Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Zacisk mando - jakie klocki pasują ?  (Przeczytany 8971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

badzio1977

  • Gość
[Elantra XD] Zacisk mando - jakie klocki pasują ?
« dnia: 30 Grudzień 2011, 07:18:59 »
Witam,

jakie klocki pasują do tych zacisków( na zacisku jest napis mando), zdjąłem koło posprawdzałem i mam takie
AUKCJA DOTYCZY: KLOCKI {PRZÓD} HAMULCOWE
Hyundai Elantra/Matrix 1.6I,1.5CRDI ,1.8I,2.0I,2.0CRDI 00-
PRODUKT FIRMY ALPHA NUMER KATALOGOWY HKP-HY-515 C10515
Szerokość: 137; Wysokość: 56; Grubość: 16,5
Zastosowanie:
Marka: HYUNDAI
Model: ELANTRA (XD)
Typ: 1.6; 1.8; 2.0, 2.0 CRDi
Model: MATRIX (FC)
Typ: 1.6; 1.8; 1.5 CRDi
ale to chyba nie mando?

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2011-12-30, 13:50 ]
Edycja postu: usunięcie linku niezgodnego z regulaminem forum i umieszczenie opisu przedmiotu z aukcji. Jak widać producent jest inny! Proszę o umieszczanie print screenów z aukcji w przeciwnym razie takie tematy będą usuwane! Szanujmy czas tych, którzy będą za miesiąc szukać wiadomości w tym temacie i zastaną nieaktywny link.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:18:50 przez Brt »

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Zacisk mando - jakie klocki pasują ?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2011, 10:40:57 »
najwidoczniej jakiś zamiennik. Idziesz do byle jakiego inter carsu lub coś i kupujesz klocki masz 2 tygodnie na zwrot

badzio1977

  • Gość
[Elantra XD] Zacisk mando - jakie klocki pasują ?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudzień 2011, 12:30:19 »
Cytat: "NieAmator"
najwidoczniej jakiś zamiennik. Idziesz do byle jakiego inter carsu lub coś i kupujesz klocki masz 2 tygodnie na zwrot


tak też można ale mi chodziło bardziej jak powinien wyglądać klocek do zacisku mando?

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Elantra XD] Zacisk mando - jakie klocki pasują ?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudzień 2011, 13:23:12 »
W elantrze występowały z tego co pamiętam 3 albo i 4 rodzaje klocków. Różniły się długością oraz wystającym "ząbkiem". Niestety nie mam możliwości dokładnego ustalenia, który klocek jest w zacisku Mando. Najlepiej mieć taki klocek po prosu na wzór. Jak chcesz, możesz mi podać swój nr VIN to spróbuję coś ustalić.

badzio1977

  • Gość
[Elantra XD] Zacisk mando - jakie klocki pasują ?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudzień 2011, 14:22:42 »
Cytat: "Zbyszek"
W elantrze występowały z tego co pamiętam 3 albo i 4 rodzaje klocków. Różniły się długością oraz wystającym "ząbkiem". Niestety nie mam możliwości dokładnego ustalenia, który klocek jest w zacisku Mando. Najlepiej mieć taki klocek po prosu na wzór. Jak chcesz, możesz mi podać swój nr VIN to spróbuję coś ustalić.


no, klocki u mnie są bez ząbków, ale mają tę blaszkę z tyłu klocka po jednym na zacisk i on haczy o blaszkę prowadzącą w zacisku. Wiem że lepiej mieć na wzór ale to odpada, samochód stoi pod chmurką. Vin dam później. Plusik to zdjęcia.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Elantra XD] Zacisk mando - jakie klocki pasują ?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudzień 2011, 18:16:15 »
badzio1977, niestety te zdjęcia kompletnie w niczym nie pomagają... wyjmij klocki z jednego zacisku, zrób dokładne zdjęcia i zmierz długość wówczas będę mógł pomóc.

badzio1977

  • Gość
[Elantra XD] Zacisk mando - jakie klocki pasują ?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2012, 15:53:50 »
Cytat: "Zbyszek"
badzio1977, niestety te zdjęcia kompletnie w niczym nie pomagają... wyjmij klocki z jednego zacisku, zrób dokładne zdjęcia i zmierz długość wówczas będę mógł pomóc.


to by było łatwe, niestety nie mam gdzie tego zrobić, już miałem kłopot z zdjęciem koła ;) oryginalny klucz nie pasował do nakrętek ;) może jutro zmierzę długość klocków w zacisku,

[ Dodano: 2012-01-03, 18:34 ]
Cytat: "badzio1977"
Cytat: "Zbyszek"
badzio1977, niestety te zdjęcia kompletnie w niczym nie pomagają... wyjmij klocki z jednego zacisku, zrób dokładne zdjęcia i zmierz długość wówczas będę mógł pomóc.


to by było łatwe, niestety nie mam gdzie tego zrobić, już miałem kłopot z zdjęciem koła ;) oryginalny klucz nie pasował do nakrętek ;) może jutro zmierzę długość klocków w zacisku,


kupiłem już komplet tarcze plus klocki 220 zeta.

do tego jeszcze się okazało, że osłona przegubu po niecałym roku się uszkodziła, no i sworzeń wahacza do wymiany