Autor Wątek: opony zimowe z felgami  (Przeczytany 6683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siwy2414

  • Gość
opony zimowe z felgami
« dnia: 25 Sierpień 2016, 16:32:13 »
Witam mam pytanko odnośnie opon zimowych i felg aluminiowych chce zakupić felgi 16 cali opony zimowe 215/70. problem jest z ET czy już ktoś z Was posiada jakiś konkretny model felgi o w/w rozmiarze  która pasuje do Tucsona? i czy czujniki ciśnienia muszą być w kołach (ASO-jak się ma do tego) Pozdrawiam

rafus22

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2016, 22:35:52 »
witam odnosnie felg to nic ci nie powiem ja zakupiłem opony  zimowe  w takim  samym rozmiarze jak letnie ,natomiast czujniki ciśnienia nie wiem ale u zony do  toyoty kupiłem alusy bo na stalowych był  i czujniki ciśnienia  zostawiłem w stalowych bo  przekładanie czujników  im nie służy  jedyne co jest to świeci się kontrolka własnie od czujników  ale tylko świeci bo są auta ze  dodatkowo  jeszcze jest sygnał akustyczny bez przerwy .A czujniki nie są tanie !!

siwy2414

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2016, 08:36:27 »
Dzięki rafus rozważalem opcje zakupu samych opon ale jednak zostaje przy kompletnych kołach poczekam na tucsonowiczow którzy już owe  posiadają pozdrawiam

cinek1

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2016, 23:50:01 »
Ja tam zakupilem zimowki ten sam rozmiar co letnie i jade do aso wymienic same opony

rafus22

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpień 2016, 13:32:32 »
opony do  ASO ???  do tego nie trzeba  raczej  ASO! hahaaaaaa........

cinek1

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpień 2016, 21:59:44 »
Tak opony wymienie w aso w razie uszkodzenia czujnika nie bede sie bawil w przepychanki z jakims wulknizatorem a zaplace podobne pieniadze co w aso za przekladke juz dzwonilem i pytalem. Opony kupilem sam

rafus22

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sierpień 2016, 18:56:43 »
przecież  czujnika się nie rusza! przy wymianie....... :lol:

cinek1

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sierpień 2016, 21:34:19 »
Ale znam przypadki ze niejeden wulkanizator uszkodzil a ja nie bede sie z nimi przepychal kasa za wymiane podobna a w razie co jest gdzie roscic pretensje zreszta kazdy robi jak uwaza

Bouncer

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Październik 2016, 22:31:42 »
Witam,
Przymierzam się do zakupu zestawu zimowego (felgi stalowe, opony, czujniki). Proszę o informację jaki zestaw zakładaliście u siebie praz jak ponieśliście koszt.
Dziękuje za info.

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Październik 2016, 23:44:11 »
Stalowe??? Większość alusów obecnie bez problemów znosi zimę. Mają stosowne oznaczenia. Ceny ...
Za 17" musisz liczyć 350-400 za felgę, tyle samo za oponę, czujnik 200-300.

jabol_ek

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Październik 2016, 14:32:41 »
Cześć ja zakupiłem Oryginalne Felgi Hyundaia 18 cali styl 557 wraz z oponami Nokian WR G2 225/55 R18 Zimowe bieżnik 7mm-7,5mm za 2500 tys . Felgi są z oryginalnymi czujnikami ciśnienia. Opony cena katalog to ok. 500-600 zł . Więc jestem zadowolony :) . Co do samych Czujników ciśnienia w oponach to dzwoniłem do Serwisu Hyundaia i otrzymałem od pana informacje że nie są one potrzebne . Jedynie będziemy mieli informacje na kokpicie ze coś tam nie gra z czujnikami i że nie jest konieczne kupowania opon z czujnikami.

Bouncer

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Październik 2016, 20:41:47 »
Jabol_ek, dzięki za info.
Wybieram się w najbliższym czasie do serwisu to zobaczę co mi zaproponują,

[ Dodano: 2016-10-27, 21:07 ]
Koszt zestawu w aso tj: komplet felg 17" + opony + czujniki wynosi ponad 5000 pln.

siwy2414

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopad 2016, 10:26:37 »
Dziękuję wszystkim za porady ostatecznie kupiłem opony do felg posiadanych w aucie z wymiana trochę zabawy bo faktycznie wulkanizator musi wiedzieć jak wymienić opony w felgach z czujnikami ciśnienia .informacyjnie czujniki są przy wentylkach i bardzo łatwo je zerwać. ogólnie są warsztaty które posiadają bezdotykowe mierniki którymi sprawdzają czujniki przed zmiana i po zmianie opon ale czy to potrzebne hmmm zależy gdzie będziecie wymieniać jeżeli mechanik ma pojęcie to obejdzie sie bez mierników co za tym idzie niższe koszty. reasumując to i tak odpowiada mechanik za wymianę zerwie to jego pociągnie po kieszeni. pozdrawiam życzę wszystkim przyczepności w sezonie "zimowym" ;-)

macka

  • Gość
opony zimowe z felgami
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Listopad 2016, 07:54:24 »
Ja zamówiłem i mam już same opony 17' Hankook WINTER I-CEPT EVO2 W320,
są dobre patrząc na ich parametry a cena 420zł za szt wg mnie jest dość przystępna... zobaczymy jak się będą sprawować.. dodatkowo przemawiał za mną fakt, że auto też dostałem na Hankookach..