Autor Wątek: Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI  (Przeczytany 4021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lider

  • Gość
Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI
« dnia: 28 Styczeń 2017, 19:11:35 »
Przez przypadek skasowałem temat. Wrzucam ponownie.
Dwa tygodnie temu oddałem samochód do serwisu powód kilkunastusekundowy hałas po uruchomieniu silnika,  dziwne stuki na biegu jałowym i dziwne dźwięki przy przyspieszanie.  Samochód przejechał niecałe 20tys km głównie trasy.  Diagnoza - uszkodzony dwumas.  Części zamiennych 1brak w Polsce i Niemczech.  


 #10   Wysłany: 2017-01-19, 21:25      
Jestem ciekawy ile będziemy czekać na części. W magazynie centralnym w Polsce brak w niemieckim magazynie brak.
Sytuacja przypomina mi sklepy mięsne za komuny - sklepy były tyle że towaru nie .
:-?


[ Dodano: 2017-01-24, 18:15 ]
Dziś na FB Hyundai Polska poproszony przeze mnie o pomoc w ustaleniu terminu dostawy do serwisu zamowionych do naprawy samochodu części przytoczyl mi fragment z książki serwisowej..... o 60 dniowym czasie oczekiwania..... (zapis znam umiem czytać).
Troszkę nie tego się spodziewałem... super mi pomogli dzięki.
Po prostu wszystko H... yundai jak kiedyś śpiewaly Elektryczne Gitary. Kupując kolejny samochód zacznę od lektury książki serwisowej i czasu oczekiwania na części zamienne oraz raportów Tuv czy ADAC :evil:  :-x

[ Dodano: 2017-01-26, 19:06 ]
Dziś okazało się że po wymianie dwumasy hałas jest identyczny....
Chyba jestem w Polsce pierwszym tego typu przypadkiem

[ Dodano: 2017-01-27, 15:05 ]
Czekam na kolejne koło dwumasowe .Poprzednie mimo że nowe było wadliwe.
Mam nadzieję , że to drugie a właściwie już trzecie w końcu pozwoli mi wyjechać samochodem z serwisu...
Czy ja mam pecha? :-/

Offline Miras2016

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2017, 19:38:26 »
Nie byłbym taki pewny, że masz pecha. Może Hyundai traktuje nas jako użytkowników "drugiego sortu" i pociska elementy regenerowane zamiast nowych. :))

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2017, 19:52:49 »
Koło zamachowe dwu-masowe 23200-2F200 jest takie same jak w Sportage IV generacji (na forum Kia jeszcze nikt nie zgłaszał problemu). Nie było montowane w poprzednich modelach i dlatego nie jest dostępne od ręki. O sorcie i regeneracji nie wypowiem się.

Lider

  • Gość
Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2017, 20:36:11 »
Wrzucam film z dzwiekiem który był przyczyną mojej wizyty w serwisie.  Jakość nagrania niestety kiepska.  
https://megawrzuta.pl/download/7b05f4a24f019dd9e2e03d6691751e76.html

Andrzeju

  • Gość
Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2017, 20:31:56 »
Cytat: "kosmos2011"
23200-2F200


Uszkodzony dwumas klekocze podczas wylaczania silnika przy zapietym napedzie (nowa z dala od pedalu sprzegla).

pzdr
Andrzeju

Lider

  • Gość
Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2017, 18:48:37 »
Dziś mija kolejny 20 już dzień przymusowego postoju mojego samochodu w autoryzowanym serwisie Hyundaia.
Dwa dni temu w moim Tucsonie zamontowano drugie już z kolei nowe koło dwumasowe .
Dzisiejsza jazda próbna po wymianie tej części zakończyła się po przejechaniu 15 km Jak się dowiedziałem od doradcy serwisowego niestety hałas z jakim zgłosiłem się do serwisu powrócił.
Jutro podejmą próbę montażu trzeciego już koła.....Prawdopodobnie odbędzie się też konsylium z udziałem techników z Hyundaia ...
Jakoś straciłem wiarę w powodzenie całej sytuacji , ale z drugiej strony trudno stawiać tezę że samochód jest nie naprawialny??
Ile czasu można reperować samochód który jest masowo produkowany tuż za granicą RP? Czy to jakaś kosmiczna technika?
Dziś napisałem maila do Hyundai Polska w mojej sprawie. Jestem bardzo ciekawy jaka będzie ich reakcja?
Z niecierpliwością czekam na piątek- będę Was informować o postępach.

macka

  • Gość
Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2017, 11:20:19 »
A jak to się ma gdybyś chciał odstąpić od umowy zakupu?? pytałeś może??
albo wymiana na nowy?? są szanse??  - pytam z ciekawości-

Lider

  • Gość
Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Luty 2017, 15:24:42 »
Póki co nie rozważalem takiej opcji choć z perspektywy czasu nie mogę jej wykluczyć.  Dziś mija 22 dzień i jest dokładnie tak samo jak dnia pierwszego.  Serwis nie potrafi naprawić mojego samochodu a wsparcie ze strony HMP przy naprawie jest żadne. (chyba że serwis ich nie włączył do pomocy,  choć twierdzi że prosił). Przeczuwam  że robią z mojego samochodu   królika doświadczalne go.  O ile sytuacja nie rozwiąże się w kolejnym tygodniu idę do prawnika i będę walczyć o swoje prawa.

[ Dodano: 2017-02-07, 19:59 ]
Po 25 dniach odebrałem samochód z ASO co było przyczyną?? Serwis twierdzi że dwumas.  Trzeci z kolei zamontowany....  :?: