Forum > i20

[i20 PB] Hyundai i20 pare pytań nowicjusza

(1/4) > >>

rafcio007:
Witam, jestem nowym kierowcą, dopiero zdobywam doświadczenie, mam pytanko w prawie Hyundai i20, chodzi mi o obroty przy zmienianiu biegów, wq tempomatu biegi mam zmieniac przy 1,8tys obrotów do 2tys obrotów, czy to prawidlowa wartosc?? Pytam sie bo jak jezdzilem Fiat Grande Punto to tam przy 2,5tys obrotów dopiero sie zmienialo, no ale wiadomo auto autowi nie rowne,


Czy w Hyundai w wersji Classic Plus sa nadkola w tylnich kolach? Mam tylko z przodu, a podczas jazdy strasznie irytuje dzwiek uderzanych kamieni itd

Zbyszek:

--- Cytat: "rafcio007" ---biegi mam zmieniac przy 1,8tys obrotów do 2tys obrotów
--- Koniec cytatu ---


Czysto teoretycznie. Jedynie pod warunkiem bardzo delikatnego obchodzenia się z pedałem gazu co nie ma odzwierciedlenia podczas codziennej eksploatacji auta. Najlepiej korzystać z poziomu 2.5 tys. obrotów. Co do nadkoli- do najnowszych konstrukcji aut pełne plastikowe nadkola takie jak były dawniej są niedostępne. Można zakupić nadkola cząstkowe. Po prostu nie ma ich jak przymocować ze względu na konstrukcję profilu błotnika.

rafcio007:
ciezko jest utrzymac 2 tys obrotow, tym bardziej ze pedal gazu jest bardzo czuly :)

Dziekuje za odpowiedz

el capitan:
Wskazania komputera pokładowego w i20 - z pewnością nie sprzyjają dynamicznej jeździe. Ja w swojej i20 zmieniam biegi około 2500 obrotów - staram sie również szybciej rozpedzic pojazd i później utrzymywac stałą prędkość a nie pooowoooli dobijać np. do 90 (oczywiscie gazowanie w miescie od swiateł do swiateł nie ma sensu).

Pozdrawiam

rafcio007:
jeszcze mam pytanko, przy jakiej predkosci na V biegu autko pali teoretycznie najmniej?? 80-90km/h???

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej