wykorzystać jutro, bo muszę znaleźć jakiś niepotrzebny śrubokręt, żeby z nim poeksperymentować he he.
-
Proponuje w miarę możliwość lekkie podgrzanie śruby np. suszarką do włosów (opalarką można narobić szkód :-/ ), ewentualnie użyć wkrętarki ale wcześniej popukać w tę śrubkę - dobrze się zaprzeć i być może podczas pierwszego szarpnięcia śrubka puści (oczywiście ryzyko obrobienia główki - znaczne :-| )
-
wkrętak udarowy (http://swiatnarzedzi.pl/pl_PL/p/Wkretak-Udarowy-YATO-6-koncowek-metalowy-2801/113?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-09&utm_content=113#nclid=611aa6df97160ba5e750ec5eb5e79640)
-
ja wyrwałem dziada, tylko kawałek plastiku tam został, po ponownym złożeniu wszystko jest ok
-
Niczym nie podgrzewać, bo ten wkręt jest wkręcany w blachę.
Bierzesz wiertarkę, końcówkę dobierasz i ładnie odkręcisz, miałem ten sam problem