Autor Wątek: Kamera cofania, jak zamontować.  (Przeczytany 9382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucas

  • Gość
Kamera cofania, jak zamontować.
« dnia: 29 Lipiec 2016, 15:59:11 »
Witam wszystkich, jakiś czas temu zakupiłem Tucsona.
Teraz chciałbym zamontować sobie kamerę cofania, ale mam z tym problem.
Kupiłem kamerę wmontowaną w ramkę tablicy rejestracyjnej Kamera cofania CAM-120 KARMAX . Jako monitor multimedialne lusterko wsteczne. Dokładnie chodzi mi o to jak mogę połączyć kamerę do zasilania. Jako zasilanie muszę wykorzystać zasilanie z lampy biegu wstecznego, ale nie wiem jak się do tego zabrać.
Nie wiem czy muszę wiercić jakieś dziury żeby poprowadzić przewody, czy można to zrobić jakoś inaczej? Rozkręciłem lewą tylną lampę, ale do środka auto jest tylko mała dziurka w której wchodzą przewody w gumowej osłonie.
W bagażniku nie bardzo wiem jak się zabrać za zdejmowanie osłon bocznych, nie chciałbym nic złamać.
Może ktoś montował już kamerę w swoim tucsonie i może mi jakoś pomóc :)


Tak poza tematem, ma może ktoś instrukcję obsługi w języku polskim? Ja posiadam tylko po włosku, szukałem na necie ale nic nie znalazłem a na forum znalazłem tylko nie działający link.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2016, 17:45:50 »
Cytat: "lucas"
Kupiłem kamerę wmontowaną w ramkę tablicy rejestracyjnej dokładnie taką


A tak za rok ktoś zainteresowany kliknie na "dokładnie taką" i zonk archiwum. Dopisz nazwę producenta i typ kamery.

Cytat: "lucas"
nie działający link.


Działa http://hyundaiklub.pl/forum/dload.php?action=file&id=20



https://www.drive2.ru/l/4457465/

lucas

  • Gość
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2016, 18:58:04 »
@kosmos2011, dzięki wielkie za instrukcje i link do artykułu z montażem kamerki, widocznie źle szukałem.

Edytowałem pierwszy post i podałem nazwę kamery.

Offline tofik82

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
umiejscowienie kamery cofania
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2017, 15:07:35 »
Czesc,

moze macie pomysly na umiejscowienie kamerki cofania?

Knuje montaz do ramki tablicy rejestracyjnej ale moze macie jakies lepsze rozwiazanie.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2017, 15:33:42 »
Najpopularniejsza jest ramka tablicy, ale są też kamerki wbudowane w klosz od podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Ty masz już kamerkę i chcesz ja zamontować czy chcesz kupić i nie wiesz jaką?
Ja mam w ramce tablicy bo bałem się, że ta w kloszu będzie nierówno podświetlać.

Offline tofik82

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad 2017, 23:39:22 »
mam kamerke dołaczona do wideorejestratora, nie jest to zaawansowany produkt - sprobuje wraz z castorama cos wykombinowac

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad 2017, 05:43:22 »
Kupiłem Tucsonka z kamerką w ramce tablicy rejestracyjnej - jest OK
Na dobrą sprawę są chyba tylko dwie rozsądne opcje - ramka tablicy i jako element podświetlenia tablicy. Jakoś nie wyobrażam sobie innej opcji w przystępnej cenie i prostej w montażu

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopad 2017, 15:30:30 »
Są jeszcze różnego rodzaju kamerki, które możesz umieścić np pod zderzakiem albo za szybą tylną, ale Tucson ma chyba każdy przyciemnianą, więc tutaj to odpada, ale pod zderzakiem widziałem kamerkę.

Pierwsza wpuszczana w zderzak jak czujniki cofania, druga przykręcana.
Jest spory wybór różnych kamerek.

Offline fender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopad 2017, 23:14:16 »
Ja kupiłem dedykowaną do tucsona JM montowaną zamiast jednej z lampek oświetlenia tablicy. Wcześniej chciałem umieścić gdzieś pod blendą, w okolicy klamek otwierania klapy i szyby ale skoro jest gotowe rozwiązanie bezinwazyjne to nie było sensu kombinować.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad 2017, 05:56:40 »
Cytat: "Shadows"
Są jeszcze różnego rodzaju kamerki, które możesz umieścić np pod zderzakiem albo za szybą tylną, ale Tucson ma chyba każdy przyciemnianą, więc tutaj to odpada, ale pod zderzakiem widziałem kamerkę.

