Autor Wątek: [i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.  (Przeczytany 11924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kevin.c

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« dnia: 21 Październik 2016, 13:19:15 »
Szanowni Koledzy, czy robicie w swoich i30 jakiekolwiek zabezpieczenie antykorozyjne podwozia? Czy to auto wymaga paćkania bitexem?
Za "moooich czasów" użytkowanie auta zaczynało się od malowania podwozia, "fluidolowania" wnęk, klap itp.
Mój i30 ma miesiąc i nie miałem jeszcze okazji zajrzeć tam, gdzie na co dzień się nie zagląda...  :roll:

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik 2016, 20:22:11 »
Moim zdaniem nie zaszkodzi, czym to zrobić to już nie powiem. Ja przeglądam na wiosnę dokładnie nadwozie i ewentualnie szukam rozwiązania. Lepiej wcześniej niż za późno, teraz karoserie aut to szkoda gadać... :/

Monty

  • Gość
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2016, 23:17:40 »
Dodatkowe zabezpieczenie z pewnością nie zaszkodzi, zwłaszcza gdy auto niegarażowane lub mocno eksploatowane w okresie zimowym i chcesz je długo użytkować. Szczególnie wnęki kół i profile zamknięte. Ale dowiedz się w HMP czy dodatkowe zabezpieczenie nie spowoduje problemów z gwarancją (pewnie będą twierdzili że doskonale zabezpieczony i nie ma potrzeby). Co do specyfików: noxudol, dinitrol, teroson - mają zarówno zabezpieczenia do profili zamkniętych jak i do podwozi.

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2016, 08:48:24 »
Być może bezie tak że zabezpieczenie trzeba wykonać w ASO bo inaczej gwarancja nie będzie uznana.

Ja na razie na swoim nie myślałem, raczej gdzieś tak koło 4 roku użytkowania zakładam zrobienie konserwacji. Auto garażowane ale używane codziennie.

Offline kevin.c

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Październik 2016, 12:10:03 »
Moje autko też jest garażowane i jeżdżone cały rok. Generalnie im wcześniej się zabezpieczy tym lepiej. Zamalowywanie ognisk korozji nie jest najlepszym pomysłem. Ja przegląd swojego zamierzam zrobić już wkrótce, przy wymianie na zimówki. Podwozie jest jeszcze czyste i świeże... aż się prosi.
"Mój" dealer nie dał konkretnej odpowiedzi czy można samemu malować, ale zaproponował, że w salonie zrobią to za 250zł.

Monty

  • Gość
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Październik 2016, 19:12:44 »
Dokładnie tak jak piszesz. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ale ta cena podejrzanie niska...

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopad 2016, 20:56:32 »
Dziś wymieniałem kapcie na zimowe i z ciekawości pooglądałem sobie spód samochodu. Blachy na razie jeszcze ładniutkie ale na ostatnim tłumiku wraz z rurą wydechową pojawiły się ogniska rdzy.
Auto ma 8 tyś przejechane... milutko  :shock: .

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopad 2016, 21:30:05 »
Przyjrzyj się przewodom paliwowym... :P

paradoks1

  • Gość
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Listopad 2016, 19:47:56 »
Przecież  to nie samochody z lat 70 . Jakie konserwacje. Chcecie tymi samochodami jeździć 20 lat ??

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopad 2016, 20:14:03 »
"Jak się dba, tak się ma" :)

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopad 2016, 09:23:10 »
Cytat: "gulgulq"
Dziś wymieniałem kapcie na zimowe i z ciekawości pooglądałem sobie spód samochodu. Blachy na razie jeszcze ładniutkie ale na ostatnim tłumiku wraz z rurą wydechową pojawiły się ogniska rdzy.
Auto ma 8 tyś przejechane... milutko  :shock: .


nie przejmuj się tym, ta rdza nic nie znaczy, ja w 16 letniej elantrze mam jeszcze oryginalny wydech  :mrgreen:

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopad 2016, 20:14:29 »
Tak tylko twoja elantra chyba była lepiej konserwowana niż teraz wychodzące auta... :/

Offline gall_anonim3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Styczeń 2017, 17:54:23 »
Nie polecam konserwacji nawet najgorszemu wrogowi - ja w poprzednim aucie zrobiłem i powiem szczerze, że przez pierwsze 1000 km smród był nie do wytrzymania (zrobione w warsztacie specjalizującym się w konserwacjach). Co więcej zaraz po tej konserwacji poważnie się pochorowałem co osobiście wiąże z wdychaniem tych smrodów - ale to moja teoria spiskowa. Nie pomogło czyszczenie gwarancyjne z elementów ruchomych auta, które ponoć się nagrzewały co potęgowało smród w aucie - silnik i wydech był czysty. Po upływie roku w aucie nadal delikatnie zalatywało choć już nie tak bardzo ale jeżeli nie macie żadnych objawów korozji (a w GD już ponoć zabezpieczenie jest dobre) to nie widzę podstaw aby konserwować. A jeżeli ktoś już musi to moim zdaniem robić to tylko od słupka A w kierunku tyłu bo to z zakonserwowanej komory silnika najwięcej mi waliło...
Ja koniec końców sprzedałem poprzednie auto i tak stałem się właścicielem hujdajka ;)
Pozdrawiam!

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec 2017, 21:43:45 »
Zmieniałem opony dziś wiec przy okazji przyglądnąłem się jak wygląda spód auta. Podłoga  z nadkolami jest ok natomiast elementy zawieszenia i wydechu:

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 GD] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marzec 2018, 21:38:02 »
Podobnie w FD... :)