Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.  (Przeczytany 21584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pique

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: [i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Marzec 2023, 17:04:29 »
Jak wygląda sytuacja z tymi katalizatorami? faktycznie jest jakiś problem? jest się czego obawiać?? została ta wada poprawiona w którymś roczniku?

Offline Pique

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: [i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Marzec 2023, 21:14:41 »
Nie chcę zakładać nowego wątku, dla tego napiszę w tym temacie. Nie ukrywam bardzo mnie zmartwił ten artykuł na łamach AŚ, pocieszam się tym, że został on napisany w roku 2016 i może wada ta została poprawiona. Przechodząc do rzeczy, mógłby mi ktoś z forumowiczów odpowiedzieć n pytania:
1. Czy wersja 1.2 GB/polift również ma problemy z tym elementem
2. Czy faktycznie jest to taki problem? przecież masa i20 jeździ we flotach, szkołach jazdy i jakby to był nagminny problem to by było o tym znacznie głośniej
3. Jeśli coś zacznie się jednak dziać i kat zacznie się blokować to na co zwrócić uwagę? jak wyłapać ten moment?
4.Jest jakaś opcja poprawienia fabryki? czy profilaktycznie można coś zrobić by wyczyścić ten katalizator? czy po jakimś przebiegu nie wiem - wymontować kolektor z nim, przeczyścić i założyć ponownie...
5. Jak dbać o katalizator by się nie zatykał.
Wybaczcie pytania, ale chciałbym pojeździć trochę autem bez stresu że zaraz coś padnie, a w tym AŚ napisali że w skrajnych przypadkach remont głowicy...no super po prostu. Auto niemal nowe i silnik naprawiać - żona by mnie zabiła pewnnie he he Proszę o jakieś wskazówki, odpowiedzi.

Offline Pique

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: [i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Marzec 2023, 21:19:16 »
auto mam od niedawana stąd moje obawy, ale w tym AŚ obsmarowali 1.2 dosyć mocno...np to że jest paliwożerny. Czy ja wiem...miałem bravo 1.4 6 biegów i na trasie jaką robię do pracy zejście poniżej 5l wg komputera graniczyło cudem podczas gdy na i20 z tym samym stylem jazdy i ta sama trasa pokazuje mi poniżej 4!. np 3.4-3-6 nawet ( 70-80km/h)