Forum > Tucson JM

Tucson, akcja serwisowa tylnej belki

(1/6) > >>

Zbychu:
Odwiedziłem dziś serwis, uzupełnienie historii, przy okazji przegląd i parę drobiazgów, ogólnie Tucson miał mieć postój na ok. 2 -3 godziny, więc wybrałem się na zakupy. Po około 30 minutach telefon z serwisu, że nie jest dobrze z tylną belką, jakaś część uległa korozji (nie zrozumiałem dokładnie o  którą chodzi, coś związane z tylną belką), ale sytuacja określona na poważną i wymaga natychmiastowej wymiany. Uradowany inaczej pytam więc o cenę takiej pracy, a tu pełne zaskoczenie, naprawa/wymiana zostanie wykonana za darmo w ramach akcji serwisowej, jedyne utrudnienie dla mnie, to spacer do domu, bo części będą dopiero na jutro. Popytajcie u siebie w PL, może jest ta sama akcja.

Piotrek79:
Dobrze wiedzieć.
W moim Włochu na razie rdza nie występuje, ale kto wie jak to będzie dalej :)

Zbychu:
Powiem tak, u mnie też nie było widać żadnych oznak, można by powiedzieć, że belce przyglądałem się dokładnie, ale jak widać chyba niewystarczająco. Problem stanowił i nadal stanowi niewielki, ale jednak stuk przy gwałtownym skręcie, oraz nagłym przyspieszeniu/hamowaniu z tyłu pojazdu. Przepatrzyłem wszystkie gumy belki, mocowanie, tuleje, wahacze i całą resztę tyłu i nic. Poczytałem trochę,  tu na forum o podobnym przypadku, gdzie autor tematu też walczył bezskutecznie z podobnymi objawami masę czasu i chyba odpuścił, podobnie zrobiłem i ja. Zobaczymy jutro, być może serwis przypadkowym splotem zdarzeń znalazł przyczynę, przynajmniej taką mam nadzieję.

Piotrek79:
Tylko ciekawe czy w 2WD a 4WD jest takie samo zawieszenie???

Zbychu:
Tył się różni, ale z informacji którą uzyskałem dziś wynika, że akcja dotyczy również 4WD. Dla informacji, może komuś się przyda, podobna akcja jest również prowadzona dla KIA Sorento I.

W 2WD akcja  wymiany dotyczy:

HYSBB1CA100QQH CAVITY WAX SONATA RE  Qty. 1
H626100Z010 CROSS MEMBER ASSY RR         Qty. 1
H554482E101 BOLD                                      Qty. 2
H626172E100 BOLT TUCSON 04>                  Qty. 2
H6261817000 FLANGE NUT TERRACAN           Qty. 2

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej