Autor Wątek: [Santa Fe SM] Problem z ogrzewaniem ciepło - zimno  (Przeczytany 13471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Woj44

  • Gość
[Santa Fe SM] Problem z ogrzewaniem ciepło - zimno
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Listopad 2015, 22:40:08 »
Stary czujnik pokazywał podobnie, mierzyłem rezystencje nowego przy ok 20st wynosiła 34 kohmów, gdy odepnę czujnik całkowicie pokazuje 20st na wyświetlaczu.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Problem z ogrzewaniem ciepło - zimno
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Listopad 2015, 23:06:13 »
Czyli rezystancja ok bo powinno być ok 38.

Jeśli obwód byłby otwarty to wtedy też pokazywałby 20, a nie 12.

Tutaj http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?f=4&t=13299 podobny problem.

Woj44

  • Gość
[Santa Fe SM] Problem z ogrzewaniem ciepło - zimno
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Listopad 2015, 09:06:24 »
Pewnie będę musiał wymienić panel sterowania, czy ktoś to robił, jakieś sugestie, instrukcja żeby nie połamać plastików.

[ Dodano: 2016-01-13, 11:24 ]
Witam, niestety wymian panelu sterowanie nie pomogła, przy zwiększonej wilgotności na zewnątrz czujnik zawyża temp o kilkanaście stopni. Prawdopodobnie uszkodzona jest izolacja przewodu za czujnikiem.Czy ktoś wie jak się do niego dobrać (wymienić), gdzie jest podpięty, bezpośrednio do panelu czy do skrzynki bezpieczników. Cała wiązka kosztuje jakieś horendalne pieniądze.

[ Dodano: 2016-01-15, 10:00 ]
Witam, niestety wymian panelu sterowanie nie pomogła, przy zwiększonej wilgotności na zewnątrz czujnik zawyża temp o kilkanaście stopni. Prawdopodobnie uszkodzona jest izolacja przewodu za czujnikiem.Czy ktoś wie jak się do niego dobrać (wymienić), gdzie jest podpięty, bezpośrednio do panelu czy do skrzynki bezpieczników. Cała wiązka kosztuje jakieś horendalne pieniądze.

Fox_Tychy

  • Gość
[Santa Fe SM] Problem z ogrzewaniem ciepło - zimno
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Październik 2016, 17:39:10 »
Witajcie, podepnę się pod temat...
U mnie przy ustawieniu do 32,5°C leci zimne powietrze a na max czyli 33°C gorące i nie ma jak ustawić pośredniej. Co to może być? Klimatronik czy nagrzewnica nie halo?

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe SM] Problem z ogrzewaniem ciepło - zimno
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Grudzień 2016, 17:33:58 »
Wildze że nikt nie odpisał wcześniej ale szukaj sterowania klapami pewnie padnięty silniczek. Widziałem chyba ze dwa tematy...

Fox_Tychy

  • Gość
[Santa Fe SM] Problem z ogrzewaniem ciepło - zimno
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Grudzień 2016, 19:47:55 »
Ale leci i ciepłe i zimne wiec klapy się poruszają tylko tak jak by na max otwarte i na max zamknięte nie ma pośredniej. To tez może być wina silniczka?

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe SM] Problem z ogrzewaniem ciepło - zimno
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Grudzień 2016, 21:10:18 »
z tego co czytałem raczej tak i z tego co wiem może ktoś grzebał i działa ci 0-1 a nie jak krokowy po kawałku. przeczytaj zerknij może coś się wyjaśni.
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3308&postdays=0&postorder=asc&start=0
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8435&highlight=klimatyzacji

Fox_Tychy

  • Gość
[Santa Fe SM] Problem z ogrzewaniem ciepło - zimno
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Grudzień 2016, 11:21:14 »
Dzięki 👍👍

[ Dodano: 2016-12-18, 12:13 ]
Dzięki udało się. Tak jak tam pisali była pęknięta  obudowa filtra za schowkiem . Poprzedni właściciel pewnie nie umiejętnie wymieniał filtr, zakleiłem taśmą (narazie) i jest już tak jak powinno być. Można regulować temperaturę 👍👍👍👍