Autor Wątek: [Getz] [Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę  (Przeczytany 12912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline servicemen

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Maj 2015, 19:24:46 »
Podbijam, czy coś się wyjaśniło w tym temacie?

Tcit

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Maj 2015, 23:07:18 »
Proponuję wykonać eksperyment. Stajemy na górce, zaciągamy ręczny, gasimy silnik, po chwili zapalamy i zwalniamy ręczny nie wrzucamy biegów tylko niech auto się swobodnie samo toczy z górki. U mnie ten dźwięk się też wtedy pojawia w okolicy prędkości 15-20 km/h. Jestem prawie pewien że to ma związek z ABSem.

new

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Sierpień 2015, 12:31:32 »
Odświeżam.

Czy ktoś się z tym uporał ? Słyszałem o jakiś tarczkach w skrzyni też ale nie wiem co robić...

grzesiek402

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Luty 2016, 20:58:40 »
Zdecydowanie test ABS. Tak jak Tcit pisze - stań na górce, zgaś silnik, zapal ponownie i bez wrzucania biegu rozpędzaj samochód. Przy prędkości ok. 20km/h będzie słychać to "trzeszczenie".

Pytanie tylko czy wszystko z ABS jest w porządku - w innych samochodach nie słyszałem takiego dźwięku. Z innej strony, gdyby coś było z ABS nie tak to kontrolka po tym teście by się zaświeciła. A się nie świeci, ABS działa.

dam_1

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Luty 2016, 19:26:25 »
Ja także słyszę ten dźwięk po uruchomieniu silnika kiedy z 1 wrzucam na 2. Ktoś dowiedział się co to w końcu jest i jak to naprawić?

uzi89

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Marzec 2016, 12:05:14 »
Też dołącza się do prośby o radę bo mam identyczny problem z że zgrzytem

Offline obsydian

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lipiec 2016, 23:29:25 »
Jeśli ktoś byłby jeszcze zainteresowany tym dźwiękiem, to mi mechanicy zdiagnozowali go jako załączanie się silniczka ABS.

Podobno niczym szczególnym to nie grozi, w najgorszym razie ABS może przestać działać  :shock:

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lipiec 2016, 09:10:12 »
Bardzo cenne info :)
U mnie dźwięk nie występuję gdy dodam gwałtownie gazu po wrzuceniu jedynki. Nie jest tak, że zagłuszam ten dźwięk ryczeniem silnika, wygląda że serio wtedy nie występuje. Czy to faktycznie możliwe, aby był taki związek?

PS: poprzedni właściciel sprzedając mi Gacka uprzedził mnie, że po uruchomieniu rano usłyszę dźwięk, którego nie potrafił zdiagnozować mechanik, ale brzmi jak "ryczenie łosia" :D

Offline obsydian

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Lipiec 2016, 22:07:45 »
Cytuj
U mnie dźwięk nie występuję gdy dodam gwałtownie gazu po wrzuceniu jedynki. Nie jest tak, że zagłuszam ten dźwięk ryczeniem silnika, wygląda że serio wtedy nie występuje. Czy to faktycznie możliwe, aby był taki związek?


Obstawiam, że jednak zagłuszasz rykiem silnika ten dźwięk :roll:

micho

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Lipiec 2016, 21:56:39 »
Mam takie same objawy, wymieniałeś ten silniczek ABS? dźwięk został wyeliminowany?

Offline obsydian

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Lipiec 2016, 07:37:31 »
Mechanik powiedział, że prawdopodobnie w najgorszym razie ABS przestanie działać. Mój poprzedni samochód nie miał ABS, więc jakoś mi to nie straszne  :mrgreen:
Podobno, żeby wyeliminować ten dźwięk można po prostu wyciągnąć bezpiecznik od ABS. Dzięki temu zostanie on wyłączony i silniczek nie będzie się załączał.
Od czasu od kiedy zrozumiałem przyczynę tego dźwięku przestało mi to przeszkadzać - dodatkowo ilość osób pytających o ten dźwięk sugeruje, że jest to coś standardowego w tym aucie.

Pozdrawiam

Offline servicemen

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Lipiec 2016, 02:17:46 »
Niestety ale auto wyposażone w układ ABS musi mieć ten układ sprawny w przeciwnym razie będzie jazda takim samochodem jest bardziej niebezpieczna niż autem bez tego układu. Samochody bez ABS posiadają korektor siły hamowania który rozdziela ją na poszczególne koła. W aucie z ABS tą funkcję spełnia pompaa soro jest uszkodzona lub celowo wyłączona o każde koło hamuje inaczej.

micho

  • Gość
[Getz] Dźwięki przy wrzucaniu na dwójkę
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Lipiec 2016, 11:55:55 »
Jak można sprawdzić czy to jest od ABS? u mnie bezpiecznik od ABS jest razem z PCM i po wyjęciu go nie mogę odpalić samochodu.