Autor Wątek: Skrzypiące wycieraczki  (Przeczytany 5269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maciek

  • Gość
Skrzypiące wycieraczki
« dnia: 14 Październik 2013, 14:51:25 »
Od jakiegoś czasu, a właściwie od prawie roku dotyka mnie w kółko ten sam problem, mianowicie skrzypią mi wycieraczki. Wymiana na nowe pomaga tylko okresowo - mijają 2 tygodnie i problem powraca (próbowałem już wycieraczek wielu producentów: AllRide, Alca, Tesco, Biedronka, Lidl, Bosch, Valeo). Co jakiś czas zdarza się również, że wycieraczki przeskoczą mi po szybie, ale częściej chodzą normalnie i po prostu skrzypią tak, że nie idzie wytrzymać. Oczywiście przy konkretnych opadach (ściana wody) wszystko gra, ale przy lekkim deszczyku lub mżawce jest tragedia.

Myślałem, że może tuleje się kończą i nawet zakupiłem już nowe kompletne cięgna OEM, ale mechanik stwierdził, że nie ma sensu tego wymieniać, bo mechanizm jest w pełni sprawny.

Cóż to może być? Szyba się wytarła? To możliwe po 130kkm?

debest

  • Gość
Skrzypiące wycieraczki
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Październik 2013, 16:33:03 »
Cze! Pióro wycieraczki pracuje pod złym kątem w stosunku do powierzchni szyby i w jednym kierunku wycieraczka przeskakuje po szybie, drży i stąd hałas. Musisz ramię wycieraczki lekko odgiąć( chwytając je np. dwoma francuzami), tak aby pióro wycieraczki tworzyło z szybą kąt mniej więcej prosty i będzie git!pozdro

Maciek

  • Gość
Skrzypiące wycieraczki
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Październik 2013, 20:19:14 »
Hm, dzięki za radę. Jak tylko uporządkuję garaż to się z tym pobawię i spróbuję tego rozwiązania.