Forum > Lantra / Elantra

[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)

(1/8) > >>

kosmos2011:

--- Cytat: pablooo ---Podepnę się pod temat.

Z tego co wyczytałem, to w Hyundaiu nie ma konieczności aktywowania tempomatu w ECU komputera, jeżeli tylko jest instalacja elektryczna w samochodzie.

Czy orientujecie się może jak to wygląda w nowej Elantrze?
Z tego co patrzyłem, to są dostępne na ebayu zestawy przycisków z wiązkami kabli do zwijacza co by sugerowało, że instalacja elektryczna już jest.

Co do zegarów, to zarówno w wersji z tempomatem jak i bez jest taki sam zestaw zegarów. Czy według Was samo dołożenie przycisków powinno załatwić sprawę?

Moje rozważanie dotyczy ewentualnego zakupu nowej Elantry.
--- Koniec cytatu ---



--- Cytuj ---O tym czy wystarczy dodać przyciski decyduje to czy od dołu do zwijacza wchodzi odpowiednia liczba przewodów.
--- Koniec cytatu ---

Artoor_P:
Witam

Posiadam Elantre AD, i w kierownicy brakuje mi tylko przycisków do tempomatu. Jak sprawdzić czy do zwijacza wchodzi odpowiednia liczba przewodów? I jaka ilość przewodów powinna być.
Czy można to sprawdzić po VINie?

Dziękuję za odpowiedź.

kosmos2011:
Na przykładzie ix35 2014. Zwijacz jest pod kierownicą i we wtyczce M01-R musi być powyżej pięciu przewodów.

Artoor_P:
Dziękuję za wskazówki. Jak tylko sprawdzę jak to u mnie wygląda, to opiszę, postaram się zrobić zdjęcia.

[ Dodano: 2016-10-30, 19:00 ]
Witam,
Jestem po rozbiórce obudowy kolumny kierownicy (w załączeniu zdjęcie).
Jeżeli dobrze rozpoznaję wtyczkę M01-R (biała wtyczka na zdjęciu) jest powyżej 5 przewodów.
Na zdjęciu jest ich widoczne sześć ale było ich chyba siedem, sam nie jestem pewien.


Mam kilka pytań:
Czytałem, że jeżeli jest więcej niż 5 przewodów to wystarczy tylko zamontować przyciski tempomatu?
Czy nie trzeba montować, żadnych wyłączników krańcowych przy pedałach hamulca i sprzęgła?
Czy przyciski z podłączonego linku będą odpowiednie?
http://www.ebay.com/itm/Hyundai-2016-Elantra-AD-Steering-Wheel-Cruise-Audio-Remote-Control-Switch-Set-/311584895025?hash=item488be83031:g:p5UAAOSwtUtXBJs4&vxp=mtr

U mnie jest trochę inny układ przycisków i ikonek na nich, po prawej stronie kierownicy, prawe przyciski gdzie w linku jest obsługa tempomatu ja mam obsługę komputera, ale w instrukcji też tempomat jest po prawej stronie.

Pozdrawiam

kosmos2011:
Żeby ktoś przeczytał to co dopisałeś do postu [ Dodano: 2016-10-30, 19:00 ] w momencie gdy Twój post jest ostatnim w temacie musisz:

Po dopisaniu poprzez funkcję odpowiedź trzeba wejść w edytuj (z prawej strony postu) zaznaczyć całą treść postu, następnie iksem koło edytuj trzeba skasować cały post i na końcu poprzez odpowiedź należy wkleić całą treść i ponownie wysłać. To co zrobiłeś dotychczas powoduje że post wyświetla się jako przeczytany i nikt nie wie że coś dopisałeś.

Wtyczka pod zwijaczem w AD ma oznaczenie M30-R (schemat można zobaczyć na stronie http://service.hyundai-motor.com/euro5/index.tiles w zakładce ETM po wybraniu języka angielskiego i modelu Elantra AD)







Jak podasz vin to sprawdzę resztę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej