Autor Wątek: [Elantra AD] [Elantra AD] Tempomat (MY2015-)  (Przeczytany 20250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« dnia: 24 Październik 2016, 21:20:26 »
Cytat: pablooo
Podepnę się pod temat.

Z tego co wyczytałem, to w Hyundaiu nie ma konieczności aktywowania tempomatu w ECU komputera, jeżeli tylko jest instalacja elektryczna w samochodzie.

Czy orientujecie się może jak to wygląda w nowej Elantrze?
Z tego co patrzyłem, to są dostępne na ebayu zestawy przycisków z wiązkami kabli do zwijacza co by sugerowało, że instalacja elektryczna już jest.

Co do zegarów, to zarówno w wersji z tempomatem jak i bez jest taki sam zestaw zegarów. Czy według Was samo dołożenie przycisków powinno załatwić sprawę?

Moje rozważanie dotyczy ewentualnego zakupu nowej Elantry.


Cytuj
O tym czy wystarczy dodać przyciski decyduje to czy od dołu do zwijacza wchodzi odpowiednia liczba przewodów.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2020, 14:43:43 przez Brt »

Offline Artoor_P

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik 2016, 21:44:21 »
Witam

Posiadam Elantre AD, i w kierownicy brakuje mi tylko przycisków do tempomatu. Jak sprawdzić czy do zwijacza wchodzi odpowiednia liczba przewodów? I jaka ilość przewodów powinna być.
Czy można to sprawdzić po VINie?

Dziękuję za odpowiedź.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik 2016, 22:08:49 »
Na przykładzie ix35 2014. Zwijacz jest pod kierownicą i we wtyczce M01-R musi być powyżej pięciu przewodów.


Offline Artoor_P

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik 2016, 21:01:14 »
Dziękuję za wskazówki. Jak tylko sprawdzę jak to u mnie wygląda, to opiszę, postaram się zrobić zdjęcia.

[ Dodano: 2016-10-30, 19:00 ]
Witam,
Jestem po rozbiórce obudowy kolumny kierownicy (w załączeniu zdjęcie).
Jeżeli dobrze rozpoznaję wtyczkę M01-R (biała wtyczka na zdjęciu) jest powyżej 5 przewodów.
Na zdjęciu jest ich widoczne sześć ale było ich chyba siedem, sam nie jestem pewien.


Mam kilka pytań:
Czytałem, że jeżeli jest więcej niż 5 przewodów to wystarczy tylko zamontować przyciski tempomatu?
Czy nie trzeba montować, żadnych wyłączników krańcowych przy pedałach hamulca i sprzęgła?
Czy przyciski z podłączonego linku będą odpowiednie?
http://www.ebay.com/itm/Hyundai-2016-Elantra-AD-Steering-Wheel-Cruise-Audio-Remote-Control-Switch-Set-/311584895025?hash=item488be83031:g:p5UAAOSwtUtXBJs4&vxp=mtr

U mnie jest trochę inny układ przycisków i ikonek na nich, po prawej stronie kierownicy, prawe przyciski gdzie w linku jest obsługa tempomatu ja mam obsługę komputera, ale w instrukcji też tempomat jest po prawej stronie.

Pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2016, 22:22:13 »
Żeby ktoś przeczytał to co dopisałeś do postu [ Dodano: 2016-10-30, 19:00 ] w momencie gdy Twój post jest ostatnim w temacie musisz:

Po dopisaniu poprzez funkcję odpowiedź trzeba wejść w edytuj (z prawej strony postu) zaznaczyć całą treść postu, następnie iksem koło edytuj trzeba skasować cały post i na końcu poprzez odpowiedź należy wkleić całą treść i ponownie wysłać. To co zrobiłeś dotychczas powoduje że post wyświetla się jako przeczytany i nikt nie wie że coś dopisałeś.

Wtyczka pod zwijaczem w AD ma oznaczenie M30-R (schemat można zobaczyć na stronie http://service.hyundai-motor.com/euro5/index.tiles w zakładce ETM po wybraniu języka angielskiego i modelu Elantra AD)







Jak podasz vin to sprawdzę resztę.

Offline Artoor_P

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Październik 2016, 19:50:47 »
Witam

Dzięki za szybką reakcję i odpowiedź.
Vin:
KMHD841CAHU113098.

Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś inne instalacje  do których wystarczy dokupić jakieś peryferia i będą działać? np. podgrzewane fotele, czujniki z przodu lub inne.

Załączam zdjęcie kierownicy i rozkład przycisków.

Pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Październik 2016, 20:35:14 »
Tutaj http://service.hyundai-motor.com//euro5/index.tiles można podejrzeć schematy w zakładce ETM język angielski Elantra AD. Można zobaczyć co i jak jest podłączone.

[ Dodano: 2016-10-31, 20:34 ]

Vin KMHD841CAHU113648 z fabrycznym tempomatem.

https://partsouq.com/en/catalog/genuine/vehicle?c=Hyundai&ssd=%24HToPW1d0BAcKBAFYXUpMRWtYW1d0BFtXTExsdHtDf21yICEMAVtHFA%24&vid=2025

Włączniki przy pedałach hamulca i sprzęgł nie wymagają wymiany.

Zegary 94013F2130 nie wymagają wymiany.

Zwijacz do wymiany.

U Ciebie 93490F2215

Z tempomatem 93490F2315

Mała wiązka po air-bag do wymiany na tą z ebay 56190-F2610 (u Ciebie jest 56190F2100 też obsługuje tempomat, ale może nie pasować do przycisków z ebay )

Offline Artoor_P

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Październik 2016, 21:00:38 »
Trochę się gubię :). Jakby to określić nie łączę faktów :).

"Zwijacz do wymiany.

U Ciebie 93490F2215

Z tempomatem 93490F2315 "

Czy to znaczy, że zwijacz mam kupić w ASO? Czy z podesłanej strony z częściami (https://partsouq.com)?

Przyciski z ebaya mogę sobie zamówić i jak dobrze pójdzie to użyć mojego kabelka a jak nie to kabelka z zestawu

Może pytania banalne, ale kto pyta nie błądzi i/lub nie popełnia błędów.
Dziękuję za wyrozumiałość.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Październik 2016, 21:09:57 »
Dla pewności odłącz wtyczkę M30-R i sprawdź czy w zwijaczu są wystające piny w miejscu gdzie we wtyczce są przewody od tempomatu. Jeśli nie będzie to zwijacz do wymiany na 93490F2315 dostęp pewnie tylko w ASO lub FOX Rzeszów.

Wiązka po air-bag musi być ta z aukcji.



Offline Artoor_P

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Styczeń 2017, 07:56:27 »
Witam.
Dziękuję za odpowiedź.

Link nr 1 z opcjonalnym podgrzewaniem kierownicy (kusisz :)), ale do tego potrzebował bym jeszcze kierownicę i włącznik obok drążka zmiany biegów oraz nową ramkę pod ten przycisk (załączona grafika), a nie wiem czy taka ramka jest w wariancie tylko pod podgrzewaną kierownicę czy jest to komplet z podgrzewanymi fotelami. Wolałbym już grzane fotele i wtedy to może bym się "rozwinął".
Jest jeszcze jedna niewiadoma czy pod obecną ramką są gniazda do których można by było wpiąć przyciski.

Link nr 2 ma przycisk do "Smart Cruise" ( a dotego myślę, że potrzebny jest jakiś czujnik z przodu, domyślam się, że go nie mam a nie wiem jaki byłby koszt czujnika, kolejne pytanie czy mam kabelek i czy by to zadziałało.

Linki które podałem nie mają tego przycisku "smart cruise" dodatkowo w aukcjach jest zaznaczone, że do benzynowych wersji,. Z aukcji wynika, że tańsze są do diesli lub nie są opisane do jakiej wersji silnikowej. Wiadomo, że nikt nie chce przepłacać ale też nie chcę ryzykować odsyłania bo już kiedyś przerabiałem historie zwrotu i zatrzymania przesyłki na cle :)

Mam jeszcze kilka pytań o dodatkowe wyposażenie i jak sprawdzić czy mogę dołożyć:
- podgrzewane fotele- czy istnieje instalacja elektryczna i gdzie kupic dedykowane maty
- doświetlanie zakrętów- halogeny są tylko co tym "steruje" i gdzie to można kupić.

Pozdrawiam


Offline Artoor_P

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Marzec 2017, 22:52:57 »
Witam ponownie.
Trochę to czasu zajęło ale było warto.
Tempomat zamontowany, działa bezproblemowo.
Dla potomnych i kolejnych chętnych pokrótce opiszę co i jak. Cała operacja jest bezproblemowa jeżeli ktoś ma minimalne pojęcie o mechanice tzn. potrafi trzymać w ręku klucz lub śrubokręt i wie w którą stronę kręcić :)

Załączam instrukcje co i jak należy zrobić.
Życzę powodzenia.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra AD] Tempomat (MY2015-)
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Marzec 2017, 18:34:51 »
Dobra robota