Autor Wątek: Zakup ix20  (Przeczytany 15562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

demiane

  • Gość
Zakup ix20
« dnia: 24 Grudzień 2016, 08:50:35 »
Witam serdecznie
Przymierzam się mocno do kupienia ix 20 i dlatego mam pytanie do użytkowników i zainteresowanych tym modelem

Czy w wersji po liftingu problemy ze stukaniem już ustały?
I czy temat spalania przed/po aktualizacji oprogramowania się wyjaśnił? Ile w końcu pali to autko (zwłaszcza na mieście)? Przyznaję że głównie do tego chcę kupić (żonie) to auto i spalanie mnie trochę martwi
No i czy są lepszej jakości wycieraczki? Przeglądając to forum aż się zdziwiłem ile razy forumowicze musieli je zmieniać

A samo autko generalnie mocno mi się podoba. Jeździłem już Fordem Fiestą i nawet nowym Fiatem Tipo (co prawda to inny segment). I na razie Ix 20 wygrywa.

Pozdrawiam serdecznie

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 336
Zakup ix20
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień 2016, 12:39:06 »
Problemy ze stukami ustały, po akcji serwisowej i wymianie amortyzatorów z przodu. Spalanie można sobie sprawdzić, na motostat.pl, średnie w mieście około 7-7,5 litra.
Wycieraczki szyb, z przodu wytrzymały 3 lata, więc to nie jest źle, a dla bezpieczeństwa warto wymieniać, koszt nie jest wysoki. A auto naprawdę jest bezawaryjne.

demiane

  • Gość
Zakup ix20
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudzień 2016, 13:42:58 »
Śliczne dzięki za odpowiedź
Coraz bliżej jestem by postawić na to auto (a raczej coraz bliżej moja żona jest pewna że to będzie jej auto  ;-) )

A jak wygląda to autko na tle Kia Venga czy Honda Jazz? Słyszałem że w Hondzie fatalne jest odparowywanie i wentylacja a Venga trochę gorzej się prowadzi.

No właśnie - jak wygląda sprawa z odmrażaniem szyb i nagrzewaniem auta w mroźny dzień? Przyznaję że do tej pory miałem same diesle. Ponoć benzyny się szybciej nagrzewają. Jak to wygląda w ix 20?

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 336
Zakup ix20
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Grudzień 2016, 11:48:55 »
Auto w zimie nagrzewa się szybko, po około 1 km czuć ciepło. Szybciej chyba się tylko peugeot 208 nagrzewa. Venga prowadzi się podobnie, bo to te same samochody, tylko gorzej jest wyciszona. Ix20 jest większy w środku, większy rozstaw kół ma więcej miejsca od i30. Jazz to auto mniejsze.

demiane

  • Gość
Zakup ix20
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień 2016, 13:19:10 »
Dzięki
Na pewno będę się chciał przejechać jeszcze Vengą i Hondą.
Choć mam wrażenie (nie siedziałem jeszcze) że ix20 jest wyższa.
Mi (i żonie) to pasuje. Przywykliśmy do tej wygody. A jak mam wsiadać do 206 (ojciec ma) to mam dosyć. M.in dlatego odpadła z zainteresowań Fiesta.
Każdy ma swoje priorytety. Jedni chcą mieć super przyspieszenie, inni super alufelgi.
A ja potrzebuję fajnego autka na miasto, co niewiele pali. I żeby się podobał :)

(no i żeby miał fotele podgrzewane - a to kryterium powoduje że niejeden sprzedawca w salonie miał ze mną problem. Nie był w stanie mnie zainteresować swoimi modelami, ponieważ tego nie miały :) Ale się trudzili biedaki :)

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
Zakup ix20
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień 2016, 21:36:52 »
mojego ix20 mam już no tak jak ten czas leci niedługo się zacznie 7 rok. Napraw jako tako żadnych wiadomo akcja serwisowa. Tarcze klocki przód, tył ale to eksploatacja wycieraczki 3kpl. W szóstym roku wymiana pilota rozwalił się w ręku 100 zł i jest nówka .Spalanie w zimie do 8l latem 6.5 - 7.00 w mieście . A jeszcze 2 kpl. żarówek przód . Także z mojej strony wygląda to nieżle  :-) i mogę z czystym sumieniem polecić to autko . Odpukać aby tak dalej .Nie serwisuje w aso  oj drogo drogo .Odpusciłem gwarancje na nadwozie .

