Autor Wątek: akumulator  (Przeczytany 1895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jerry16

  • Gość
akumulator
« dnia: 08 Styczeń 2017, 12:31:18 »
Hi,
Nie mogę otwierać nowych tematów. To tu napiszę odnośnie akumulatora.
Czy ktoś doładowywał akumulator bez odłączania go w Tucsonie prostownikiem mikroprocesorowym. Mam wrażenie, że akumulator nie był nigdy w 100%naładowany. Teraz zima, krótkie trasy, ogrzewanie foteli i kierownicy to sądzę, że trzeba doładować. W i30 zimą raz albo 2 razy doładowywałem prostownikiem z lat 80-tych bez odłączania akumulatora. Przez 7 zim akumulator i samochód spisywał się znakomicie ale z innych względów wymieniłem go na Tucsona. Tucsona z bogatszą elektroniką boję się doładowywać bez odłączania zwykłym prostownikiem, ale prostownikiem mikroprocesorowym, czy można?

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Re: akumulator
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2017, 14:03:05 »
Cytat: "Jerry16"
Mam wrażenie, że akumulator nie był nigdy w 100%naładowany.
Skąd to wrażenie?
Cytuj
Teraz zima, krótkie trasy, ogrzewanie foteli i kierownicy to sądzę, że trzeba doładować.

Nie będę się upierał ale projektanci samochodu ustalając moc alternatora uwzględnili zapewne wszystkie elektroniczne gadżety.
Cytuj
W i30 zimą raz albo 2 razy doładowywałem prostownikiem z lat 80-tych bez odłączania akumulatora. Przez 7 zim akumulator i samochód spisywał się znakomicie ale z innych względów wymieniłem go na Tucsona. Tucsona z bogatszą elektroniką boję się doładowywać bez odłączania zwykłym prostownikiem, ale prostownikiem mikroprocesorowym, czy można?

Nie powinno zaszkodzić ale nie sądzę żeby to w ogóle było potrzebne no chyba że jeździsz na bardzo krótkich trasach.

Jerry16

  • Gość
Akumulator
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2017, 17:38:24 »
Wczoraj zmierzyłem napięcie akumulatora i było 12 V, czyli naładowany w 50%. W 100% naładowany 12,6 V. Zaraz po odbiorze nie mierzyłem napięcia akumulatora. W poprzednich samochodach odbieranych z salonu, ostatni był i30 6 lat temu, akumulator był naładowany w ok. 50%. I wtedy 6 lat temu to salonie doładowywali akumulatory w samochodach bez odłączania, sam widziałem.

Pozdrawiam,