Autor Wątek: Halogeny przeciwmgielne & dzienne  (Przeczytany 10631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Luty 2017, 23:07:23 »
Na początek odłącz akumulator.

dziobo07

  • Gość
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Luty 2017, 08:23:31 »
Jazda na samych halogenach przeciwmgielnych z wlaczonymi postojowkami to niezbyt trafiony pomysl. Po prostu oslepiasz kierowcow z naprzeciwka. Jak sama nazwa wskazuje swiatla przeciwmgielne sa do uzytku w czasie mgly. Skombinuj sobie taki modul o ktorym jest ten temat ktory obniza moc swiecenia do 30% pelnej mocy i bedzie dobrze. Mozna go podlaczyc albo pod dlugie albo pod ptzeciwmgielne i nikogo nie oslepia. A dziala zgodnie z wytycznymi z kodeksu ruchu drogowego.

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Luty 2017, 14:51:41 »
Cytat: "dziobo07"
A dziala zgodnie z wytycznymi z kodeksu ruchu drogowego.


Sam moduł może i tak, ale używanie przeciwmgielnych jako świateł do jazdy dziennej już niestety nie. Nie ważne o ile się obniży moc przeciwmgielne mają homologację przeciwmgielnych, a nie świateł do jazdy dziennej. Także dobrze kombinujesz, ale jak trafisz na jakiegoś nadgorliwego policjanta to niestety bardzo szybko możesz stracić pieniądze zaoszczędzone na żarówkach :-/

Pisałeś też coś, że wymieniasz żarówki H7 co 1.5 miesiąca. Albo trochę przesadzasz, albo używasz auta do rozwożenia pizzy  :mrgreen:  Ja robię 15kkm (mniej więcej pół na pół trasa - miasto) rocznie, zwykłe narvy starczyły mi na 8-9 miesięcy. Kupiłem osram long life i jak na razie 13 miesięcy świecą, więc polecam a wcale nie są drogie.

dziobo07

  • Gość
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Luty 2017, 15:01:42 »
Do roboty mam 45km w jedna strone (90km w dwie) plus wyjazdy na urlopy, weekendy itp. Wiec uzywam auta zgodnie z przeznaczeniem. Dla przykladu w tamtym roku w wakacje udalo mi sie zrobic 4000km w 6 dni. Auto ma jezdzic i byc traktowane jak zadbane narzędzie. Nie przesadzam tylko dziele sie moimi doswiadczeniami.

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Luty 2017, 15:14:27 »
Więc chyba trafiłeś na wyjątkowo wrażliwy egzemplarz auta ;-)  To wszystko o czym piszesz to jest trasa. Jeśli ty wymieniasz żarówki co 1.5 miesiąca to ja powinienem co miesiąc. Ciągłe świecenie nie eksploatuje żarówki tak mocno jak częste włączanie / wyłączanie, więc najgorsza dla żarówek jest jazda typu pizzerman, taxi czy kurier.

dziobo07

  • Gość
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Luty 2017, 15:19:02 »
Z tego co kojarze to byla jakas akcja serwisowa na swiatla. Hyundai zakladal wiazki oporowe zeby wyeliminowac problem palacych sie h7. Poprzedni wlasciciel niestety olal sprawe i jest jak jest. Zobacze czy uda mi sie to podpiac i mam nadzieje ze bede sie dlugo cieszyl bezproblemowa jazda:)

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Luty 2017, 15:30:37 »
A akcja serwisowa nie powinna być nieograniczona w czasie? Dzwoniłeś do serwisu? Pamiętam  kilka lat temu, mógł to być rok 2011, może 2012 znajomy zadzwonił do serwisu renówki po jakąś część, a gość poinformował go, że jego auto nie było jeszcze na akcji serwisowej wymiany jakichś części odpowiedzialnych za hamulec ręczny, nie pamiętam już jakich dokładnie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że to była Laguna z 1994 roku...

EDIT

Właśnie dzwoniłem do hyundaia z ciekawości. Jego akcje są ograniczone w czasie... Dziwne, jak jest jakaś usterka, która nie dotyczy części eksploatacyjnych to powinna być nieograniczona.

MarcoAntonio

  • Gość
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Luty 2017, 14:33:02 »
Ja mam i20stkę i także mam seryjne światła do jazdy dziennej połączone z halogenami i nie da się włączyć halogenów ,trzeba chociaż postojówki włączyć

dziobo07

  • Gość
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Luty 2017, 17:02:21 »
Operacja zakończona sukcesem. Wszystko działa jak powinno, światła zapalają się po włączeniu silnika, wyłączają się po włączeniu pozycyjnych. Światła nie oślepiają, wszystko jest tak jak chciałem.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Luty 2017, 23:34:57 »
Cytat: "MarcoAntonio"
nie da się włączyć halogenów ,trzeba chociaż postojówki włączyć

Czyli jest dokładnie tak, jak być powinno - zgodnie z przepisami.

dziobo07

  • Gość
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Luty 2017, 07:14:33 »
Zauwazylem ze jak wlacze wycieraczki to na czas w którym pracuja to gasna swiatla. Na moj gust to przydalby sie inny plus po stacyjce. Macie pomysl?

piopo

  • Gość
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Luty 2017, 20:53:11 »
Odnośnie przepalających się żarówek H7, faktycznie problem miały auta z produkcji koreańskiej i  w tylko ramach gwarancji wstawiano przewody oporowe.
Ja mam auto z produkcji czeskiej ale zabezpieczyłem się dodatkowo w prosty sposób, kupiłem układ "miękkiego startu" (Żarówki H7 Zwiększona Żywotność Żarówek Przekaźnik na portalu aukcyjnym) Koszt 99zł. Światła rozświetlają się przez ok 3s. Jeżdżę już dwa lata na zwykłych żarówkach Narva i jest OK.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Luty 2017, 20:57:48 »
Cytat: "dziobo07"
wlacze wycieraczki


Inne wyjście to przewód pociągnięty z kabiny.

dziobo07

  • Gość
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Luty 2017, 21:02:07 »
Pod co wbkabinie sie podpiac?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Halogeny przeciwmgielne & dzienne
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Luty 2017, 21:29:57 »
Na odwrocie pudełka z bezpiecznikami są wtyczki. Z wtyczki I/P-G z pinu 9 wychodzi przewód czerwono-czarny i to jest zasilanie w pozycji kluczyka ON przekaźnika od świateł mijania.
.
.