Pierwsza wpuszczana w zderzak jak czujniki cofania, druga przykręcana.
Jest spory wybór różnych kamerek.


Wiem że jest dużo różnych opcji ale chyba te które wymieniłem są najmniej inwazyjne, nie trzeba robić żadnych dodatkowych otworów w zderzaku i nic z niego nie wystaje.

Z powodu niechęci do dziurawienia zderzaka zamontowałem elektromagnetyczny czujnik cofania :)

lucas

  • Gość
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad 2017, 21:24:59 »
Ja kupiłem kamerę cofania zabudowaną w ramce tablicy rejestracyjnej a do tego monitor zakładany na lusterko wsteczne. Wszystko robiłem sam i do dziś dnia działa bez problemu.

Tutaj masz pokazane  mniej więcej jak poprowadzić przewody:
https://www.drive2.ru/l/4457465/

Używając takiego lusterka jak ja jest mniej roboty.


Offline matielite

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Październik 2018, 16:22:52 »
Witam ;-)

Mam zamiar kupić kamerę cofania umieszczoną w ramce tablicy rejestracyjnej + czujniki parkowania + monitor który umieszczę na półeczce deski rozdzielczej na środku. Po przeczytaniu całego tematu nasuwa mi się kilka pytań na które powyżej nie znalazłem odpowiedzi.

1.  Którędy dokładnie został wpuszczony przewód od kamerki z tablicy rejestracyjnej do środka auta ? (czy pod tablicą rejestracyjną jest jakiś otwór technologiczny który można wykorzystać?) bo w tym opisie na zdjęciu przewodu z kamerki nie widać https://www.drive2.ru/l/4457465/

2. Do monitorka oprócz przewodu VIDEO muszę podpiąć zasilanie. Wyczytałem iż najlepiej podpiąć się do zapłonu. Czyli dokładnie w którym miejscu najlepiej wpiąć się zasilaniem z monitora jeżeli będzie się znajdował na półce na środku deski rozdzielczej ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, kamerkę chciałbym zakupić w tym tyg i dlatego chciałbym jak najszybciej rozwiać moje wątpliwości co do montażu ;-)

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Październik 2018, 16:55:41 »
1. tam nie ma otworu, trzeba wiercić. Kabelek do klapy, z klapy gumowym przewodem za lewą tapicerkę i progami do radia/monitora. Pod uszczelkami drzwi bym nie przeciągał, za dużo zachodu i więcej kabla - może braknąć z zestawu bo tam jest zazwyczaj max 6m.
Są też zestawy bez kabli, przesył obrazu radiowy, ale czytałem, że lubi to zakłócać radio. Nie wiem czy to prawda, no i kabel to kabel.

2. nie wiem jaki monitor planujesz bo nie sprecyzowałeś, niektóre są zasilane jak kamerka, z światła wstecznego. W innym przypadku zasilanie możesz wziąć z radia czy choćby zapalniczki albo ze skrzynki pod maską


Offline matielite

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Październik 2018, 20:02:14 »
dzięki za pomoc  :-) ,

Odnośnie wiercenia otworu w klapie bagażnika jakie macie patenty na zabezpieczenie blachy przed korozją ? (zamalować krawędzie, dodatkowo silikonem uszczelnić ?), Czy nie mieliście jakichś problemów które wychodzą po dłuższym użytkowaniu odnośnie korozji lub wilgoci ?

Mam zamiar kupić monitor : Monitor TFT LCD 4,3'' kamera cofania 12V 2x VIDEO : https://allegro.pl/monitor-tft-lcd-4-3-kamera-cofania-12v-2x-video-i7081286820.html
plus kamerkę cofania w ramce plus czujniki parkowania : https://allegro.pl/kamera-cofania-w-ramce-czujniki-parkowania-video-i7422870284.html

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Kamera cofania, jak zamontować.
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Październik 2018, 22:46:44 »
Zabezpieczyć możesz albo sprayem albo zwykłym środkiem do konserwacji podwozi.

Na ekraniku 4.3" niewiele będziesz widział, ja mam 7" (stacja multimedialna 2DIN) i mógłby być większy. Trzeba się po zmroku wpatrzyć aby w coś nie przywalić.
To już chyba wolałbym kupić nakładkę na lusterko z rejestratorem jazdy jakiejś dobrej firmy (np NavRoad), ekran podobny, chyba też 4-5" i nie zajmuje deski rozdzielczej.

Nie polecam tego rozwiązania jakim jest ten ekranik.