Autor Wątek: Gwint z scoupe  (Przeczytany 9097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szczuraz

  • Gość
Gwint z scoupe
« dnia: 25 Czerwiec 2012, 20:48:51 »
Czy montował ktoś zawieszenie gwintowane z scoupe do kuca ? Czy amortyzatory siadają zamiennie ? Czy może kucowi jest bliżej do accenta ? Nie muszę mieć betonu ale ta nowa seria którą mam aktualnie na autostradzie doprowadza mnie do szału.  :-?

tomek27

  • Gość
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec 2012, 21:02:24 »
A może airride zamontować. Jak masz dostęp do warsztatu to całkiem tanio wychodzi.

Offline BartBartez

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 317
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec 2012, 07:42:56 »
szczuraz, Pony i Scoupe to to samo zawieszenie i wiele innych.

matunio20

  • Gość
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwiec 2012, 08:44:31 »
Tomek, Pony to nie Fiat :D

A wracając do tematu, żeby nie było ot, to pony i scoupe mają wspólne zwieszenie. do tego wiem ze niektóre części z colta podchodzą do scoupe, czyli do pączka też. trzeba by posprawdzać.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Czerwiec 2012, 09:44:26 »
voytekk1 ma sprężyny sportowe do Pony'ego na sprzedaż, bo są dla niego za twarde.

tomek27

  • Gość
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwiec 2012, 20:12:18 »
Cytat: "matunio20"
Tomek, Pony to nie Fiat :D


Wiem, wiem. we fiacie tylko z tylu jest prościej. W rożnych autach montują "psss,psss" wiec i do ponego da się zrobić.

szczuraz, sporo modzi z audi wiec myślę, że z airridem też jest zaznajomiony.

szczuraz

  • Gość
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec 2012, 23:20:45 »
airride to nie dla mnie ja lubię twardo i niewygodnie  ;-)

Timon dzięki za info zaraz napisze bo strasznie mnie irytuje to podpieranie się lusterkami na zakrętach  :roll:

Maciek

  • Gość
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpień 2012, 11:17:10 »
Amerykańce robią zawieche w kucu na częściach z Toyoty Celici GT-86, ale po szybkim rozeznaniu stwierdzam, że temat dość drogi. Jakkolwiek może komuś przyda się info.

Edit:
Research z Allegro mówi też o wspólnocie amortyzatorów z:
- Hyundai Scoupe
- Mitsubishi Colt I 1.4 GTI
- Mitsubishi Lancer II Wagon
- Mitsubishi Cordia
- Mitsubishi Tredia

Części z tych dwóch ostatnich bardzo często można wyrwać za pół darmo na germańskim eBayu, bo trochę tam tego jeździło, ale duża część chyba nie doczekała swoich pasjonatów i poszła do rozbiórki.

Komplet dedykowanych do Pony'ego Bilsteinów B6 prosto od producenta to na obecną chwilę jakieś 2000 PLN + koszt sprężyn (60/60 chyba spokojnie siądzie na takim setupie i powinno ładnie jeździć).

szczuraz

  • Gość
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpień 2012, 14:46:40 »
dzięki wielkie za dokładne info. Biję się z myślami bo mam w głowie pewien projekt na zimę. Wszystko jak zwykle rozbija się o gotówkę. Audi swoje już pochłonęło teraz chyba czas na kuca ... Jak mnie żona z domu nie pogoni  :shock:  :mrgreen:

Maciek

  • Gość
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sierpień 2012, 01:42:51 »
Na forum naglebie.pl znalazłem tutorial o gwincie dedykowanym do każdego auta. Z jednej strony trochę druciarstwo, z drugiej trochę nie, bo po zakończeniu roboty całkiem profi to wygląda a i wiele osób na tym lata i nie narzeka. Trzecia sprawa, że robisz ten gwint sam, więc masz możliwość kontrolowania jakości wykonania od rozpoczęcia do zakończenia prac.

Poszukam jeszcze raz tego wątku i podrzucę link, bo całość zamyka się jakoś w 600 PLN chyba i w przeciwieństwie do Bilnsteinów daje możliwość regulowania wysokości.

szczuraz

  • Gość
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Wrzesień 2012, 16:23:57 »
byłbym wdzięczny  ;-) idzie teraz zima więc pewnie temat rusze dopiero na wiosnę. Chociaż te puzzle są jakimś pomysłem na zimowe wieczory  :-P

Maciek

  • Gość
Gwint z scoupe
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Wrzesień 2013, 23:01:52 »
Odkop, ale za to z nowym info!

Według posta z hyundai-forums.com istnieje możliwość dopasowania amortyzatora i sprężyny z Subaru Imprezy WRX 'Bugeye' 8-):

Cytat: "MojoBomb @ hyundai-forums.com"
Sweet thanks for the pics. Iv found that the subaru bugeye shocks also fit with minor mods. The top hat fits all u gotta do it slot the upright about 2mm on each bolt hole.


Źródło:
http://www.hyundai-forums.com/154-scoupe-forum/157149-coilovers-scoupe.html#post1270414