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 336
Zakup ix20
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudzień 2016, 14:27:05 »
Wg mnie ceny w serwisie są w miarę OK. Teraz w lutym czeka mnie przegląd, zawsze olej mam swój - Motul i filtr kabinowy. Reszta serwis, bo te elementy są cenowo OK.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
Zakup ix20
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Grudzień 2016, 18:16:38 »
Dopóki była konkurencja ( 3 aso w Poznaniu) ceny też były przystępne teraz hyundai zostawił tylko jeden i jest jak jest . Kto musi to jedzie ale jak nie potrzeba to nie, serwisuję w niezależnym serwisie hyundai  :-) , kia notabene dawne aso  .

Offline MERCI_HKP

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Zakup ix20
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpień 2018, 23:11:52 »
Witam,
parę słów odnośnie zakupu tego modelu - może się komuś przyda.
W  tym przedziale cenowym i przy moim wzroście (ponad 1,9m) były brane 3 modele :
 1. Dacia Duster FL - silnik benzynowy 1.6 115kM od Qashqaia bez turbo
 2. Honda Jazz FL - silnik 1.3 102kM bez turbo
 3. Hyundai ix20 FL - 1.6 125kM
Dacia nowa od stycznia 2018 produkowana po FL - 7.0tys tańsza - niestety soft od kompa nawala w wysokich temperaturach  - temat znany forum i olewany przez ASO - wiadomo nowy model testują sami klienci
Honda w tym przedziale cenowym nie doposażona - na stalówkach, biała i klima manual. W porównywalnym wyposażeniu droższa o 7.0tys (no i czeka się ok. 6miesięcy na zamówiony model)
ix20 - wybrany po promocji letniej a'la last minute i nie żałuję nawet z jego drobnymi bolączkami opisywanymi na tym forum  :lol:      
Także witam i oczywiście na razie polecam....

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
Zakup ix20
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Sierpień 2018, 18:23:03 »
Mogłeś sprawdzić jeszcze Kia Venga - bliźniaka ix20

Offline MERCI_HKP

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Zakup ix20
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sierpień 2018, 20:57:41 »
Zgadza się podzespoły te same ale przód nowego FL nie do pobicia..
Także przy zakupie nowego oddałem swoje 32 letnie stare auto ( W124), czego nie oferowała KIA. Aktualnie teraz w wakacje trwa Last Minute w Hyundaiu...
Szkoda tylko że trzeba brać tylko z wyprodukowanych modeli - zmiana normy euro 6 na 6+ dlatego jest wstrzymana produkcja nowych.

Offline pigabo1964

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Zakup ix20
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Sierpień 2018, 17:33:23 »
A ja kupiłem właśnie ix20 comfort (a raczej żona)miała być venga ale hmmmm "budowa" mojej [połowicy] 160 < zmusiła nas do zakupu Hyundaia dlaczego ? Bo okazało sie że przybliżając fotel kierowcy w Kii żona dobijała piszczelami do obudowy pod kierownicą taka uroda żony albo samochodu? A co ciekawe rozważaliśmy też zakup i20 ACTIVE ale ....tam znów wystąpił taki problem fotel na maksa do przodu i na płaskiej podeszwie małżonka praktycznie nie sięgała do pedałów ....A i jeszcze jedno czy wszyscy faceci na tym forum nie zauważyli RZĘS jakie ma Hyundai ix20 na kloszach przednich świateł tak jak moja lepsza połowa ???!!!!

Offline pigabo1964

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
pigabo1964
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpień 2018, 08:24:11 »
Własnie zrobilismy wypad do Zakopanego naszym nowym autkiem (patrz post wyzej} 300 km tam i z powrotem srednie spalanie równo 6 L.Czyli jest o.k.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 611
Zakup ix20
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sierpień 2018, 23:25:55 »
Cytuj
pigabo1964


Utargowaleś coś przy zakupie? Mam też zamiar kupić ix20. U jednego dealera 60500pln za białego 1.6 comfort mi zaoferowali. Autko z ekspozycji. U drugiego 61700 i sztywno się tego trzymają. Też biały z ekspozycji.

Offline pigabo1964

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
pigabo1964
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Wrzesień 2018, 10:51:26 »
U mnie wyglądało to troszke inaczej gdyż "walczyłem na 2 fronty"zostawiałem stare auto w rozliczeniu i targowałem się ojego cene (żeby nie pomniejszyli mi ceny o premie
  za odkup ) no i targowałem się o nowy samochód generalnie dostałem cene 62200 1,6 -comfort- Platinium Silver (Perłowy U3S)Auto nowe.Bez przebiegu.