Autor Wątek: WIFI - do czego dokładnie służy  (Przeczytany 13750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bojkar

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« dnia: 31 Lipiec 2016, 15:29:03 »
Hej,
Na jeździe próbnej zauważyłem, że system multimedialny ma opcje "WIFI". Dealer jednak nie umiał odpowiedzieć na pytanie jak samochód z tego korzysta. Czy chodzi o pobieranie aktualizacji systemu, punktów POI nawigacji czy do czegoś innego? Czy ktoś z użytkowników wie do czego dokładnie to służy?

wąski

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2016, 15:38:23 »
Moźesz sprawdzic pogodę , nawi inforuje Cię o korkach (działa słabo), nawi informuje Cię o radarach i sam możesz informowac innych, coś w stylu janosika. Ja uzywalem wifi przez dwa dni potem stwierdzilem, że to nie ma sensu...

bojkar

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2016, 08:52:31 »
Rozumiem, dziękuje za odpowiedź.

dybcu$

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpień 2016, 22:37:51 »
Cytat: "wąski"
Ja uzywalem wifi przez dwa dni potem stwierdzilem, że to nie ma sensu...

Kolego możesz wytłumaczyć jak to robiłeś? Przecież na polskich autostradach nie ma niestety wifi ani nie ma możliwości komunikacji poprzez telefon komórkowy. Pozostaje jedynie korzystanie w miejscu, gdzie jest wifi - czyli stacje benzynowe, knajpy itp.

DarekH

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpień 2016, 23:30:11 »
U mnie działa wifi z telefonu lub routera mobilnego - połączenie jest stabilne.

bojkar

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień 2016, 09:10:09 »
Szkoda, że nie można umieścić karty SIM w samochodzie, tylko trzeba udostępniać internet ze zewnętrznego urządzenia.

wąski

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień 2016, 10:04:50 »
Mój telefon Samsung ma opcje udostepnienia wifi czyli dziala jak router i tak właśnie to trobiłem.

bojkar

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpień 2016, 10:12:24 »
Tak, tylko mi chodzi oto, że trzeba używać telefonu aby udostępnić internet samochodowi a nie da się niestety włożyć karty sim do auta, żeby sam łączyć się z internetem. Udostępniając internet, bateria w telefonie dużo szybciej się wyczerpuje :/

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpień 2016, 13:15:20 »
Cytat: "bojkar"
bateria w telefonie dużo szybciej się wyczerpuje :/


Nie masz ładowarki? Podpięcie w samochodzie to chyba nie problem.

bojkar

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpień 2016, 13:17:11 »
Wszystko się da zrobić ale po co kolejne przewody i grzanie się telefonu? :)
Tak tylko piszę, że fajnie jakby był slot SIM ale skoro nie ma to trzeba sobie inaczej radzić.

dybcu$

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Sierpień 2016, 07:51:59 »
Panowie myślałem, że sprawy techniczne nie mają przede mną tajemnic, ale w tym temacie się poddaję. Mam sparowany telefon z navi, ale za nic w świecie nie potrafię tego poustawiać tak, aby połączenie internetu przez telefon widział jako wifi. W telefonie mam włączoną transmisję danych, bluetooth oraz wifi. Jeśli teraz wejdę do ustawień navi dotyczących wifi to za nic w świecie nie znajduje mi połączenia z telefonem a pokazuje jedynie lokalne hotspoty (tylko na postoju). Będę wdzięczny za pomoc jak to poustawiać

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sierpień 2016, 08:13:58 »
dybcu$, w telefonie musisz odpalić hotspot osobisty (iOS-Apple) lub wybrać udostępnienie internetu w telefonie z androidem i wtedy w navi szukasz swojego punktu dostępu.

bojkar

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Sierpień 2016, 09:38:59 »
Cytat: "dybcu$"
Panowie myślałem, że sprawy techniczne nie mają przede mną tajemnic, ale w tym temacie się poddaję. Mam sparowany telefon z navi, ale za nic w świecie nie potrafię tego poustawiać tak, aby połączenie internetu przez telefon widział jako wifi. W telefonie mam włączoną transmisję danych, bluetooth oraz wifi. Jeśli teraz wejdę do ustawień navi dotyczących wifi to za nic w świecie nie znajduje mi połączenia z telefonem a pokazuje jedynie lokalne hotspoty (tylko na postoju). Będę wdzięczny za pomoc jak to poustawiać


Masz telefon z Androidem? Jak tam to szukaj w ustawieniach "Udostępnianie internetu" albo "Tethering i punkty dostępu". W zależności od wersji oraz launcher może to się różnie nazywać i być w różnych miejscach. Tutaj masz przykład dla Nexusa: https://support.google.com/nexus/answer/2812516?hl=pl.

dybcu$

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Sierpień 2016, 10:14:01 »
Dzięki za pomoc. Mam akurat Lumię na WP, ale faktycznie jest opcja udostępnienia internetu przez wifi lub bluetooth. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za pomoc
Działa jak złoto :)

pppan21

  • Gość
WIFI - do czego dokładnie służy
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Październik 2016, 21:23:52 »
Cytat: "DarekH"
U mnie działa wifi z telefonu lub routera mobilnego - połączenie jest stabilne.


Potwierdzam, polączenie WiFi jest bezproblemowe (u mnie - z routera mobilnego na stałe wpiętego do ładowarki, z darmowym abonamentem Freemium). Bardzo przydatne, nawigacja pobiera sobie z internetu sytuację drogową i pozwala omijać korki wyznaczając szybszą trasę.