Autor Wątek: [Getz] Przepala główny bezpiecznik  (Przeczytany 1807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciekbed

  • Gość
Przepala główny bezpiecznik
« dnia: 27 Styczeń 2017, 19:26:17 »
Witam, nie znalazlem podobnego tematu wiec podpinam sie tutaj..
mianowicie chodzi o przepalajacy sie bezpiecznik 120A glowny bezpiecznik od baterii, co moze byc przyczyna? jakie moga byc skutki? po przepaleniu, nie mam pradu ani ladowania aku, jak narazie zlutowalem bezpiecznik wiec szybko sie nie przepali, gdzie szukac awarii?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 20:41:40 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz TB] Przepala bezpiecznik główny
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2017, 23:23:38 »
Zdemontuj pudełko z bezpiecznikami i przekaźnikami i sprawdź przewody które do niego są podłączone.

W drugiej kolejności do sprawdzenia gruby przewód od skrzynki bezpieczników do alternatora (połączone są bezpośrednio bez małego bezpiecznika między nimi.)

maciekbed

  • Gość
bezpiecznik
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2017, 06:22:18 »
Kable wydaja sie byc cale, nie widze zadnych przetarc, reszta bezpiecznikow jest cala, wymienilem kolejny raz ten bezpiecznik i po przejechaniu 20km znow bezpiecznik stopil sie. Zastanawia mnie czy moze to nie alternator.. od jakiegos czasu wydaje mi sie ze rolka od alternatora stuka, a dzisiaj wylaczeniu silnika, pod maska slyszalem ze alternator obraca jeszcze, dopiero po chwili sie wylaczyl... co robic? czy szczegółowe sprawdzenie elektroniki pomoze czy to jednak strona bardziej mechaniczna?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1493
[Getz TB] Przepala bezpiecznik główny
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń 2017, 04:06:08 »
Skoro przepala się podczas jazdy to warto zdjąć pasek z alternatora i pojeździć gdzieś bez ładowania lub zostawić na chodzie .Jeśli wtedy będzie bezpiecznika cały to można podejrzewać alternator. Może ma przebicie na uzwojeniu lub zwarcie gdzieś w regulatorze.
A czasem nie blokuje się rozrusznik bo to może oznaczać ten dźwięk bo raczej alternator nie może sam sobie chodzić po zgaszeniu silnika.