Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Wymiana żarówki - oświetlenie tablicy rejestra  (Przeczytany 14306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kirek19

  • Gość
Witam! Czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób można wymienić żaróweczkę podświetlenia tablicy rejestracyjnej w Atosie Prime z 2007 roku. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich!!!

edycja tytułu
dodanie tagu
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:11:03 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] Wymiana żarówki - oświetlenie tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty 2012, 23:46:21 »
Trzeba odkręcić dwa wkręty krzyżakowe ( foto 1 ) i zdjąć klosz po którym znajduje się oprawka żarówki typ W5W (foto 2) delikatnie obracamy oprawkę w lewo uważając aby nie pękły jej zaczepy.

Waldi

  • Gość
[Atos Prime] Wymiana żarówki - oświetlenie tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marzec 2012, 00:12:37 »
zdejmujesz oslone tylnej klapy, wsadzasz reke, macasz oprawke, przekrecasz ja i wyciagasz zarowke na kablach. gorzej obok silniczka, ale jak masz palce pianisty to dasz rade.

mozna sie pokaleczyc

tomecom

  • Gość
[Atos Prime] Wymiana żarówki - oświetlenie tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień 2012, 23:59:45 »
Cytat: "Waldi"
zdejmujesz oslone tylnej klapy, wsadzasz reke, macasz oprawke, przekrecasz ja i wyciagasz zarowke na kablach. gorzej obok silniczka, ale jak masz palce pianisty to dasz rade.

mozna sie pokaleczyc


Tak robiłem pierwszy raz i krew się polała, ale jest prostsze rozwiązanie, totalnie nieinwazyjne. Odkręcamy klosze żaróweczek - po dwie śruby krzyżowe na klosz i wyciągamy klosz z oprawką i żarówką na kabelku - kabelka jest akurat tyle by jedną ręką złapać klosz, drugą oprawkę z żarówką, przekręcić i dostać się do środka. Żarówkę wymieniamy i powtarzamy czynności. Z lewa stroną jest trochę trudniej z uwagi na nieco krótszy kabelek, ale jest to wykonalne z zewnątrz. Nie powinno to zająć dłużej niż 5 minut :)