Autor Wątek: Jakies drgania na tylnych kołach?  (Przeczytany 1193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiomasz

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« dnia: 11 Grudzień 2008, 23:43:14 »
Witam !
Mój hultaj ma dziwne drgania odczuwalne na tylnych kolach. Jadąc 120km/h najbardziej odczuwa sie te drgania, trzesie sie cala buda, odczuwalne jest to zdecydowanie bardziej na tyle i przenosi sie to na bude. Mam go juz rok, od poczatku mial takie drgania. Ostanio zalozyłem kaplet nowych opon "falkeny" wywazone i tak dalej ale drgania dalej sa czasami tez jak jade tak z 20 km to dupą podzuci tak jak bym najezdzal na jakies male garby
Ps dodam ze Robilme przeglad i auto przeszlo bez problemu amory na tyle lewa strona na wyswietlaczu miala 45 a prawa 27 moga to byc amortyzatory ? na pytanie co z moimi amorami, pojezdze czy juz wymieniac odpowiedz a wyzuca pana z zakretu. NIEeee! 478 479 481 482 483 484 490 491 492 498 499 503 998 Prosze o pomoc

e-gen

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudzień 2008, 23:47:21 »
Amortyzatory oczywiście do wymiany ale dodatkowo sprawdziłbym łożyska w tylnych kołach.

tiomasz

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2008, 00:01:50 »
Aha dzieki, a mozna jakos inaczej sprawdzic nie rozbierajac tego wszystkiego te łożyska?

e-gen

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2008, 09:36:43 »
tiomasz,
podlewaruj auto, chwyć koło obiema rękami i sprawdź czy jest luz

IgoReCzeK

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2008, 14:22:45 »
Witam. Chciałem jedynie delikatnie nadmienić, że w Accencie I generacji tył toczy się na piastach. Tak więc jeśli trzeba będzie je wymienić, to będzie to trochę kosztowało. Nie jest to trwały element zawieszenia. :-? Ja wymieniałem obie piasty przy Accencie, który nie przekroczył 80000km. Pozdrawiam Igor.

kml

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2008, 08:38:19 »
IgoReCzeK, nie jest tak źle. W roczniku modelowym 2001 piasta JC to koszt ok 250 PLN sztuka zatem poprzednie generacje powinny być odczuwalnie tańsze ;)

IgoReCzeK

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień 2008, 09:03:37 »
Witam. Drogi kml, być może teraz tak jest, choć nie sądzę, by piasta do I generacji była jakoś znacząco tańsza. Jak pamiętam wymianę piasty sprzed 7 lat w moim Accencie, kiedy zamieniki w Polsce do Hyundaia były jak na lekarstwo, to wówczas ten zabieg z robocizną i oryginałem kosztował mnie 750 PLN! :-? Tylko się cieszyć w takim razie, że dostępność zamieników obecnie jest tak powszechna ( no chyba, że zostałem wówczas naciągnięty na oryginalną część? ). Pozdrawiam Igor.

kczech

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudzień 2008, 09:49:50 »
p.s. cos przyzwoitego do 200zl/szt kupi na strone

e-gen

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudzień 2008, 10:07:33 »
za 200-250 zł kupisz zestaw łożyska koła tylnego (tzw. piasta), za ok. 400 zł kupisz ten sam zestaw firmowany przez SKF;

od ww. cen w InterCars-ie możesz uzyskać ok 30% zniżkę jeżeli dysponujesz kartą zniżkową np. Mitsumaniaków.

kml

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Grudzień 2008, 14:15:43 »
IgoReCzeK, w tej chwili jest praktycznie wszystko z rzeczy eksploatacyjnych więc nie jest źle :) W ogóle accent 2 "w częściach" jest tanim samochodem.

Bez względu na to co sie kupi to trzeba sprawdzić czy wszystko jest dobrze posmrowane i wjeżdzać z impetem w wodę to na długo powienien być spokój ale jezeli ktoś lubi wodować to piasta od SKF'a podda się tak samo jak firmowana przez JC.

tiomasz

  • Gość
Jakies drgania na tylnych kołach?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Grudzień 2008, 13:35:32 »
Wymienilem juz amory, czeka mnie jednak ta piasta która jak sie dowiadywalem gdy odbieralem amortyzatory kosztuje 150zł.
P.s. E-gen zrobiłem jak mowiles w prawym tylnym kole cisza nic nie slychac i kolo nie lata natomiast w lewym slychac tak jakby kulki sie przewracaly ;/ tylko ze kolo nie ma zadnych luzów???
 :-|
Ale zrobilem jeszcze 1600 km wczoraj wrocilem z trasy i przyznam zaluje ze nie zrobilem tego przed wyjazdem wiecej niz 120 nie dalo sie jechac cala dupa mi latala ;-/. Musze to wymienic bo nie da sie normalnie jezdzic ;-/


A i jeszcze jedno pytanie to piaste z tym lozyskiem trzeba jakos wybijac chodzi mi o łozysko w tylnym kole ?? ? słyszalem ze tam sie tego nie wybija ?? ? dzieki i pozdrawiam ;-)


Używaj opcji EDYTUJ i przeczytaj regulamin!!!!



Nie trzeba nic wybijać