Autor Wątek: Ściąganie auta.  (Przeczytany 3162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radas

  • Gość
Ściąganie auta.
« dnia: 15 Lipiec 2016, 15:59:23 »
Witam.
W moim Tucsonie praktycznie od nowości auto ściąga w prawą stronę. Zauważalne jest to najbardziej przy prędkościach powyżej 100 km/h. Zgłosiłem problem do serwisu, jednak na wizycie stwierdzili, że zbieżność i wszystkie kąty kół są ok.
Ma ktoś podobny przypadek?

Pozdr.

wąski

  • Gość
Ściąganie auta.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2016, 16:04:14 »
Ja miałem!!! Też byłem w serwisie i nie pomogli... Okazalo się, że to wina opon, po zamianie stronami problem przestał występowac.

Radas

  • Gość
Ściąganie auta.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipiec 2016, 16:14:27 »
Tez miałeś 19 calowe felgi?

[ Dodano: 2016-07-15, 16:15 ]
Wąski zamieniłeś tylko przednie koła?

wąski

  • Gość
Ściąganie auta.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipiec 2016, 16:25:48 »
Problem występował na zimowych 17, zamieniłem przednie i tylne koła i było ok. Na lato mam 19 i na nich problem nie występuje.

Radas

  • Gość
Ściąganie auta.
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2016, 17:00:29 »
Problem zniknął gdy zamieniłem przednie koła. Dziwna sprawa, gdyby jakaś opona była walnięta to powinno ściągać w drugą stronę. Jadąc do serwisu sugerowałem im, że podobną sytuację miałem w starym audi i pomogła zamiana kół. Jednak nic z tym nie zrobili. Podobno wyważyli wszystkie koła jeszcze raz i sprawdzili geometrię kół. Niby wszystko idealnie a nadal ściągało. Próbowali mi wmówić, że asfalt jest pochylony w prawą stronę, bo musi być spad i dlatego ściąga.:) Jak to usłyszałem, to stwierdziłem, że kolejne wizyty w serwisie mijają się z celem. Widać oni wiedzą wszystko najlepiej.:)
Na forum o oponach wyczytałem, że można reklamować opony bo czasami mają fabryczną wadę, ale jak znaleźć która powoduje to ściąganie. Na razie jest ok, więc sprawę uważam tymczasowo za rozwiązaną.
Dzięki za sugestie.

Pozdr.

wąski

  • Gość
Ściąganie auta.
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2016, 19:47:14 »
Mój znajomy miał to samo w Panamerze turbo, gdzie jedna opona kosztowała 5 tys więc to nie ma regóły jakie auto i jakie opony. Zamienił koła stronami i wszystko ok 😊 Podobno zdarza sie tak z powodu złego magazynowania opon w hurtowniach, co w efekcie powoduje ich odkształcenie.
Cieszę się, że udało Ci się wyeliminować problem!!! 😊

Radas

  • Gość
Ściąganie auta.
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipiec 2016, 21:48:12 »
Też się cieszę, że udało mi się usunąć problem bez większej ingerencji serwisu. Załamuje mnie jednak wiedza i pomysły ludzi pracujących w serwisie.
Mam przejechane dopiero 1200 km i mam nadzieję, że wizyty w serwisie będą tylko w sprawie przeglądu okresowego.:)