Autor Wątek: [Atos] Kilka ogólnych pytań  (Przeczytany 5868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

flow11

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« dnia: 25 Sierpień 2008, 20:45:59 »
Witam! Mam kilka pytań dotyczących samochodu Hyundai.

Jaki mogę wlać olej do silnika? Samochód ma przejechane 98tys. km, prosiłym o podanie marki oleju, jaki typ oraz inne, dobrze było by, gdyby olej był oryginalny. Jaki zalać płyn do chłodnicy? Również zależałoby mi na oryginalnym płynie. Oraz w jakim miejscu jest gaśnica przeciwpożarowa, oraz podnośnik. Chętnie kupię oryginalne przedmioty, które opisałem wyżej (czyt. gaśnica i podnośnik) oraz czy przełącznik nawiewu jest podświetlony? Liczę na Waszą pomoc, ponieważ kupiłem samochód i jestem zielony, bo nie ma bądź nie znam przeszłości wyżej opisanych części. Z góry dziękuje.

P.S Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł pokazać mi w zdjęcia, jak umieszczone są gaśnica i podnośnik.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:25:25 przez Brt »

wlad

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2008, 21:02:09 »
podnosnik jest obok kola zapasowego z prawej strony-jest tam uchwyt dla niego.
przelacznik jest podswietlony.ja uzywam oleju castrol 10W40-dla mnie jest wystarczajacy.
to tyle ode mnie.

flow11

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień 2008, 21:05:14 »
Nie wiecie może jak dostać się do tej żarówki w tym pokrętle? A gaśnica gdzie jest? I jaki płyn chłodniczy? Olej mineralny, syntetyczny, półsyntetyczny?

Witek

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2008, 21:25:03 »
U mnie jest Castrol 5W50.
Gaśnica przy zakupie była w samochdzie (luzem), a ja sobie ją przyprawiłem na ściance w bagażniku i się nie pałęta ;p :)

Odnośnie płynu do chłodnicy to musiałbym lecieć do garażu sprawdzać...

flow11

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2008, 21:50:26 »
Witek, a jaki masz przebieg?

Witek

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień 2008, 10:41:05 »
91 tys.

Nash_WDZ

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2008, 14:19:54 »
Żeby nie zakładać nowego wątku spytam tutaj. Kilka dni temu moi rodzice kupili Atosa rocznik 99 wczoraj podczas jazdy zabrakło im paliwa nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że ani kontrolka ani wskazówka nie pokazywały małej ilości benzyny :-/ co więcej po zatankowaniu do pełna wskaźnik dalej jest w tym samym miejscu i pokazuje coś koło 1/4 pojemności :-? wie ktoś może czego to jest przyczyna? w sumie wczoraj mechanicy od dorabiania kluczy wyjmowali stacyjkę by dorobić kluczyk, bo ten który dostaliśmy do auta się do tego nie nadawał :shock: (poniżej dodaje zdjęcia dla przestrogi i jako ciekawostka), wiec może oni coś uszkodzili <co?> auto zarejestrowaliśmy dopiero dwa dni temu i nie do końca jeszcze wiadomo co gdzie jest. Drugie moje pytanie dotyczy świateł czy w momencie gdy są włączone powinna palić się jakaś kontrolka? wydaje mi się że w instrukcji którą gdzieś przeglądałem było coś wspomniane odnośnie kontrolki.


http://img95.imageshack.us/my.php?image=analiza01ey4.jpg

od lewej kluczyk dorobiony od prawej oryginał od Hyundaia

wlad

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Wrzesień 2008, 16:47:08 »
Cytat: "Nash_WDZ"
Drugie moje pytanie dotyczy świateł czy w momencie gdy są włączone powinna palić się jakaś kontrolka?

nie ma kontrolki krotkich swiatel .

Witek

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Wrzesień 2008, 17:45:18 »
Czujnik poziomu pewnie się gdzieś przyblokował (nie wiem kompletnie jak to wygląda, ale skoro ciągle jest 1/4 to pierwszy myśl taka, że gdzieś się przyblokował...

Odnośnie kluczyka, to ewidentnie widać, że kluczyk jest... przycięty po obu stronach... :o może Atos mieć nieciekawą przeszłość... - radzę sprawdzić...

Kontrolki świateł mijania nie ma, tylko wskaźniki i deska powinna się podświetlić.

Nash_WDZ

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Wrzesień 2008, 19:48:25 »
wg. znajomego który ma stację kontroli pojazdów auto nie było nigdzie uderzone, sprawdzał grubość lakieru. Gostek co dorabiał klucz twierdził że ten jest po prostu mocno zużyty :-| auto do Polski przyjechało z Niemiec,gdzie stało kilka miesięcy u dealera, który to sprowadził je z Włoch... zawiłe to z lekka i dziwi mnie trochę czas jaki auto stało, w środku jest bardzo zadbane, nie widać po nim że ma te 9 latek... przebieg 76 000km też nie jest wielki. Przy kluczach które dostaliśmy do auta był jeszcze jeden podobno od alarmu który znajduje się gdzieś przy syrenie czy nawet w niej, ale jak szukaliśmy i dłubaliśmy to nic tam nie ma... :roll:

co do czujnika to mój ojciec twierdzi że gdzieś może być jakieś przepięcie z uwagi na to że wskaźnik wcześniej był na niewiele niższym poziomie :roll:

gregin

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Wrzesień 2008, 21:38:03 »
Powiedz ile kosztowalo dorobienie tego kluczyka? Tez bym musial.

Zaiste, ale z moim samochodem, drugi komplet kluczykow rowniez nie pasowal!

Nash_WDZ

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Wrzesień 2008, 21:49:49 »
dorobienie z oryginału to koszt w okolicach 300 zł, tu z powodu stanu tego kluczyka się nie dało tego zrobić... bo jak gostek dorobił na próbę bez immobilizera to się dorobiony zaciął w stacyjce i nie można go było wyjąć. Dorobienie ze stacyjki to koszt 450zł tak więc do tanich rzeczy to nie należało :-/ swoją drogą zastanawiam się cały czas jakim cudem ten klucz jeszcze działał, fakt że trochę się przycinało ale auto i odpalało i drzwi się otwierały :-|

BartBartez

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Wrzesień 2008, 23:46:39 »
TEn kluczy jest jak nowy w porównaniu z kluczykami mojej mamy od Scoupe :-D Ale nic się nie zacina. W Scoupe, które sprzedałem jeden z kluczyków był pęknięty w połowie. Po prostu się wycierają. Chociażw Coupie po przebiegu 230 tyś kluczyk jest jak nowy(ale ten jest z "srebrnego" metale a nie jak tamte z jakiegoś "miedzianego" szajsu)

SylwiaK83

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Luty 2009, 22:37:30 »
Witam wszystkich może to nie będzie w temacie ale mam problem - a mianowicie świeci mi się kontrolka hamulca ręcznego niezależnie od prędkości.Zaświeca się różnie czasem przy ruszaniu,a czasem dopiero w trakcie jazdy i świeci się od kilknastu seknud do nawet 1-2 minut.sprawdziłam poziom płynu hamulcowego i jest wporządku.Moze miał ktoś z Was podobny problem i może mi pomóc ? Z góry bardzo dziękuję i czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Witek

  • Gość
Kilka ogólnych pytań
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Luty 2009, 22:47:36 »
Kontrolka hamulca powinna świecić się gdy hamulec jest zaciągnięty. Może jest jakieś przebicie? Może koła tylne hamują? Sprawdziłbym, czy koła z tyłu luźno chodzą czy z oporem.