Autor Wątek: [Tucson TL] termostat  (Przeczytany 2462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rejan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[Tucson TL] termostat
« dnia: 22 Grudzień 2016, 12:38:54 »
Mam pytanie do użytkowników Hyundai Tucsona 1,6 GDI, dotyczące po ilu mniej więcej km silnik osiąga normalną temperaturę pracy (ok.80-90 C) U mnie zauważyłem, że przy zewnętrznej temperaturze ok. 0 po ok.9-10 km silnik osiąga temperaturę normalnej pracy. Nie wiem czy to jest prawidłowe, czy może być uszkodzony termostat.

pszczola26

  • Gość
[Tucson TL] termostat
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2016, 15:38:31 »
Niestey ten typ tak ma, u mnie też tak wolno się nagrzewa.

Offline krisman

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 91
[Tucson TL] termostat
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień 2016, 23:49:15 »
U mnie też .To cena wysokiej skuteczności cieplnej silnika z bezpośrednim wtryskiem (małe straty)

Offline rejan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[Tucson TL] termostat
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudzień 2016, 15:44:48 »
Jeśli tak ma być to nie będę męczył serwis, dziękuję za odpowiedź i życzę wszystkim Wesołych Świąt. Pozdrawiam

Andrzeju

  • Gość
[Tucson TL] termostat
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2017, 20:16:46 »
W ostatnie mrozy zanotowalem ciekawe spostrzezenia: po wyjechaniu z garazu (temp wew. 10 st) i przejechaniu 52 km drogami lokalnymi temperatura zew -15 st wskazowka termostatu ledwie drgnela.
Zglaszalem w lecie w serwisie, niby sprawdzali na komputerze i mimo wskazania temp silnika byla prawidlowa. Odpowiedz serwisu ze ten wskaznik to nie jest miernik tylko taka zabawka ciwplo zimno, pieklo niebo ;)

Ale zanotowane ostatnio niedogrzanie raczej wskazuje na jakis systemowy blad termostatow.

pzdr
Andrzej