Autor Wątek: Zawieszenie w Accentach 1 generacji  (Przeczytany 1191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adams502

  • Gość
Zawieszenie w Accentach 1 generacji
« dnia: 05 Grudzień 2008, 10:05:58 »
Przed przeglądem z tylnej osi dochodziły nieprzyjemne odgłosy stukania, na przeglądzie (skrupulatny, zostało sprawdzone wszystko) okazało się, że uszkodzone są tylko obydwie tulejki wahacza wzdłużnego (lewa i prawa strona te przy bębnach), awaria została już usunięta, ale z zawieszenia (tylko na dziurach) słychać odgłosy (przyznaje, że są ciche, ale są) od przednich kół. Na przeglądzie przednie amortyzatory pokazały po 85 % sprawności i mechanik nie wykrył żadnych luzów. Słyszałem, że zawieszenie accentów nie należy do najcichszych. Jak jest u Was?

kedrok

  • Gość
Zawieszenie w Accentach 1 generacji
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudzień 2008, 10:35:11 »
Mam małe porównanie, ale jest cicho generalnie. W ogóle samochodzik jest cichy. Rocznik 99

IgoReCzeK

  • Gość
Zawieszenie w Accentach 1 generacji
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2008, 10:37:26 »
Cytat: "adams502"
Słyszałem, że zawieszenie accentów nie należy do najcichszych.

Witam. To fakt, ale nie pamiętam, by coś u mnie stukało na nierównościach. Na większych dziurach owszem, ale to słychać przy każdym zawieszeniu i jest to też związane z mocniejszym ugięciem samej opony. Tak więc ciche stuki jakie słyszysz są związane ze zużywaniem się zawieszenia z przodu ( nie koniecznie musi to być zauważone na szarpakach, gdyż mój poprzedni samochód przechodził okresowe przeglądy bez problemów mimo tego, że później okazywało się, że trzeba wymienić, to tą to tamtą tuleję ). Pozdrawiam Igor.

Vex

  • Gość
Zawieszenie w Accentach 1 generacji
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2008, 18:14:47 »
Cytat: "kedrok"
Mam małe porównanie, ale jest cicho generalnie. W ogóle samochodzik jest cichy. Rocznik 99


Jesli chodzi o zawieszenie i silnik to raczej tak, ale ogolnie w samochodzie jest glosno, pewnie za sprawa kiepskiego wyciszenia.

Przy sprawnym zawieszeniu nic nie powinno stukac (mialem takiego Accencika 99). Wydaje Ci sie ze stuka cos w zawieszeniu, ale drgania sie przenosza a moga byc to np. koncowki drozkow czy poczatek luzu na maglownicy.

adams502

  • Gość
Zawieszenie w Accentach 1 generacji
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2008, 19:42:57 »
Jedyną rzeczą z przodu o której powiedział mechanik to niewielki luz na kolumnie kierownicy (autko mam bez wspomagania) ale dodał, że prawie każde auto tak ma, prawdę mówiąc na koleinach troszkę skręca. Może uda się taki luz zmniejszyć, ustawia się to jakoś, czy niestety trzeba coś wymienić. Auto moje przejechało do tej pory 84000km, rocznik 95

kml

  • Gość
Zawieszenie w Accentach 1 generacji
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudzień 2008, 20:19:24 »
Cytat: "adams502"
czy niestety trzeba coś wymienić


Na szczęście daje się coś wymienić i powinno być ok.