Autor Wątek: [i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej  (Przeczytany 4814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« dnia: 02 Kwiecień 2017, 22:06:59 »
Pytanko, czy ktoś może próbował zmienić żaróweczki wewnątrz na ledy? Są gdzieś wypisane jakie dokładnie powinny być? O podświetlenie tablicy rownież bym prosił. Poprzednio w tusku miałem zwykle, żadnych CAN busów, tutaj na pewno trzeba zainwestować. Bede wdzięczny za info

[ Dodano: 2017-04-03, 09:44 ]
Pytanie, czy ten zestawik nie załatwi mojego problemu? :)

http://allegro.pl/hyundai-i40-zestaw-oswietlenie-wnetrza-led-w5w-i6180541973.html

DamekST

  • Gość
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2017, 20:13:05 »
Sam chętnie się dowiem :)
EDIT:
Nie mam do nich daleko, podjadę osobiście i dam znać :)

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień 2017, 20:42:22 »
No w sumie juz zamówiłem, u nich bezpośrednio, ale zestaw premium, czyli ten:

http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Hyundai-i40-Zestaw-oswietlenie-kabiny-LED-Premium-10-zarowek/3396

do tego zestaw pod tablice rejestracyjne:

http://www.sklepledowy.pl/pl/p/-Hyundai-i40-Oswietlenie-tablicy-rejestracyjnej-LED-W5W-T10-Epistar-Premium-Zestaw-2-zarowki/2936

Wczoraj wysłane, jutro może będą, a w sobote montaż :) W sumie wyszło za komplet 223 zł z wysyłką (dorwałem jakiś kod rabatowy z forum audi - 10%)

[ Dodano: 2017-04-08, 20:42 ]
No i po montażu. Dodatkowo wymieniłem jeszcze światła mijania na philips white  vison (dojście lepsze jak w tucsonie ;) )
Ledy zdecydowanie polecam. Trochę kiepsko swieci bagażnik, ale ujdzie. Za to w kabinie jasno:)

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2018, 19:54:59 »
dokladnie potwierdzam komplecik fajny w kabinie jest jasno swiatlo biale zimne


Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty 2018, 10:22:57 »
W sumie ja nie szukałem nigdzie poza polskimi serwisami, zależało mi na gwarancji (w tucsonie nonstop coś siadało). Jedyne z czym mam problem to bagażnik- oświetlenie jest tragiczne. 2 lampki a świecą jak pijane świetliki.

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty 2018, 10:27:09 »
jesli chodzi o te hinskie zarowki ciezko powiedziec napewno cena nie powala i jest tam tylko 6 zarowek za cene nie zbyty ta nia bo ze sklepledowy pl gdzie wyzej ktos wymienil jest 10 sztuk zarowek ladnie w woreczki zapakowane woreczek foliowy opisany do czego dana zarowka jest,wiec za duzej roznicy nie ma w cenie a i czas na paczke zaoszczedzony,w sklepie posiadaja jakas wersje premium to juz jest drozsza to fakt ja zamawialem wersje normalna nie patrzylem czym sie roznia czy tam tych jest wiecej nie sprawdzal,ale jak dla mnie jest swiatlo bialem jasne mi pasuje

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Luty 2018, 10:42:34 »
Ja posiadam wersje premium tych żarówek, jest różnica - znajomy kupił te tańsza wersje. Z reszta specyfikacja wszystko wyjaśnia. Dioda diodzie nierówna. Tak jak pisałem, rok temu razem z tablica zapłaciłem 223 zł z wysyłka. Woreczki każdy opisany, nie było problemu.

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Luty 2018, 10:46:23 »
ok ale jak dla mnie te zwykle na ta chwile pasuje ,kiedys moze zainwestuje w drugie premium,mam problem wyciagnieciem tej calej obudowy z podsufitki nad glowa kierowcy gdzie lusterko obawiam sie ze odgielem ta blaszke calkiem w bok i za cholere nie moge tego wyciagnac teraz a dlubiac tam srubokretem spowodowalem wiekszy luz i lampka ze tak powiem lata cala i teraz boje sie wogole tam cos grzebac zeby wiekszego otworu czasem nie zrobic,macie jakis pomysl

Offline JACKAUTECZKO

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
LEDY
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Luty 2018, 15:11:26 »
Witam wszystkich zainteresowanych wymianą oświetlenia wewnątrz.
Ledy o wymiarze 28 mm albo takie małe panele z uniwersalnymi końcowkami.
Ja założylem panele. To dopiero jest dzień w nocy . Uwierzcie.



A tak świecą moje Ledy pod tablicę rejestracyjną



i montaż , prosty i bezproblemowy



[ Dodano: 2018-02-23, 15:15 ]
Do oświetlenia tablicy zastosowalem kompletne lampki z LED , ponieważ we wcześniejszych swoich samochodach wymienialem tylko żarowki i po pewnym czasie migaly albo się przepalaly !!!! Taaak ledy też się przepalają . :lol:

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Luty 2018, 15:51:09 »
JACKAUTECZKO, dlatego zainwestowałem w ledy z gwarancja, w sklepie tym się specjalizującym:) Moje w tablicy nie świecą aż tak mocno, ale tez dają radę. Tak jak mówisz, ledy z marketów i z Allegro migały pi miesiącu/dwóch.
 kielta82,  co do podsufitki, to pamietam tez się motałem. Sama podsufitka zajęła mi tyle czasu co wymian reszty. Na filmiku podesłanym przez JACKAUTECZKO, jest wszystko fajnie pokazane

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Luty 2018, 16:21:14 »
Dzięki za pomoc,jak mowie kupujac zarowki w sklepledowy typowo dopieraja odpowiednie zarowki jakie mają być,mam nafzieje ze nie okaza sie bublem i po miesiącu kasa w bloto z90 zl na to poszlo 10 szt.a oprocz aleggro ktoś wyżej pisal ze kupil gdzies niby konkretne zarowki a nie jakies buble,mozna podac jakis namiar

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Luty 2018, 16:31:22 »
Znajomy kupił w tym samym czasie co ja w sklepledowy i mu nadal świecą :)

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Luty 2018, 17:04:21 »
A to spoko uspokoiles mi glowe wiec na chwile nie mam sie co martwic ze nie długo zaczna gasnac hee pozdrawiam

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Oświetlenie wnętrza i tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Luty 2018, 19:36:52 »
kielta82, to sklep zajmujący się typowo światłami LED, wiedzę mają niesamowitą :) Znajomy kupował do innego auta (X3) ale to nie ma znaczenia :) Z resztą masz 2 lata GW.