Autor Wątek: Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h  (Przeczytany 7876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pszczola26

  • Gość
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« dnia: 19 Listopad 2016, 20:02:03 »
Witam, mam pytanie do posiadaczy Tucsona, czy w waszych autach występuje puknięcie w tylnej części auta po starcie przy prędkości około 30km/h ? Bo w moim aucie jest zawsze pojedyncze głuche puknięcie z tyłu jak ruszam przy 30km/h i występuje tylko raz tzn. jak zatrzymam się w korku czy na światłach to pukanie nie występuje po ruszeniu, natomiast jak zgaszę silnik (np. zakupy) i uruchomię go ponownie, to przy pierwszym starcie znowu jest pojedyncze puknięcie z tyłu. Przeczytałem na niemieckim forum Tucsona, że to jakiś powszechny problem tym aucie. :(
http://www.tucson-forum.de/index.php/Th ... /?pageNo=1

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2016, 10:25:04 »
U mnie akurat nie zaobserwowałem ale na forum koledzy też o tym pisali.
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8125

gizbern

  • Gość
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2016, 20:26:38 »
Zauważyłem ten objaw w swoim aucie. Bardzo wyraźnie słychać ( i czuć) stuknięcie przy delikatnym przyspieszaniu. W środę zajrzę do serwisu...

pszczola26

  • Gość
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2016, 22:54:22 »
Ciekawe co Tobie w serwisie powiedzą, na niemieckim forum Helmuty pisali, że tamtejsze serwisy narazie nie wiedzą jak jest przyczyna pukania. Coś tam ktoś wspominał o jakiejś aktywacji związanej z ABS-em, ale dla mnie to bzdura bo bebechy od ABS są z przodu. Ktoś inny z kolei pisał o klapce odpowietrzenia kabiny.  W każdym bądź razie jakbyś coś wiedział to napisz.

macka

  • Gość
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2016, 07:35:17 »
U mnie też nic nie zauważyłem... z tych paru wpisów widzę że dotyczy użytkowników benzyn... może tutaj należałoby szukać przyczyny?

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2016, 10:30:03 »
Cytat: "macka"
z tych paru wpisów widzę że dotyczy użytkowników benzyn...


Wir w baku tak stuka ?  ;-)

macka

  • Gość
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopad 2016, 11:16:25 »
hehehehe:)

a może pompa paliwa?

Offline Mans

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopad 2016, 21:39:50 »
No o zaczęło się czyli choroba nowego modelu.Tu coś stuka tam coś puka.....
Dzisiejsza motoryzacja to nie to co kiedyś niestety.U mnie narazie wszystko ok. i oby tak zostało.Przejechane 3500km ale głównie po autostradach.Czy usterka o której piszecie dotyczy tylko słabszej benzynki ;-)

pszczola26

  • Gość
pszczola26
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopad 2016, 22:34:05 »
Dzisiaj wyczaiłem ciekawą rzecz, minowicie puknięcie występuje po uruchomieniu silnika i ruszeniu przy 30km/h, jak ztrzymam się i silnik wyłączy się w trybie start/stop, a następnie po wciśnięciu sprzęgła uruchomi i ruszę to puknięcie nie występuje (sprawdzałem parę razy), natomiast jak zatrzymam się i wyłączę silnik kluczykiem i ponownie go uruchomię to puknięcie przy 30km/h jest. Sprawdzcie czy u was jest tak samo.

dybcu$

  • Gość
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopad 2016, 00:11:35 »
Problem dotyczy również dieselka. U mnie stuka z przodu jednorazowo przy 30 km/h od nowości i jakoś mnie to nie rusza. Znaczy, że samochód żyje :) Skoro jeszcze nikt od tego życia nie stracił to grzecznie poczekam na rozwiązanie zagadki.
Cytat: "pszczola26"
Sprawdzcie czy u was jest tak samo

Jest dokładnie tak samo.

rafus22

  • Gość
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopad 2016, 14:01:21 »
He  w kazdym aucie to wystwpuje juz bylem w serwisie i  to zglosilem  .mechanicy wzieli 3 szt aut z  ktore tam staly na tylach i w kazdym to wystepowalo....... ja zauwazyle ze. Przy predkosci ok 34 km/ jest to
pukniecie

pszczola26

  • Gość
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Listopad 2016, 20:09:48 »
Chyba będziemy musieli się zgłosić do jasnowidza z Człuchowa z tym pukaniem  :mrgreen:

gizbern

  • Gość
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Listopad 2016, 21:41:48 »
Cytat: "rafus22"
He  w kazdym aucie to wystwpuje...

Zauważyłbym w testowym aucie, które upalałem przez dwa dni przed złożeniem zamówienia... Termin weryfikacji mojego przesunięty na wtorek 29.11.

Offline krisman

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 91
Puknięcie po starcie przy prędkości około 30km/h
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Listopad 2016, 14:07:03 »
to puknięcie to na 99.999% kalibracja abs .miałem tak w trzech poprzednich autach

pszczola26

  • Gość
pszczola26
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Listopad 2016, 15:12:00 »
Jeśli jest tak jak napisałeś, to ABS do 30km/h po starcie nie powinien działać. Jak zima zaatakuje będę musiał to sprawdzić na oblodzonej drodze.