Autor Wątek: 1.7 CRDi - trzęsie całym autem powyżej 50 km/h  (Przeczytany 417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nkon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
1.7 CRDi - trzęsie całym autem powyżej 50 km/h
« dnia: 02 Marzec 2024, 18:56:07 »
Witam. Pacjent Tucson TL ,rocznik 2016, 1.7 CRDi 115 KM. Podczas jazdy trzęsie całym autem ( lewa- prawa) najbardziej zaczyna powyżej 50 km/h, im większa prędkość tym mocniej trzęsie, drgania są "zsynchronizowane" z obrotami. Po puszczeniu gazu ustają Drgania są tak mocne że jazda powyżej 80 km /h nie wchodzi nawet w grę. Pierwsze podejrzenia padły na przegub wewnętrzny po stronie pasażera - wymieniona cała półoś- brak poprawy. Druga półoś sprawdzona - bez skutku. Sprawdzone poduszki silnika i skrzyni biegów- bez zarzutów. Koła wyważone. Sprzęgło brak objawów zużycia( nie ślizga , biegi wchodzą dobrze). Wibracje wyczuwalne najbardziej w nogach. Mechanicy rozkladają ręce... Może ktoś miał podobny przypadek ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie / doświadczenia. Pozdrawiam.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1443
Odp: 1.7 CRDi - trzęsie całym autem powyżej 50 km/h
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2024, 00:47:07 »
Ja bym sprawdził zwrotnicę z piastą. Gdyby była cała zwrotnica tania to polecał bym wymienić całą . Miałem w getzie tak, że trzeszczało jakby coś się tarło i okazało się, że piasta miała luz. Najgorsza jest taka właśnie awaria i wymienia się rzeczy co powinny pomóc a guzik daje.  Sam wymieniałem z lewej strony 2 razy łożysko bo tam cały czas szumi. Dopiero podniesienie przodu samochodu pokazało, że prawe łożysko chyba winne. Naprawiam sam wiec tylko tracę kasę na części. Gorzej jak mechanik wymienia i nic to nie daje.
 

Offline nkon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: 1.7 CRDi - trzęsie całym autem powyżej 50 km/h
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2024, 08:01:49 »
Myślisz że to by nie powodowało wibracji również po puszczeniu pedału gazu ? Zastanawiające dla mnie jest to że po puszczeniu pedału gazu wibracje ustają...

Offline nkon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: 1.7 CRDi - trzęsie całym autem powyżej 50 km/h
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marzec 2024, 22:06:59 »
Mała aktualizacja- autem trzęsie między 50 a 80 km/h powyżej trzęsienie ustaje. Auto brane na podnośnik - ewidentnie widać, że trzęsie silnikiem...